Hrubý jde na dračku. Vrací se do Slavie, ale zájem má i sedm klubů | iSport.cz
Jakub Konečný
26. května 2016 • 10:29

Hrubý jde na dračku. Vrací se do Slavie, ale zájem má i sedm klubů

TOP VIDEA
Baroš: Tělo mi začíná říkat stop. Bez diváků ale končit nechce
BANÍK 2003-04 (II. část): Heinz o chemii v kabině, jak žila Ostrava a čím Baník předběhl dobu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byť s Baníkem Ostrava sestoupil, má před sebou Robert Hrubý slibnou budoucnost. Dvaadvacetiletý záložník začne letní přípravu se Slavií, ale pokud by pro něj nebylo v mateřském klubu místo, eviduje podle informací deníku Sport hned sedm nabídek na další hostování. „Působení v Ostravě mu hodně pomohlo,“ pochvaluje si hráčův agent Jiří Müller.Čtyři góly a čtyři asistence ve dvanácti startech. Robert Hrubý zaznamenal na jarním hostování v Baníku Ostrava oslnivou bilanci, a tak je na přestupovém trhu žádaným zbožím. „Volalo mi kvůli němu sedm klubů,“ tvrdí hráčův agent Jiří Müller s tím, že jde o Mladou Boleslav, Duklu, Bohemians, Teplice, Zlín, Karvinou a Ostravu, která však po pádu do druhé ligy nepadá v dané konkurenci v úvahu.

Na kontě je každopádně Slavia, s níž má Hrubý smlouvu do konce příštího roku - a momentálně jedná o jejím prodloužení. „Jsme domluvení, že Robert nastoupí ve Slavii do letní přípravy a porve se o to. Dál se uvidí,“ říká Müller.

Bude to však těžké - i přesto, že ve Slavii skončil Karel Piták a smlouva vyprší rovněž Levanu Kenijovi. Pevnou pozici ve středu červenobílé zálohy totiž mají Tomáš Souček a Josefem Hušbauerem, o prostor si nahlas říká i Antonín Barák a vzhledem k účasti v Evropské lize se dá v Edenu očekávat další vlna posil.

„Chceme posílit mužstvo, musíme zmapovat hodně hráčů. Do každé řady chceme jednoho, aby byla konkurence,“ uvedl po posledním zápase sezony kouč Dušan Uhrin mladší.

Petržela ho znovu nastartoval

Hrubý to tedy bude mít s návratem mezi trenérovy vyvolené velice složité. Pokud se do červenobílého kádru neprosadí, bude jeho kariéra s největší pravděpodobností pokračovat na dalším hostování. To v dresu Baníku Ostrava mu přitom vyšlo náramně. „Působení v Baníku Robertovi hodně pomohlo,“ přitakává Müller. „Trenér Petržela mu určil roli, která mu maximálně vyhovuje a on se díky tomu znovu nastartoval,“ dodává manažer.

Sledujte fotbalové přestupy ONLINE>>>

Baník měl samozřejmě zájem o pokračování vzájemné spolupráce i po svém sestupu, jenže juniorský reprezentant hrát druhou ligu odmítl. „Moc mě mrzí, že se nepovedlo Baník zachránit. Protože kdyby se to povedlo, mně by vůbec nevadilo zde zůstat,“ uvedl Hrubý v průběhu jara.

Sám nicméně patřil k nejlepším hráčům odsouzeného celku a navíc byl i produktivní. Zatímco ve třech sezonách za Slavii vstřelil jen jeden gól, za Baník se trefil hned čtyřikrát, k tomu přidal i stejný počet asistencí. Oprášil tak své jméno, které je znovu v kurzu.

VIDEO | Podívejte se na Hrubého góly za Baník Ostrava

Ostrava - Bohemians: Šmíd stáhl k zemi Šašinku, Hrubý proměnil penaltu, 1:2

Ostrava - Slovácko: Hrubý přidává druhý gól, Ostrava vede 2:0

Ostrava - Slovácko: Hrubý zakončil akci Dostála, Baník vede 1:0

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Slavii? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

 


Články odjinud


Články odjinud