17. září 2016 • 16:52

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Bohemians 1905 4:1. Oslabení hosté po poločase nestačili

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Dukly zdolali v 7. ligovém kole v malém pražském derby Bohemians 1905 4:1. Hosté vedli od 12. minuty po trefě Dominika Maška, ve 24. minutě ale vlastním gólem nechtěně srovnal Martin Dostál a po pauze domácí využili vyloučení Milana Havla ze závěru první půle. V 66. minutě obrátil stav Jakub Považanec a poté přidali branky ještě Ondřej Kušnír a Néstor.

Dukla porazila "Klokany" v lize poprvé po šesti zápasech a po čtyřech kolech se dočkala vítězství. Naopak Bohemians nebodovali po předchozích dvou výhrách.

Jako první dostala míč do sítě ve 12. minutě Dukla, Olayinkův gól však sudí chybně pro domnělý ofsajd neuznali. Hned z protiútoku udeřili hosté. Luts poslal z levé strany centr před branku a Mašek hlavičkou k tyči poslal "Klokany" do vedení. Posila Bohemians se trefila ve druhém ze tří duelů v zelenobílém dresu.

CELÝ SESTŘIH: Dukla Praha - Bohemians 1905 4:1. Domácí využili přesily

Dukla přidala a v 24. minutě srovnala. Hostům tentokrát nevyšla ofsajdová past, Čajič poslal centr do vápna a obránce Bohemians Dostál si nešťastně srazil balon do vlastní sítě.
Ve 43. minutě si "Klokani" zkomplikovali další průběh utkání. Juroška přebral na hranici ofsajdu kolmici od spoluhráče, hostující Havel jeho únik zastavil zatažením a sudí Příhoda mu udělil červenou kartu.

Dukla po pauze v přesilovce diktovala tempo, ale k vyloženým šancím se zprvu probíjela těžce. V 58. minutě centroval z levé strany Preisler, jenže Považanec z malého vápna překonal branku. Bohemians i v oslabení hrozili z brejků. V 65. minutě hlavičkoval po jednom z nich Holenda, své dlouhé čekání na ligový gól však nezlomil protože ho vychytal Rada.

Dukla - Bohemians: 1:1! Vyrovnávací gól zařídil Olayinka

Vzápětí Dukla otočila stav. Po závaru ve vápně se míč odrazil k Považancovi a ten přesnou přízemní střelou k tyči nedal hostujícímu brankáři Budinskému šanci. Domácí záložník navázal na svou trefu z minulého kola v Jablonci.

Deset minut před koncem domácí pojistili svůj náskok. Po dalším závaru v pokutové území nadvakrát dotlačil balon za čáru Kušnír a v lize skóroval poprvé od března 2013. V 90. minutě pak ještě tým z Julisky dal vysíleným hostům čtvrtý gól, když se hlavou prosadil střídající Španěl Néstor. Kouč Hynek se dočkal první výhry v roli hlavního trenéra Dukly.

Dukla - Bohemians: Preisler v závěru mohl přidat další gól domácích

Dukla Praha - Bohemians Praha 1905 4:1 (1:1)
Branky: 24. vlastní Dostál, 66. Považanec, 80. Kušnír, 90. Néstor - 12. Mašek. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Hájek. ŽK: Juroška, Kušnír - Luts, Jirásek. ČK: 44. Havel (Bohemians). Diváci: 3147.

Dukla: Rada - Kušnír, Štetina, Bezpalec, Preisler - Hanousek, Považanec (87. Vopat), Tetour - Juroška (59. Néstor), Olayinka, Čajič (73. Miloševič). Trenér: Hynek.
Bohemians: Budinský - Dostál, Krch, Šmíd, Havel - Hašek, Mašek (67. Jindřišek), Hubínek, Jirásek, Luts (88. Berger) - Holenda (75. Jeslínek). Trenér: Koubek.

Klíčové momenty utkání:

Dukla - Bohemians: Nestór Albiach udělal tečku za utkáním, když přidal čtvrtý gól Dukly

Dukla - Bohemians: Další šance Dukly! Považanec střílel nepřesně

Dukla - Bohemians: Štetina v obrovské šanci minul

Dukla - Bohemians: Považanec hlavičkoval přesně do náruče Viktora Budínského

Dukla - Bohemians: Červená karta! Havel putuje předčasně do sprchy

Dukla - Bohemians: Holenda nevybíravě přišlápl Štětinu

Dukla - Bohemians: Sprcha pro Duklu. Po neuznaném gólu se trefil Mašek a poslal Klokany do vedení

Dukla - Bohemians: Rozhodčí neuznali Dukle regulérní gól

Dukla - Bohemians: Fotbalisté Dukly nastoupili s nevidomými fotbalisty

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41