CELÝ SESTŘIH: Sparta zvládla obrat! Příbram porazila 2:1, rozhodl Lafata

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fanoušci Sparty dlouho trnuli, nakonec mohli slavit. Domácí tým na Letné v závěrečném zápase 24. kola Synot ligy porazil Příbram 2:1, jeho góly vstřelili Bořek Dočkal a David Lafata, hosté se prosadili po Šabalově střele a chybě brankáře Davida Bičíka. Náskok vedoucí Plzně v čele soutěže zůstává devítibodový, ale Sparta má navíc odložený zápas k dobru.

Sparta kvůli rozsáhlé marodce nastoupila s Kováčem na stoperu a na lavičce byla dokonce trojice juniorů Kadlec, Čapek a Sáček. Kvůli zranění chyběli Holek, Jiráček, Vácha , Zahustel s Mazuchem, po trestu za karty nemohl hrát ani Frýdek.

Na úvodní branku se na Letné čekalo pouze tři minuty a překvapivě šli do vedení hosté. Šabala nikterak nebezpečnou střelou z 30 metrů zaskočil brankáře Bičíka . Domácí gólman inkasoval laciný gól ve druhém utkání za sebou, když dal vzpomenout na chybu z úvodního duelu čtvrtfinále Evropské ligy ve Villarrealu.

Inkasovaný gól Spartu nerozhodil, domácí naopak soupeře zatlačili. Velkou šanci na vyrovnání měl Costa , do tří jasných příležitostí se dostal i nejlepší střelec domácích Lafata , ale pokaždé mířil těsně vedle. Příbram do přestávky zahrozila jen jednou - po brejku střílel kousek nad Hnaníček.

Do druhé půle vstoupila Sparta šancí Krejčího, který stříleným centrem po zemi jen těsně minul levou tyč. Pak domácí posílili útok Julišem, ale do zakončení se dlouho nedostávali. Povedlo se jim to až v 66. minutě a hned vyrovnali. Příbramský gólman Hruška sice Dočkalovu střelu vyrazil, míč se ale stočil do branky.

Do další šance se Sparta dostala v 78. minutě, Hruška ale před dorážejícím Šuralem zakročil včas. O chvíli později se hostující brankář opět vyznamenal, tentokrát robinzonádou zlikvidoval Julišovu hlavičku. Pět minut před koncem už byl na Lafatovu teč po Konatého centru krátký. Sparta, kterou ve čtvrtek na Letné čeká odveta s Villarrealem, díky svému kapitánovi vyhrála i dvanácté domácí utkání v sezoně.

Sparta Praha - 1. FK Příbram 2:1 (0:1)

Branky: 66. Dočkal, 86. Lafata - 3. Šabala. Rozhodčí: Proske - Hájek, Kříž. ŽK: Costa - Štípek, Šabala, Zápotočný. Diváci: 7204.

Sparta: Bičík - Konaté, Brabec (57. Juliš), Kováč, Costa - Šural (82. Fatai), Matějovský, Mareček, Dočkal, Krejčí - Lafata (90.+1 Čapek). Trenér: Ščasný.

Příbram: Hruška - Mudra, Zápotočný, Hnaníček, Divíšek - Pilík , Tregler, Rezek , Štípek (79. Laňka) - Bednář , Šabala (90.+1 Brandner). Trenér: Tobiáš.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Příbram 2:1, obrat dokonal v závěru Lafata

Sparta - Příbram: Hruška zázračně vytáhl Julišovu hlavičku

Sparta - Příbram: Lafata prolomil smůlu a Sparta vede

Sparta - Příbram: Je vyrovnáno – Dočkalovu ránu procedil Hruška

Sparta - Příbram: Na Krejčího střílený centr Lafata nedosáhl o centimetry

Sparta - Příbram: Dočkalova dělovka proletěla vedle tyče