CELÝ SESTŘIH: Teplice - Slavia 2:2. Šilhavý přišel o výhru těsně před koncem

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Slavie pod novým koučem Jaroslavem Šilhavým remizovali v 6. kole ePojisteni.cz ligy na hřišti Teplic 2:2. Vedení se nejdříve ujali domácí, které poslal do vedení v 43. minutě Vondrášek. Vyrovnat se povedlo až střídajícímu Murisi Mešanovičovi v 73. minutě. Následně přidal v 83. minutě druhý gól Slavie náhradník Jaroslav Mihalík a zdálo se, že si Pražané kráčí pro tři body. Radost jim však zkazil o dvě minuty později teplický útočník David Vaněček, který vyrovnal na konečných 2:2.

Na premiéru trenéra Šilhavého bylo zvědavých tolik slávistických fanoušků, že jim nestačil ani základní sektoru pro příznivce hostí a pořadatelé je museli pustit i do vedlejšího. Šilhavý jim ale moc novinek v sestavě nepředvedl - krom změn vynucených zraněními obměnil jen post brankaře, kde Berkovce v brance nahradil Pavlenka.

Několikasethlavý kotel Slavie hosty hnal od začátku dopředu a po úvodní rozpačité desetiminutovce se dočkal i dvou velkých šancí. U obou byl Škoda - nejdřív se hlavou položil do centru z levé strany a trefil tyč, pak si zase naběhl na malé vápno na zpětnou přihrávku od Van Kessela a těsně přestřelil. Tato převaha trvala jen pár minut, protože domácí rychle utěsnili střed hřiště a začali sami hrozit.

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Slavia 2:2. Dramatický závěr rozhodl o remíze

A po několika šancích přišel i gól. Vondrášek potáhl míč středem až před vápno a vystřelil, jenže stínující stoper Bílek míč tečoval do protipohybu brankáře Pavlenky.

Po pauze Slavia směrem dopředu přidala a začala mít mírnou převahu, jenže dlouho to svědčilo spíš domácím. Ve 47. minutě po centru Nivalda pálil na zadní tyči Vaněček , ovšem jen do boční sítě, v 66. minutě zase Vaněčkovu ránu po závaru srazili obránci do boční sítě.

Až příchod Mešanoviče za Van Kessela ofenzivu Vršovických trochu rozhýbal a nakonec přinesl i vyrovnání. Hušbauer se v 73. minutě uvolnil před vápnem a rozehrál do pravé strany na Mihalíka, jehož přízemní centr usměrnil k tyči právě Mešanovič.

Teplice - Slavia: Mihalíkův centr trefil Mešanovič rybičkou a je to 1:1

Střed zálohy Teplic začínal mít viditelné problémy s pohybem a Slavia se začínala prosazovat i ve vápně. V 84. minutě Barák pár sekund po příchodu na hřiště nacentroval na zadní tyč, kde zblízka napálil míč do sítě Mihalík.

Slavia už před tím nechávala spoustu prostoru k rychlým brejkům domácích a zvládala je jen se štěstím a i vydřené vedení dokázala bránit jen tři minuty. V 88. minutě vypálil před vápnem Krob a na hraně ofsajdu stojící Vaněček míč nasměroval opět do protipohybu Pavlenky.

6. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Slavia Praha 2:2 (1:0)
Branky: 43. Vondrášek, 88. Vaněček - 73. Mešanovič, 84. Mihalík. Rozhodčí: Královec - Moláček, Antoníček. ŽK: Krob, Vachoušek - Van Kessel. Diváci: 7113.

Teplice: Grigar - Vondrášek (84. Potočný), Lüftner, Jeřábek, Krob - Hora, Ljevakovič , Kučera, Fillo (90.+2 Kodeš), Nivaldo (79. Vachoušek) - Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Slavia: Pavlenka - Mikula, Bílek, Deli, Bořil - Ngadjui, Zmrhal - Van Kessel (64. Mešanovič), Hušbauer (84. Barák), Mingazov (46. Mihalík) - Škoda. Trenér: Šilhavý.

Teplice - Slavia: Hušbauer vystřelil z dálky, Grigar chytil

Teplice - Slavia: Vondráškova tečovaná střela oklamala Pavlenku, Teplice vedou 1:0

Teplice - Slavia: Hora vymotal dva obránce a Pavlenka měl s jeho dělovkou plné ruce práce

Teplice - Slavia: Nivaldo pořádně zaměstnal Pavlenku střelou z dálky

Teplice - Slavia: Královec kvůli pyrotechnice slávistických fans přerušil zápas

Teplice - Slavia: Jeřábek po rohu trefil jen boční síť

Teplice - Slavia: Van Kessel připravil velkou šanci Škodovi, ten přestřelil

Teplice - Slavia: Velká šance Slavie! Škoda hlavičkoval do tyče

Teplice - Slavia: Na Krobův centr naskakovali Fillo a Vaněček, míč odklidil Deli

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69