12. března 2016 • 22:07

CELÝ SESTŘIH: Ďuriš vystřelil výhru. Plzeň porazila Bohemians 2:0

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Další úkol na cestě za titulem splněn. Fotbalisté Plzně v 21. kole Synot ligy porazili na domácí půdě Bohemians 1905 2:0. Dvakrát se prosadil prozatímní nejlepší střelec soutěže Michal Ďuriš, který má v probíhající sezoně na svém kontě už 14 ligových branek. Pražané prohráli po 9 zápasech, ve kterých dokázali bodovat.

Trenér hostů Pivarník kvůli hrozbě čtvrté žluté karty překvapivě nechal jen na lavičce brankářskou jedničku Zlámala a mezi tyčemi v lize poprvé za Bohemians nastoupil náhradník Fryšták.

Poprvé se zapotil ve třinácté minutě, kdy vyrazil Hrošovského střelu. Ještě více se hostující gólman blýskl o čtyři minuty později. Po Kovaříkově centru zůstal na malém vápně osamocený Rajtoral, ale trefil jen Fryštáka a v den svých 30. narozenin nenavázal na trefu z minulého kola.

Vzápětí měli gólovou šanci i hosté. Limberský chyboval, špatnou přihrávkou poslal do úniku Schicka, ale toho vychytal Kozáčik. Na druhé straně v 25. minutě hlavičkoval po rohu Hejda a za již překonaným Fryštákem vyhlavičkoval míč z čáry Krch.

Viktoria se dočkala vedoucí trefy devět minut před pauzou. Prošek, který dnes na levé straně hostující zálohy nahradil Havla, se zapomněl při snaze "klokanů" o vystavení domácích do ofsajdu a následný Kovaříkův centr doklepl do sítě Ďuriš. Po střelecky nepovedeném úvodu jara skóroval v druhém utkání po sobě.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Bohemians 2:0. Výhru lídra vystřelil Ďuriš

Ještě do pauzy mohli Západočeši po podobné akci zvýšit, ale tentokrát Ďuriš po Kovaříkově centru minul odkrytou branku. Pojistit náskok se Plzni povedlo až v 56. minutě. Petržela, jenž po přestávce nahradil Limberského, postupoval po Kolářově vysunutí do brejku dva na jednoho, přihrál Ďurišovi a ten nemohl minout prázdnou branku. Slovenský útočník dal čtrnáctý gól v ligové sezoně a o dvě trefy vévodí tabulce střelců.

Domácí po druhé brance nadobro převzali otěže utkání a mohli skórovat i víckrát. Kolářova dorážka ale neplatila kvůli ofsajdu a Kovaříkovu stoprocentní šanci zneškodnil s přispěním břevna Fryšťák. Hosté už Kozáčika neohrozili a zaujali jen trojitým střídáním v 85. minutě.

Plzeňští nastoupili do dnešního utkání se změněnými jmenovkami na dresech. V rámci charitativní akce měli na zádech jména jedenácti osobností Plzeňského kraje včetně hasiče, který zachránil život kolegovi, policistky či handicapovaných fanoušků Viktorie.

21. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 2:0 (1:0)
Branky: 36. a 56. Ďuriš. Rozhodčí: Kocourek - Kotík, Hájek. ŽK: Hejda, Rajtoral, Petržela - Mosquera, Krch, Hubínek. Diváci: 10.365.

Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hubník, Hejda, Limberský (46. Petržela) - Hrošovský, Hořava - Rajtoral, Kolář (79. Vaněk), Kovařík - Ďuriš (87. Holenda). Trenér: Krejčí.

Bohemians: Fryšták - Čögley, Krch, Šmíd, Prošek - Švec - Čížek (85. Acosta), Hubínek, Jirásek (85. Mikuš), Mosquera - Schick (85. Akulinin). Trenér: Pivarník.

Plzeň - Bohemians: Ďuriš měl snadnou práci, Petržela mu přihrál před prázdnou bránu

Plzeň - Bohemians: Ďuriš poslal Plzeň do vedení po Kovaříkově přesném centru

Plzeň - Bohemians: Schick zmátl Hubníka jako Ronaldo

Plzeň - Bohemians: Velká šance Plzně. Krch vyhlavičkoval míč z prázdné brány

Plzeň - Bohemians: Limberský dal tutovku Schickovi, toho vychytal Kozáčik

Plzeň - Bohemians: Znovu Fryšták – tentokrát sebral gól Rajtoralovi