CELÝ SESTŘIH: Dukla - Brno 4:2, Štetina dvěma góly řídil výhru domácích

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Dukly v 8. kole ePojisteni.cz ligy přestříleli na domácí půdě Zbrojovku Brno 4:2, když už v první minutě otevřel skóre Jean-David Beauguel, dvakrát se trefil Lukáš Štetina. Hostující Michal Škoda dal také dva góly, kterými srovnal stav na 2:2, Dukla ale opět strhla výhru na svoji stranu, navázala na minulou výhru nad Bohemians 1905, naopak Zbrojovka se trápí a z posledních tří kol má jediný bod.

Dukla prožila snový vstup do utkání. Bezpalec poslal dlouhý pas za obranu, na který si naběhl Beauguel a na začátku druhé minuty propálil Melichárka. Pražané oplatili Zbrojovce bleskový gól z jarního zápasu, v němž brněnský Hyčka otevřel skóre už po 14 sekundách. Beauguel zároveň zlomil své střelecké trápení a v lize skóroval po 30 zápasech.

V 11. minutě přidali domácí druhou branku. Juroškův přímý kop do vápna prodloužil Olayinka a Štetina na zadní tyči propasíroval míč skrz Melichárka za čáru.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Brno 4:2. Domácí zase nadělovali

Brno zahrozilo až v 21. minutě, kdy Hyčkova rána tečovaná jedním z domácích hráčů skončila těsně mimo. Jinak ale tempo jednoznačně diktovala Dukla. Ve 33. minutě Šural chybnou přihrávkou poslal do sóla domácího Néstora, ale ten místo střely zkoušel kličku a tu Melichárek vystihl.

Ve 36. minutě se Zbrojovka dostala zpět do hry. Na Hyčkův centr z levé strany si naběhl Škoda a hlavou s pomocí tyče snížil. Navázal tak na gól z minulého duelu s Hradcem. Domácí si mohli vzít dvoubrankový náskok do přestávky zpět, jenže Néstor neproměnil ani další únik.

Pražany zahozené šance přišly draho. Na startu druhé půle ze strany opět poslal na malé vápno míč Hyčka a Škoda po 35 sekundách po přestávce srovnal. Dva góly v jednom ligovém utkání dal potřetí v kariéře.

Dukla na chvíli vypadla z role a vzápětí málem otočil stav Polák, který pálil těsně vedle. Domácí se pak oklepali a pokračovali v zahazování šancí. Hanousek v 56. minutě zůstal po přímém kopu sám na malém vápně, ale hlavou trestuhodně minul. Vzápětí po Vraštilově hrubé chybě šel opět sám na Melichárka Néstor, znovu si však v zakončení počínal tragicky a pouze lehce dloubl míč do brankářových rukavic.

V 63. minutě už se Pražané dočkali třetí trefy. Smolař zápasu Néstor zatáhl míč po levé straně, poslal jej napříč malým vápnem a Juroška ve skluzu skóroval.

Za pět minut domácí zvýšili. Melichárek vyrazil centr nešťastně do obránce Dukly Štetiny, od něhož se míč dostal do sítě. Slovenský stoper dal poprvé v české lize dva góly v jednom utkání. Vzápětí sebral Beauguelovi další trefu Melichárek. Na druhé straně Hyčkovu tečovanou ránu zneškodnil domácí Rada.

Dukla Praha - Zbrojovka Brno 4:2 (2:1)
Branky: 11. a 68. Štetina, 2. Beauguel, 63. Juroška - 36. a 46. Škoda. Rozhodčí: Machálek - Blažej, Myška. ŽK: Hanousek - Šural, Škoda, Přichystal. Diváci: 1432.
Dukla: Rada - Kušnír, Bezpalec, Štetina, Preisler - Néstor (76. Čajič), Tetour, Hanousek - Juroška (84. Koval), Beauguel, Olayinka (61. Považanec). Trenér: Hynek.
Brno: Melichárek - Šural, Vraštil, Jovanovič, Lutonský - Sedlák, Polák (77. Lacko) - Pašek (61. Přichystal), Škoda, Hyčka - Řezníček. Trenér: Habanec.