CELÝ SESTŘIH: Bohemians 1905 – Brno 3:0. Výhru završil gól z půlky

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Bohemians 1905 v 6. kole ePojisteni.cz ligy porazili doma Brno 3:0 a ukončili jeho neporazitelnost v této sezoně. Už v prvním poločase se v Ďolíčku gólově prosadili Martin Hašek, Michal Šmíd a Milan Havel, který se trefil téměř z poloviny hřiště. Závěrečnou desetiminutovku nedohrál vyloučený srbský obránce Zbrojovky Mihailo Jovanovič.

Do první šance se ve třetí minutě dostali domácí. Lutsovu akci po levé straně zakončoval Mašek, ale nepřekonal Melichárka.

Zbrojovka při rohových kopech zkoušela netradiční signály. V jednom případě Budinskému vypadl míč, ale nikdo z hostujících hráčů se k zakončení nedostal. Gólman "Klokanů" své zaváhání brzy napravil, když zblízka vychytal unikajícího Řezníčka.

Ve 27. minutě Bohemians otevřeli skóre. Po akci Lutse a Maška se dostal k odraženému míči Hašek, který střelou po zemi propálil Malichárka. Už za pět minut to bylo 2:0. Holendovu hlavičku z rohu vyrazil brněnský brankář jen před sebe a dorážející Šmíd už měl snadnou práci.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Brno 3:0. Jasnou výhru završil gól z půlky

Brno v předchozích čtyřech ligových zápasech dostalo jediný gól, ale v nastavení úvodní půle inkasovalo potřetí. Melichárek vyběhl hodně z branky a odkopl míč před Lutsem jenom k Havlovi, který ho přehodil takřka z půlící čáry. Obránce reprezentační jednadvacítky zaznamenal premiérový gól v nejvyšší soutěži.

V úvodu druhé půle mohli Bohemians zvýšit. Mašek po přihrávce Haška však ranou z první vypálil nad břevno. Mezi tyče se nevešla ani hlavička Holendy. Vršovické mužstvo kontrolovalo komfortní náskok a Zbrojovku do větších šancí nepouštělo. Naopak v 76. minutě musel opět zasahovat Melichárek, jenž vykopl Haškův tečovaný pokus.

I poslední naděje hostů zhasla devět minut před koncem, kdy Jovanovič stáhl unikajícího Holendu a rozhodčí Zelinka mu rovnou ukázal červenou kartu.

Brno tak nebodovalo poprvé od dubnové porážky v Liberci, naopak Bohemians vyhráli podruhé za sebou a na předposlední Jihlavu si v ligové tabulce vytvořili pětibodový náskok.

6. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Zbrojovka Brno 3:0 (3:0)

Branky: 27. Hašek, 32. Šmíd, 45.+1 Havel. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, J. Paták. Bez ŽK. ČK: 81. Jovanovič (Brno). Diváci: 4329.

Bohemians: Budinský - Dostál, Krch, Šmíd, Havel - Hubínek - Hašek (85. Jeslínek), Mašek (80. Jindřišek), Jirásek, Luts - Holenda (88. Mikuš). Trenér: Koubek.

Brno: Melichárek - Šural (62. Přichystal), Vraštil, Jovanovič, Lutonský - Polák (78. Weber), Lacko - Hyčka, Škoda, Vávra (46. Štohanzl) - Řezníček. Trenér: Habanec.

Bohemians - Brno: Štohanzl z hranice šestnáctky obranu neprostřelil

Bohemians - Brno: Nehlídaný Holenda dostal prostor k hlavičce, ale nemířil přesně

Bohemians - Brno: Mašek zahodil tutovku, netrefil odkrytou bránu

Bohemians - Brno: Neskutečná trefa! Havel se trefil z půlky a Bohemians vedou 3:0

Bohemians - Brno: Řezníček nabízel šanci Hyčkovi, ten zakončit nezvládl

Bohemians - Brno: Šmíd dorazil vyražený míč za Melichárka a Bohemka vede 2:0

Bohemians - Brno: Hašek si našel odražený míč a propálil Melichárka. 1:0

Bohemians - Brno: Řezníček obcházel Budinského, brankář jeho kličku skvěle vystihl

Bohemians - Brno: Šuralova střela proletěla vedle tyče

Bohemians - Brno: Zbrojovka zahrozila po rohu, Vávrovu nepovedenou střelu zkrotil Budinský

Bohemians - Brno: Šmíd se vznesl nad obranu Brna, hlavičkoval těsně vedle

Bohemians - Brno: Mašek vystřelil z úhlu, jeho ránu reflexivně vyrazil Melichárek