CELÝ SESTŘIH: Zlín - Karviná 3:0. Domácí jsou po jasné výhře v čele ligy

0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Zlína potvrdili formu a v 5. kole ePojisteni.cz. ligy porazili nováčka z Karviné 3:0. Domácím pohodlnou výhru zařídil senegalský útočník Dame Diop, který se trefil hned dvakrát. Třetí branku přidal Lukáš Holík. Fastav díky jasné výhře přečká reprezentační přestávku na prvním místě tabulky, Karviná je sedmá.

V sestavě Zlína nechyběl kapitán Poznar, u kterého se spekuluje o přestupu do Plzně či Liberce. Hvězdou byl ale jeho spoluhráč z útoku Diop, jenž se postaral hned o dvě branky.

Již od prvních minut oba týmy předváděly útočný a pohledný fotbal a již ve 2. minutě zahrozila Karviná z rohu, když Voltr prodloužil na Jurču, jenž se natahoval po míči u zadní tyče. Poté to Jurčo zkusil zpoza šestnáctky, ale míč ukryl v rukavicích.

Zlín byl nebezpečný zejména z rohových kopů. Po jednom z nich se s míčem obtočil Vukadinovič a vystrašil Laštůvku, který se jen poohlédl po nebezpečné střele. Radost domácích vypukla po centru Holíka ve 30. minutě, který v šestnáctce našel volného Diopa, jenž nekompromisně prostřelil brankáře Karviné.

Diop byl nadále při chuti a po přiťuknutí Poznara znovu hrozil. O srovnání se na druhé straně technickou střelou pokusil Šisler, ale Dostál míč kontroloval. Zvýšit ještě před poločasem mohl Jugas, když Laštůvka podběhl centr z rohového kopu, ale zlínský obránce mířil nad branku.

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Karviná 3:0. Domácí jsou v čele ligy

Zlín začal velmi aktivně druhý poločas, ale Živulič vhodnou příležitost ke střele prováhal a následně hlavou mířil vedle. Stejně tak technickým pokusem Holík. Dostála na druhé straně vystrašil Budínský.

Karviná sevřela Zlín kolem šestnáctky, ale poté předvedli "Ševci" smrtící protiútok, který podruhé gólově zakončil Diop. Ten se přitom do hry vrátil po ošetření a kouč Páník jej původně chtěl stáhnout ze hřiště.

V 77. minutě bylo o výsledku rozhodnuto. Jordan prostrčil do úniku míč Holíkovi, který osamocen před Laštůvkou nezaváhal a zvýšil na konečných 3:0. V závěru ještě hrdinu Diopa vystřídal obránce Hubáček, který nastoupil do 300. ligového utkání.

5. kolo první fotbalové ligy:

Fastav Zlín - MFK Karviná 3:0 (1:0)
Branky: 30. a 60. Diop, 77. Holík. Rozhodčí: Julínek - Blažej, Hrabovský.

ŽK: Diop (Zlín). Diváci: 5223.

Zlín: Dostál - Kopečný, Jugas, Hájek, Matejov - Vukadinovič (68. Jordan), Hnaníček, Živulič, Lukáš Holík - Poznar (81. Harba), Diop (88. Hubáček). Trenér: Páník.

Karviná: Laštůvka - Libor Holík, Dreksa, Hošek, Eismann - Janečka, Šisler - Voltr (65. Okleštěk), Budínský, Zelený (34. Moravec) - Jurčo (80. Panák). Trenér: Weber.

Klíčové momenty utkání:

Zlín - Karviná: Je rozhodnuto – Holík dotáhl brejk a Zlín vede 3:0

Zlín - Karviná: Jurčo se natáhl po míči a hlavičkoval jen těsně vedle

Zlín - Karviná: Pěkná kombinace Diopa s Poznarem, ten byl v šanci, ale i v ofsajdu

Zlín - Karviná: Diop přidal nádherný druhý gól – Laštůvku přehodil lobem

Zlín - Karviná: Poznar na centr nedoskočil, Jugas hlavičkoval

Zlín - Karviná: Šisler se krásně opřel do odraženého míče, těsně minul šibenici

Zlín - Karviná: Diop propálil Laštůvku a Zlín vede 1:0

Zlín - Karviná: Vukadinovič zamotal hlavu soupeři a z otočky vypálil těsně vedle

Zlín - Karviná: Z malého vápna hlavičkoval Lukáš Holík, ale Laštůvka jeho pokus chytil

Zlín - Karviná: Voltrova tutovka! Útočník Karviné po brejku vystřelil těsně vedle

Zlín - Karviná: Velkou šanci měl Jurčo, na míč těsně nedosáhl

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48