CELÝ SESTŘIH: Příbram selhala, s Boleslaví ztratila vedení 0:2

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 23. kole první ligy otočili zápas na hřišti Příbrami a vyhráli 3:2. Na třetím místě tabulky tak udrželi tříbodový náskok na Liberec. Příbram přitom vedla už 2:0 po vlastní brance Ondřeje Kúdely a trefě Romana Bednáře, jenže pak hosté zabrali a zásluhou Jana Kalabišky a vlastního gólu Tomáše Zápotočného srovnali. V nastavení zařídil obrat z přímého kopu Jakub Rada. Boleslav tak v Příbrami vyhrála poprvé od roku 2006.

Mladá Boleslav v očekávání mnoha standardních situací vsadila na vysokou sestavu a Mageru podporoval podobně vytáhlý Takács. Jenže Příbram psychicky posílená minulou výhrou v Jihlavě od začátku favorita zatlačila a vytvořila si převahu.

Z úvodního tlaku ale vytěžila jen tvrdou střelu Pilíka vedle a několik závarů. Po čtvrthodině začali zlobit i hosté, ale Chramostovi sebral šanci rychlým vyběhnutím brankář Hruška a zblízka neuspěl ani Kúdela.

Ten se stal smolným hrdinou ve 20. minutě, kdy po dlouhém nákopu domácích po lehkém přistrčení od Bednáře ztratil rovnováhu a nechtěně patičkou poslal míč do vlastní branky za vybíhajícího Šedu.

Příbram si pak šťastné vedení hlídala. Hosté kombinovali jen kolem vápna a do nebezpečnějších pozic se nedostávali. Až těsně před poločasem musel Hruška vyškrábnout zpod břevna tečovanou střelu Jánoše.

CELÝ SESTŘIH: Příbram - Boleslav 2:3. Boleslav urvala body skvělým finišem

Hned v úvodu druhé půle pak přišla pro Boleslav další rána, když po rohu napálil odražený míč Mudra, Šeda vyrazil střelu jen před sebe a Bednář pohotově zvýšil na 2:0.

Boleslav na to zareagovala nasazením Baroše a Kalabišky, který už po pěti minutách na hřišti zařídil snížení. Jánošův centr propadl až ke Kalabiškovi, ten předskočil Krameše a dal premiérový ligový gól po zimním příchodu do Boleslavi a první v české nejvyšší soutěži od listopadu 2010.

Příbram si náskok hlídala až do 84. minuty, kdy přišel dlouhý centr Rady, který propadl k Zápotočnému a ten nechtěně tečoval míč do vlastní branky.

A to nebylo od hostů vše. V nastavení vybojovali slibnou standardní situaci, míč si postavil k přímému kopu Rada a tvrdou střelou do šibenice na stranu gólmana zaskočil reprezentačního kolegu mezi tyčemi Hrušku.

1. FK Příbram - FK Mladá Boleslav 2:3 (1:0)

Branky: 20. vlastní Kúdela, 47. Bednář - 57. Kalabiška, 84. vlastní Zápotočný, 90.+1 Rada. Rozhodčí: Jílek - Kotík, Dobrovolný. ŽK: Tregler, Suchan, Krameš - Fleišman.
Příbram: Hruška - Krameš, Tregler, Zápotočný, Mudra - Hnaníček - Štípek (79. Brandner), Pilík, Suchan (84. Vošahlík), Rezek - Bednář. Trenér: Tobiáš.
Mladá Boleslav: Šeda - Jánoš, Kúdela, Čmovš, Fleišman (78. Klobása) - Ščuk, Rada - Čermák, Takács (54. Baroš), Chramosta (52. Kalabiška) - Magera. Trenér: Jarolím.

Příbram - Mladá Boleslav: Gólparáda! Rada vymetl šibenici z přímého kopu a otáčí skóre

Příbram - Mladá Boleslav: Gól! Hosté vyrovnávají po vlastním gólu Zápotočného

Příbram - Mladá Boleslav: Gól! Střídající Kalabiška snižuje na 1:2

Příbram - Mladá Boleslav: Chramosta z úhlu nedostal míč do brány

Příbram - Mladá Boleslav: Gól! Roman Bednář z dorážky zvyšuje na 2:0

Příbram - Mladá Boleslav: Krásná střela Jánoše a ještě hezčí zákrok Hrušky

Příbram - Mladá Boleslav: Šance Boleslavi. Kúdela trefil jen boční síť

Příbram - Mladá Boleslav: Nešťastník Kúdela! Dal si vlastní gól, Příbram vede 1:0

Příbram - Mladá Boleslav: Fleišman si málem vstřelil vlastní gól

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47
7. Jablonec 30 10 11 9 46:39 41