CELÝ SESTŘIH: Příbram zase prohrála, tři body bere Liberec

Autor: ČTK, rjm
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Příbrami prohráli v 21. kole Synot ligy doma se Slovanem Liberec 0:1. Vítěznou branku Severočechů vstřelil krátce před poločasem Herolind Shala. Příbram, která na jaře získala jediný bod, se sice snažila, ale na gól čeká už 456 minut. Liberec naopak už 291 minut neinkasoval.

Do domácí sestavy se vrátili Pilík s Bednářem, ale pokračovalo jarní střelecké trápení Příbrami. Ta sice byla aktivnější, ale do větších šancí se nedostávala.

Naopak Liberec udeřil z první vážnější akce. Na dlouhý pas Machuči za obranu si naběhl Shala, kterého nepokryli Mudra s Chalušem. Albánský reprezentant si hezky zpracoval míč na prsa a tvrdou střelou k tyči nedal brankáři Hruškovi šanci.

CELÝ SESTŘIH: Příbram - Liberec 0:1. Příbram zase nedala gól a už je předposlední

Po hodině hry chybovala liberecká obrana, která nechala Mudru s míčem u nohy proniknout až k vápnu, ale bývalého spoluhráče vychytal gólman Koubek. Vznikl však závar, po kterém se míč odrazil k Bednářovi, který už už mířil do prázdné branky, jenže nebezpečí odvrátil Pokorný.

Šlo o jedinou vážnou šanci domácích, kteří se jinak dostávali jen do nedotažených akcí a náznaků, které stačila liberecká obrana odvracet. Domácí tak opět odešli ze zápasu s hlavou dole a klesli už na čtrnáctou příčku tabulky, kde mají na sestupové pásmo náskok pěti bodů.

21. kolo první fotbalové ligy:
1. FK Příbram - Slovan Liberec 0:1 (0:1)
Branka: 41. Shala. Rozhodčí: Hrubeš - Kubr, Dobrovolný. ŽK: Vošahlík, Mudra, Tregler, Divíšek - Bakoš.

Příbram: Hruška - Mudra, Chaluš, Zápotočný, Divíšek - Pilík, Tregler - Šabala (46. Štípek), Rezek, Vošahlík (72. Suchan) - Bednář. Trenér: P. Tobiáš.
Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Machuča, Breite - Jefremov (76. Bartl), Shala (72. Folprecht), Vůch - Bakoš (90.+1 Pulkrab). Trenér: Trpišovský.

Příbram - Liberec: Shala se vynořil sám ve vápně a prostřelil Hrušku

Příbram - Liberec: Liberec mohl vést, Bakošovi chyběl kousek

Příbram - Liberec: Šabala předvedl ukázkový kotoul – a běžel dál

Příbram - Liberec: Bednářovu tutovku uhasil na poslední chvíli Pokorný