CELÝ SESTŘIH: Zlín - Příbram 0:0. Hosty dělí od sestupu jen dva body

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Duel 28. kola fotbalové ligy mezi sestupem ohroženými týmy Zlína a Příbrami skončil 0:0 navzdory krátké přesilovce domácích po vyloučení Matěje Chaluše v 83. minutě. "Ševci" sice neukončili čekání na první jarní výhru, ale už počtvrté za sebou remizovali a dvě kola před koncem sezony mají nadějný pětibodový náskok na předposlední Olomouc. Příbram v premiéře pod novým koučem Martinem Pulpitem podruhé za sebou uhrála nerozhodný výsledek a je stále v bezprostředním ohrožení. Před sestupovou příčkou má k dobru jen dva body.

Vedle nového kouče Pulpita, který vystřídal na poslední tři ligová kola v boji o záchranu v úterý odvolaného Pavla Tobiáše, měla dodat příbramským hráčům motivaci i přítomnost klubového šéfa Jaroslava Starky na lavičce. V zápise o utkání byl uveden jako masér. Pulpit oproti poslednímu zápasu s Duklou sáhl ke změnám ve složení středové řady a na hrotu útoku se objevil uzdravený Bednář. Trenér Zlína Páník vsadil na sestavu, která v minulém kole na Slovácku vybojovala remízu.

Zlín s větrem v zádech postavil v prvním poločase svoji taktiku na rychlých protiútocích. Nejčastěji se po nakopnutých míčích ze středu pole dostával do brejků Vukadinovič a hned v úvodu zápasu svoji akci zakončil pokusem vedle. Vzápětí zahrozil Koreš, ale i on postrádal přesnost.

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Příbram 0:0. Domácí se v závěru zlobili

Hosté spoléhali více na postupné akce, většinou se ale k zakončení nedostali. Do slibnější šance se protlačil pouze ve 22. minutě Rezek, který si ale neporadil s brankářem Holým. Hned z protiútoku se dostal za obránce soupeře Vukadinovič, jeho přízemní střela ale těsně minula branku. Další příležitost ke skórování propásl Hájek, jehož hlavička po rohu rovněž mířila kousek vedle tyče.

Po změně stran se scénář zápasu změnil a Příbram převzala iniciativu. Pomohla jí k tomu i zlínská pasivita, která se projevila v nepřesnostech při zakládání akcí. Z tlaku si také hosté vypracovali první velkou šanci a po Štípkově centru vytěsnil Hnaníčkovu hlavičku brankář Holý nad břevno.

Kouč Páník se pokusil oživit výkon svých svěřenců nasazením uzdraveného Poznara a Jordana. Právě tato dvojice hned po příchodu na trávník zahrozila, ale Jordanovu střelu stačil brankář Hruška vyrazit. V nervózním závěru se Zlínu nepodařilo zúročit ani krátkou přesilovku.

Fastav Zlín - 1. FK Příbram 0:0
Rozhodčí: Franěk - Kubr, Hájek. ŽK: Chaluš, Divíšek, Hnaníček. ČK: 83. Chaluš (všichni Příbram). Diváci: 3261.

Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Hájek, Hubáček - Matejov (68. Poznar), Janíček, Holík, Koreš - Fantiš (68. Jordan), Vukadinovič. Trenér: Páník.
Příbram: Hruška - Mudra, Chaluš, Zápotočný, Divíšek - Krameš, Hnaníček - Štípek (69. Vošahlík), Pilík (90.+2 Brandner), Rezek (85. Dosoudil) - Bednář. Trenér: Pulpit.