CELÝ SESTŘIH: Příbram - Teplice 3:2. První výhru trefil Mahmutovič

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Příbramští fotbalisté se až v sedmém ligovém kole dočkali první vstřelené branky. V domácím utkání s Teplicemi dali hned tři a přestože dvakrát prohrávali, nakonec si připsali první výhru v sezoně. Vítězný gól na 3:2 vstřelil ve druhé minutě nastavení Mahmutovič.

Hosté dvakrát vedli zásluhou Vaněčka, o vyrovnání se postarali Majtán a Brandtner. Negativní rekord šesti prohraných zápasů v úvodu sezony, který drží Lázně Bohdaneč z roku 1997, tak zůstal nepřekonán.

Hosté začali lépe a už ve 14. minutě našel Krob z rohového kopu hlavu Vaněčka a útočník, který před týdnem zachránil remízu se Slavií, se znovu trefil přesně. Ve 34. minutě příbramský gólový půst skončil.

Po rohovém kopu a zmatcích v teplické obraně se Rezkova hlavička odrazila od břevna, další bývalý reprezentant Jiránek tvrdě vypálil z hranice šestnáctky a Majtán před brankou míč tečoval do sítě. Bylo to poprvé od květnového utkání se Slavií a po 701 minutách hry, co se Příbramští mohli radovat ze vstřeleného gólu v lize.

Celý sestřih: Příbram - Teplice 3:2. Domácí se radují z prvních bodů

V 56. minutě málem slavili znovu, ale rozhodčí Zelinka si všiml, že si Jiránek pomohl rukou, a tak místo gólu následovala jen žlutá karta. Na druhé straně v 73. minutě Ljevakovičův centr přizvedl střídající Vachoušek hlavou a Vaněček svým druhým gólem znovu strhl vedení na stranu hostí.

Domácí trenér Petr Rada měl proti svému bývalému týmu šťastnou ruku při střídání. Brandtner byl na trávníku jen pár vteřin a než se hosté dohodli, kdo ho při Pilíkově rohovém kopu bude hlídat, poslal míč pod břevno.

A další náhradník, exteplický Mahmutovič v nastaveném čase rozhodl o první příbramské výhře od březnového utkání v Jihlavě.

1. FK Příbram - FK Teplice 3:2 (1:1)
Branky: 34. Majtán, 85. Brandtner, 90.+2 Mahmutovič - 14. a 73. Vaněček. Rozhodčí: Zelinka - Pochylý, Peřina. ŽK: Trapp, Jiránek, Majtán - Krob, Fillo.

Příbram: Hruška - Ferrara (46. Laňka), Jiránek, Tregler, Krameš - Pilík, Pecháček (84. Brandtner), Rezek, Borek (78. Mahmutovič), Trapp - Majtán. Trenér: Rada
Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Krob - Hora, Ljevakovič, Kučera, Fillo, Nivaldo (61. Vachoušek) - Vaněček (86. Potočný). Trenér: Šmejkal.

Příbram - Teplice: Vaněček střílel těsně vedle

Příbram - Teplice: Jako Maradona? Jiránek dal gól, ale zřejmě rukou, takže neplatil

Příbram - Teplice: Takhle koučuje Petr Rada

Příbram - Teplice: Gól! Tomáš Majtán prolomil příbramskou mizérii

Příbram - Teplice: Petr Trapp střílel vedle brány
Příbram - Teplice: Zajímavá střela Tomáše Majtána

Příbram - Teplice: Gól! Hosty poslal do vedení David Vaněček

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57