Uhrin může být v derby na lavičce, sudí Lerch zaplatí za chybu 50 tisíc | iSport.cz
17. března 2016 • 17:24

Uhrin může být v derby na lavičce, sudí Lerch zaplatí za chybu 50 tisíc

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér Dušan Uhrin mladší může vést fotbalisty Slavie v derby na Spartě. Disciplinárka mu zbytek dvouzápasového trestu změnila na podmínku. Ta také udělila pokutu 50 tisíc korun rozhodčímu Ondřeji Lerchovi za chybu při udílení karet v ligovém zápase Olomouce s Plzní.Uhrin dostal minulý týden dvouzápasový trest za to, že ho v druhém poločase utkání 20. ligového kola v Mladé Boleslavi vykázal z lavičky rozhodčí Petr Ardeleánu kvůli hanlivým výrazům vůči sudím.

Slávistickému kouči se nelíbilo, že nebyl odpískán zákrok na Milana Škodu, hosté navíc protestovali proti penaltě, z níž domácí otevřeli skóre. Podle Pražanů mladoboleslavský Jan Chramosta svůj pád ve vápně po kontaktu s Michalem Frydrychem přihrál.

Uhrin si odpykal první část trestu v domácím utkání se Zlínem, v němž ho na lavičce zastoupil asistent Petr Čuhel. Po uplynutí poloviny trestu klub v souladu s pravidly požádal disciplinárku o změnu zbytku na podmínku a komise na dnešním zasedání Slavii vyhověla. Zkušební dobu stanovila Uhrinovi na dvanáct měsíců.

Mladá Boleslav - Slavia: Uhrina vykázali na tribunu, musel přes plot!

Pokutu 50 tisíc korun dostal od komise rozhodčí Ondřej Lerch za chyby při udílení karet v zápase 19. ligového kola mezi Olomoucí a Plzní. Hlavní sudí ve druhém poločase ukázal žlutou kartu domácímu Martinu Hálovi, který tak měl být vyloučen, jelikož byl v utkání napomenut už podruhé. V zápise však byl uveden vedle stojící Michal Vepřek.

Už před týdnem Lerchovi za chyby omezila delegaci komise rozhodčích, délku trestu ale nezveřejnila. Činnost pozastavila i asistentovi Miroslavu Fišerovi. Disciplinárka už dříve umazala jednu žlutou kartu Vepřekovi a připsala ji Hálovi.

Olomouc - Plzeň: Lerch je popleta – dal Hálovi druhou žlutou a nevyloučil ho

Pokutu 60 tisíc korun dostala Slavia. Pražský klub pyká za nevhodné chování části hostujících fanoušků v zápase v Mladé Boleslavi a zároveň za nedostatky v pořadatelské službě při domácím utkání s Ostravou.

Za totožný prohřešek udělila disciplinárka pokutu 20 tisíc korun Mladé Boleslavi a Ostrava musí stejnou částku zaplatit za špatné chování příznivců na Slavii.

Kvůli divákům zahájila komise řízení s Brnem, kvůli nedostatečné pořadatelské službě pak se Slováckem. Komise vyslechla záložníka Ladislava Volešáka z Vyšehradu, který v druholigovém utkání s Karvinou vážně zranil Jana Šislera, a odložila rozhodnutí na další týden.

Za čtyři žluté karty si nadcházející kolo první ligy nezahrají jihlavský Peter Šulek, olomoucký Michal Ordoš a Lukáš Štetina z Dukly. V druhé lize mají stejný trest za totožný prohřešek Jan Žídek z Opavy a Jan Pázler z Hradce Králové. Za vyloučení po dvou žlutých kartách si jeden zápas odpočinou Jan Prosek z Vyšehradu a Adam Ševčík z olomouckého béčka.

ANKETA mezi experty Sportu: Kdo vyhraje derby a proč?

Bývalý sparťan Hušbauer: V derby počítám s nenávistnou atmosférou

 


Články odjinud


Články odjinud