1. května 2016 • 21:05

CELÝ SESTŘIH: Bohemians 1905 – Slavia 0:0. Hosté počtvrté nevyhráli

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Slavia 0:0
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali ve vršovickém derby s pražskou Slavií 0:0. I když utkání 27. kola Synot ligy nabídlo zajímavé akce na každé straně, diváci se v Ďolíčku gólu nedočkali. Klokani mají tři kola před koncem ligy na sestupové příčky šestibodový náskok. Hosté si připsali čtvrtou remízu v řadě, přesto drží 5. místo, které by jim mohlo vynést evropské poháry.

Do první šance se ve třetí minutě dostali Bohemians, ale Havlovu střelu v šestnáctce na poslední chvíli zblokoval Bílek. Na druhé straně tečovanou ránu Mešanoviče vytěsnil brankář Zlámal na roh.

Domácí však byli aktivnější a ve 20. minutě jim k vedoucí trefě chyběly centimetry, když Schick po Mosquerově centru trefil z voleje tyčku. Z přečíslení poté mohla udeřit Slavia. Mešanovičovu střelu však Zlámal vyboxoval a dorážející Škoda vysoko přestřelil.

Zajímavé derby pokazili hostující fanoušci, kteří ve svém sektoru používali dýmovnice, a když jedna z nich dopadla i na hrací plochu, rozhodčí Jech utkání na chvíli přerušil.

Slavia si zřejmě největší příležitost vypracovala v 53. minutě. Mešanovič se po rychlé kombinaci se Škodou dostal k odraženému míči a zblízka napálil břevno.

Bohemians se po změně stran do zakončení tolik nedostávali. Z dálky to zkusil Švec, který hostuje právě ze Slavie, ale Pavlenka jeho přízemní pokus bez problémů chytil.

Slávistický gólman vyhrál i druhý vzájemný souboj čtvrt hodiny před koncem, kdy zblízka reflexivně vyrazil Švecovu akrobatickou ránu po standardní situaci. V závěru ještě Zlámal včasným vyběhnutím sebral míč před Škodou, takže vršovické derby potřetí za sebou skončilo remízou.

Zleva Milan Škoda ze Slavie a Michal Šmíd z Bohemians

27. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Slavia Praha 0:0
Rozhodčí: Jech - Moláček, Pochylý. ŽK: Jirásek - Mihalík, Hušbauer, Bořil. Diváci: 5000 (vyprodáno).

Bohemians: Zlámal - Čögley, Krch, Šmíd, Havel - Švec - Acosta, Bartek (90. Gajič), Jirásek, Mosquera - Schick (67. Akulinin). Trenér: Pivarník.

Slavia: Pavlenka - Bořil, Bílek, Deli, Frydrych - Mihalík (68. Zmrhal), Souček, Hušbauer (88. Piták), Barák - Mešanovič (68. Kenija), Škoda. Trenér: Uhrin ml.