CELÝ SESTŘIH: Teplice – Dukla Praha 1:1. Stínadla slaví záchranu

Autor: iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Teplic remizovali v předposledním 29. kole doma s Duklou 1:1, ale díky porážce předposlední Olomouce si zajistili udržení v nejvyšší soutěži. Pražský celek poslal Na Stínadlech do vedení v úvodu Tomáš Berger, za domácí v 81. minutě vyrovnal Martin Fillo.

Jako první mohli zahrozit domácí, ale nejlepší střelec Fillo netrefil v ideální pozici míč. Ke slovu se tak dostala Dukla, kterou pohotovou střelou z voleje poslal do vedení Berger svým desátým ligovým zásahem v sezoně. Tepličtí poté do konce poločasu přebrali aktivitu, vyloženou brankovou šanci si ale nevytvořili.

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Dukla 1:1. Domácí se zachránili

Po přestávce se Dukla uvedla pohlednou kombinací, ale Bergerovu střelu zastavilo nejprve břevno a vzápětí i odpískaný ofsajd. Teplice i ve druhém poločase pokračovaly v ofenzivní nemohoucnosti, ale přesto se dočkaly vyrovnání, když si Fillo naskočil na Vachouškův centr.

Dál se už skóre neměnilo a Tepličtí si tak prodloužili sérii bez vítězství na sedm utkání. Navzdory výsledkové mizérii si však zajistili záchranu, protože jim pomohla porážka předposlední Olomouce na hřišti Slovácka, po které Severočechy dělí od Sigmy kolo před koncem šest bodů.

29. kolo první fotbalové ligy:
FK Teplice - Dukla Praha 1:1 (0:1)
Branky: 81. Fillo - 11. Berger. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Pochylý. ŽK: Ljevakovič, Fillo - Hanousek. Diváci: 2421.

Teplice: Grigar - Hora, Kodeš, Jeřábek, Krob - Vondrášek (70. Chukwuma), Ljevakovič, Fillo, Vachoušek (90. Kukec), Nivaldo (80. Táborský) - Potočný. Trenér: Vavruška.
Dukla: Rada - Čajič, Štetina, Gorkšs, Vrzal - Považanec, Hanousek, Daniel Tetour (87. Vašíček) - Berger (81. Manzia), Mareš (90. Bezpalec), Néstor. Trenér: Kozel.

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47