CELÝ SESTŘIH: Příbram - Dukla 2:2. Vlastní gól zachránil domácím bod

Autor: iSport.cz
0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Fotbalisté Příbrami ve 27. kole první ligy vybojovali remízu 2:2 s Duklou a udrželi se tak o bod mimo pásmo sestupu. Doma přitom prohrávali po gólech Jakuba Mareše a Néstora, ale Tomáš Pilík z penalty snížil a v závěru domácím pomohl vlastním gólem brankář Filip Rada. Dukla tak neudržela vedení potřetí z posledních pěti utkání, Příbram bodovala poprvé po čtyřech prohrách v řadě.

Oba týmy se nacházejí v odlišném rozpoložení a na hřišti to bylo vidět. Zatímco Příbram dlouho pokračovala v trápení, Dukla potvrzovala dobrou formu z posledních zápasů. Jako první zahrozil Berger, který ale z přímého kopu trefil jen konstrukci branky.

Dukla nadále byla aktivnější a ve 33. minutě šla do vedení. Po závaru v domácím vápně se k míči dostal Mareš, hezkou kličkou se na malém vápně zbavil obránce i gólmana hrušky a zamířil do prázdné branky.

Příbram mohla rychle odpovědět, když u pokutového území zůstal nehlídaný Šabala, který překvapivě v základní sestavě nahradil Bednáře, ale z voleje zamířil nad branku. Na druhé straně přestřelil i Hanousek.

CELÝ SESTŘIH: Příbram - Dukla 2:2. Vlastní gól zachránil Příbrami bod

Ani po změně stran se domácí neprobrali, naopak v 54. minutě utekl hostující Berger, ve vápně našel nabíhajícího Néstora a španělský útočník z první poslal míč přesně pod břevno. Navázal tak na dvě branky z minulého kola ve Zlíně.

Jenže pak se znovu potvrdilo, že své vedení nedokáže Dukla uhlídat jako v Mladé Boleslavi či se Spartou. Příbram posílila ofenzivu o Pilíka, zůstávala více na míči a začínala dostávat Pražany pod tlak. V 67. minutě z toho byla penalta, ke které se postavil právě střídající Pilík a snížil. Odstartoval tak závěrečný domácí nápor.

Už se zdálo, že se hosté ubrání, ale tři minuty před koncem pronikl do vápna Rezek, poslal před branku střílený centr a gólman Rada si srazil míč do vlastní branky. Příbram se tak na poslední chvíli vyhnula pádu na sestupovou příčku.

27. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Dukla Praha 2:2 (0:1)
Branky: 67. Pilík z pen., 87. vlastní Rada - 33. Mareš, 54. Néstor. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Arnošt. ŽK: Tregler, Krameš, Laňka - Štetina.

Příbram: Hruška - Mudra (57. Pilík), Zápotočný, Chaluš, Divíšek - Tregler, Krameš - Štípek, Suchan (72. Laňka), Rezek - Šabala (83. Brandner). Trenér: P. Tobiáš.

Dukla: Rada - Čajič, Štetina, Gorkšs, Preisler - Hanousek, Považanec, Daniel Tetour (90. Bezpalec) - Berger (88. Manzia), Mareš (76. Beauguel), Néstor. Trenér: Kozel.

Příbram - Dukla: Brankář Rada si nešťastně sklepl míč do své brány. A bylo vyrovnáno

Příbram - Dukla: Výborný Hruška! Parádně zakročil proti Beauguelovi

Příbram - Dukla: Rezek trestuhodně spálil svou šanci

Příbram - Dukla: Čajič fauloval Rezka, nařízena penalta! Pilík proměňuje

Příbram - Dukla: Sprcha pro Příbram! Néstor přidal druhou branku Dukly

Příbram - Dukla: Hanousek pálil pouze nad břevno

Příbram - Dukla: Šance! Suchan poslal míč do rukavic Rady

Příbram - Dukla: Příbram zkoušela odpovědět. Mimo pálil Šabala

Příbram - Dukla: Pohledná akce! Mareš poslal Duklu do vedení