CELÝ SESTŘIH: Liberec - Plzeň 1:2. Obhájce titulu ukopal těsnou výhru

Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Závěrečný zápas sobotního programu fotbalové ePojisteni.cz ligy dopadl lépe pro obhájce titulu. Viktoria Plzeň zvítězila v Liberci 2:1 a zajistila si důležité tři body. Utkání ale příliš krásy nenabídlo, šlo především o tuhý boj plný osobních soubojů.

Obhájce titulu poslal v 21. minutě do vedení svou premiérovou trefou v české nejvyšší soutěži Jakub Hromada a v 75. minutě pojistil hostům triumf Michal Ďuriš . V závěru už jen snížil ruský útočník Nikolaj Komličenko.

Viktoria bodovala v Liberci podeváté za sebou. Na vedoucí tým tabulky Zlín ztrácí tři a na druhou Spartu už jen jeden bod. Slovan má naopak na kontě po šesti kolech jen jednu výhru.

Souboj dvou týmů, které čeká příští týden vstup do základní skupiny Evropské ligy, začal lépe Liberec. Domácí se v úvodu lépe pohybovali, vyhrávali více soubojů a byli agresivnější, ke gólovým šancím to ale v první půli nepovedlo.

Plzeň se zpočátku nemohla dostat do tempa, v 21. minutě však z první větší možnosti udeřila. Liberecká obrana odvrátila rohový kop jen za vápno, kde si míč zpracoval Hromada a ranou k tyči otevřel skóre.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Plzeň 1:2. Obhájce ukopal těsnou výhru

Slovan se před pauzou hnal a za vyrovnáním. Už v nastaveném čase první půle po centru do vápna po souboji s Matějů upadl Baroš , rozhodčí Julínek ale k velké nelibosti domácích penaltu neodpískal a zkušenému útočníkovi dal za protesty žlutou kartu.

Do druhého dějství už nenastoupil zraněný střelec branky Hromada a místo něj si premiéru v plzeňském dresu odbyl albánský záložník Kace. Liberec i po přestávce pokračoval v aktivní hře. V 54. minutě zahrával z výhodné pozice přímý kop Bartl, ale hostující branku překopl.

Po hodině se dostala do hry i další nová posila Viktorie útočník Poznar, gólově se však prosadil jiný z ofenzivních hráčů hostujícího celku. Kopic se šikovně uvolnil u lajny a Ďuriš zblízka pohotově usměrnil míč za Dúbravku. Vstřelil svůj druhý gól v této ligové sezoně.

Liberec ještě zdramatizoval závěr, když se v 90. minutě po Barošově přiťuknutí dočkal premiérové trefy v české lize i Komličenko. Víc už však Slovan nestihl a prohrál teprve podruhé za posledních 23 domácích ligových zápasů. V obou případech nestačil na Plzeň.

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 1:2 (0:1)

Branky: 90. Komličenko - 21. Hromada, 75. Ďuriš. Rozhodčí: Julínek - Blažej, Myška. ŽK: Baroš, Ekpai - Hromada, Matějů, Kozáčik , Kopic. Diváci: 5656.

Liberec: Dúbravka - Coufal, Hovorka, Pokorný (79. Nitrianský), Bartošák (73. Komličenko) - Breite - Bartl, Folprecht, Sýkora, Navrátil (62. Ekpai) - Baroš. Trenér: Trpišovský.
Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hejda, Hubník , Limberský - Petržela, Hromada (46. Kace), Hořava, Kopic - Bakoš (61. Poznar), Ďuriš (88. Baránek). Trenér: Pivarník.

Klíčové momenty utkání:

Liberec - Plzeň: Krásná akce – Breite s Barošem připravili kontaktní gól pro Komličenka

Liberec - Plzeň: Ďuriš se tlačil k hlavičce, míč mu za pět minut dvanáct ukopl Hovorka

Liberec - Plzeň: Kaceho střelu z úhlu vytáhl Dúbravka

Liberec - Plzeň: Kopic zamíchal míčem a položil gól na nohu Ďurišovi. 2:0 pro Plzeň

Liberec - Plzeň: Pokorný přeskočil Hubníka, ale hlavičkoval mimo

Liberec - Plzeň: Bartl poslal přímý volný kop půl metru nad břevno

Liberec - Plzeň: Kozáčikovi se srazily myšlenky a vyhodil do země

Liberec - Plzeň: Baroš se zlobí! Julínek mu neodpískal penaltu

Liberec - Plzeň: Bartošák precizním skluzem sebral jasnou šanci Petrželovi

Liberec - Plzeň: Kozáčik zariskoval – vyběhl daleko z brány a špatně rozehrál

Liberec - Plzeň: Už se perou! Coufal se strkal s Kozáčikem

Liberec - Plzeň: Pěkný liberecký signál skončil v Kozáčikových rukavicích