CELÝ SESTŘIH: Teplice - Mladá Boleslav 1:2. Domácí poprvé prohráli

Autor: iSport.cz
0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvládli předehrávku 4. kola ePojisteni.cz ligy a vyhráli na půdě Teplic 2:1. Svěřenci Leoše Kalvody napravili zaváhání z předešlého zápasu s nováčkem z Karviné a jako první v sezoně překonali obranu Teplic. Za hosty se trefili Magera a poprvé v lize australský útočník Gol-Gol. Za domácí snížil Fillo, jenže i přes velký závěrečný tlak se teplickým srovnat nepovedlo.

Mladoboleslavský trenér Kalvoda udělal po špatném výkonu a nečekané domácí porážce s Karvinou změny v sestavě. Do základní sestavy nepostavil křídla Vukadinoviče s Kalabiškou a na stopera nasadil Brazilce Douglase místo Kúdely, který se posunul do zálohy.

Teplice v prvních třech kolech neinkasovaly, dnes ale dostaly gól hned ve dvanácté minutě. Mageru nejprve v úniku vychytal Grigar, ale chvíli nato už hostující kapitán slavil. Domácí marně reklamovali Přikrylův ofsajd, mladoboleslavský křídelní záložník následně zacentroval do vápna a Magera zblízka protlačil míč do sítě. Dal svůj první gól v ligové sezoně.

Teplicím se nedařilo a kouč Šmejkal v 28. minutě stáhl ze hřiště Urmu, místo něhož nastoupil Krob. Až poté Severočeši začali více hrozit. Potočný se nejprve dostával za hostující obranu a marně reklamoval Hůlkův údajný faul, ve 33. minutě pak napřáhl Ljevakovič a Diviš s problémy vyrazil balon před sebe. Chvíli před pauzou se po dvojím přenesení napříč hřištěm protlačil k zakončení Hora, ale hlavičkoval jen do středu branky.

Po přestávce se domácí snažili stupňovat tlak, ale šanci si vytvořili až v 65. minutě, kdy Krob napálil odražený balon ze slušné pozice vysoko nad. Poté se však teplický tlak rozplynul a v 74. minutě hosté přidali druhý gól. Rada vysunul kolmicí střídajícího Mebrahtua, který si sám před Grigarem počínal zkušeně a vstřelil svůj první gól v české lize.

Teplice nesložily zbraně a hned za čtyři minuty ještě zdramatizovaly závěr, když se po centru střídajícího Kukece prosadil hlavou k tyči Fillo. Za pět minut mohl Mladé Boleslavi vrátit klid Mebrahtu, ale z úhlu trefil jen tyč. Nakonec to mohlo hosty hodně mrzet. Domácí Vaněček v poslední minutě zakončoval z malého vápna po centru, ale minul.

4. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:2 (0:1)
Branky: 78. Fillo - 12. Magera, 74. Mebrahtu. Rozhodčí: Příhoda - Hrabovský, Melichar. ŽK: Urma, Ljevakovič - Magera. Diváci: 3261.

Teplice: Grigar - Vondrášek (69. Kukec), Lüftner, Jeřábek, Urma (28. Krob) - Hrubý, Ljevakovič - Hora, Vachoušek (75. Vaněček), Fillo - Potočný. Trenér: Šmejkal.

M. Boleslav: Diviš - Pauschek, Douglas, Hůlka, Fleišman - Kúdela, Rada - Jánoš (90. Takács), Magera, Přikryl (73. Kalabiška) - Chramosta (67. Mebrahtu). Trenér: Kalvoda.

Teplice - Mladá Boleslav: V nastaveném čase mohl vyrovnat Vaněček, ale bránu netrefil

Teplice - Mladá Boleslav: Potočnému nesedla “bomba” – letěla hodně mimo

Teplice - Mladá Boleslav: Magera protlačil míč kolem Grigara a Boleslav vede 1:0

Teplice - Mladá Boleslav: Vynikající zákrok – Grigar vychytal Mageru

Teplice - Mladá Boleslav: Přikryl se opřel do odraženého míče, bránu netrefil

Teplice - Mladá Boleslav: Vachoušek vypálil zpoza vápna, po teči šla jeho rána vedle

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48