Jablonec – Everton 0:1. Český tým držel krok, ale těsně prohrál

Autor: iSport.cz
0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Fotbalisté Jablonce mají za sebou velký přípravný test. Severočeský klub po velkém boji prohrál s anglickým Evertonem 0:1, utkání rozhodl v 60. minutě Brendan Galloway. Jablonec ovšem držel s ambiciózním účastníkem Premier League, v jehož středu nechyběla velká jména, krok, a v závěru byl blízko vyrovnání. To se nakonec nepodařilo, přesto šlo určitě o cenné zkušenosti.

Hosté: 61. Galloway

Domácí: Hrubý (46. Valeš) – Nový (53. Díl), Pernica (70. Kouřil), Beneš, Hybš (70. Hanousek) – Jiráček, Trávník, Hübschman (70. Kubista), Končal (77. Bazal) – Mehanović (53. Doležal), Wágner (53. Masopust).

Hosté: 1. poločas: Robles – Holgate, Galloway, Bešić, Baines – Gibson, Lennon, Mirallas, Davies, Dowell – Rodríguez. 2. poločas: Stekelenburg – Oviedo, Garbutt, Galloway, Holgate, Jones, Grant, Cleverley, Deulofeu, Henen, Niasse.

Schruns, Rakousko

Jablonec se slavného protivníka nezalekl a byl mu vyrovnaným soupeřem. Jenže Wágner v šanci přestřelil a Trávníkova hlavička skončila jen na břevně. Těsně předtím vytáhl gólman Hrubý velmi dobrý zákrok proti přímému kopu kapitána Evertonu Bainese.

Až po hodině hry Jablonec kvalitě soupeře neodolal. Rohový kop propadl ke Gallowayovi a ten zblízka poslal míč pod břevno. Krátce na to nastřelil konstrukci branky i evertonský útočník Niasse. V závěru měl Jablonec velký tlak, ale na vyrovnání i přes několik závarů nedosáhl.