CELÝ SESTŘIH: Zlín - Sparta 1:1. Kadlec zachránil bod, domácí dál vedou ligu

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
Draft NFL bude honbou na quarterbacky, můžou být hvězdy i propadáky

Fotbalisté Zlína v přímém souboji dvou nejlepších ligových týmů remizovali se Spartou 1:1 a se 17 body udrželi první místo v tabulce. Sparta je o dva body zpět na čtvrtém místě. Vedoucí gól Zlína vstřelil ve 41. minutě Jakub Jugas, po změně stran vyrovnal v 58. minutě Václav Kadlec. Sparta trefila třikrát břevno

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Sparta 1:1, bod zachránil Kadlec, domácí vedou ligu

Trenér Zlína Páník vyřešil stoperskou tajenku zařazením Janíčka místo potrestaného Hájka. V sestavě Sparty chyběli zranění Rosický, Vácha a Zahustel a stopera Michala Kadlece nahradil Mazuch. Sparta vstoupila do utkání aktivně, k převaze jí v prvních deseti minutách dopomohla i poněkud bojácná hra Ševců, kteří se báli udělat chybu. V 8. minutě trefil Šural hlavou břevno, míč se odrazil na brankovou čáru, odkud jej pohotově vykopl Jugas.

Zlín se postupně osměloval k útočení. Ve 13. minutě Harba nedosáhl na Holíkovu střílenou přihrávku a brankář Koubek stačil míč vyrazit. Další slibnou šanci nevyužil aktivní Diop.

Sparta začala po půlhodině hry opět více útočit. Ve 32. minutě po Frýdkově rohovém kopu trefil Lafata hlavou břevno.

Zlín - Sparta: Zlín vede. Na Holíkův centr vyskočil Jugas a je to 1:0

Zlín už v závěru poločasu více spoléhal na brejky. Ve 41. minutě v době největšího tlaku soupeře zlínský Holík rozehrál trestný kop přesně na hlavu Jugase, jenž přehodil brankáře Koubka. Pražané mohli vzápětí vyrovnat. Po chybě ve středu pole se dostal do sólového útoku Václav Kadlec, obešel i vybíhajícího brankáře Dostála, jeho střelu z úhlu však stačil ještě před brankovou čárou vykopnout Matejov.

Jednobrankový náskok Zlín po změně stran nebránil. Naopak ofenzivní hrou získal převahu a přes nejistou obranu Sparty se dostával do střeleckých příležitostí. Šance Diopa a Harby řešil až brankář Koubek.

Sparta ale v 58. minutě vyrovnala. Marečkův centr posunul hlavou Šural na Václava Kadlece, který hlavou poslal míč do sítě. O dvě minuty později Lafatova hlavička skončila na břevně. Oba týmy si v závěru ještě vytvořily několik šancí, vyprodaný stadion se už další branky nedočkal.

Václav Kadlec: Tým jako Sparta by měl ve Zlíně vyhrávat

Dočkal po návratu: Chceme chceme, ale drhne to. Zlín je v euforii

Zlínský kapitán Jugas: Dobrá remíza, s bodem jsme spokojeni

Zlín - Sparta: Vyrovnáno. Hlavou se trefil Václav Kadlec

7. kolo první fotbalové ligy:

Fastav Zlín - Sparta Praha 1:1 (1:0)

Branky: 41. Jugas - 58. V. Kadlec. Rozhodčí: Franěk - Wilczek, Myška. ŽK: Hnaníček, Diop, Jugas - Mareček. Diváci: 5981 (vyprodáno).

Zlín: Dostál - Kopečný, Jugas, Janíček, Matejov - Vukadinovič, Hnaníček (84. Jordan), Živulič, Holík - Diop (90. Pazdera), Harba (66. Traore). Trenér: Páník.

Sparta: Koubek - Karavajev, Holek, Mazuch (54. M. Kadlec), Costa - Dočkal, Frýdek (74. Čermák), Mareček - V. Kadlec, Lafata, Šural (82. Juliš). Trenér: Ščasný.

Zlín - Sparta: Ščasný se zlobil na Fraňka, že nenastavil víc

Zlín - Sparta: Sparťané chtěli penaltu za ruku, kterou si při odkopu trefil Matejov

Zlín - Sparta: Mareček vypálil z dálky jen těsně nad břevno

Zlín - Sparta: Břevno. Lafata v záklonu hlavičkoval na bránu, ale míč se odrazil ven

Zlín - Sparta: Lafata se dostal k zakončení, ale míč trefil špatně

Zlín - Sparta: Holík se ocitl nehlídaný ve vápně Sparty, ale vypálil vysoko nad

Zlín - Sparta: Diop udržel míč a vypálil vedle sparťanské brány

Zlín - Sparta: Domácí se pochlubili choreem – ukázali žlutomodrá srdce

Zlín - Sparta: Harba měl na noze gól. Na Holíkův pas těsně nedosáhl a Koubek míč vyrazil

Zlín - Sparta: Hosté chtěli gól, míč od břevna ale za čárou nebyl
Zlín - Sparta: Po Frýdkově rohu hlavičkoval Šural vedle brány

Zlín - Sparta: Vyprodaný šlágr sledují diváci i z kopce vedle stadionu