CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Boleslav 1:3. Hosté se posunuli do čela tabulky

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

V parádním zápase vyhrála v 10. kole ePojisteni.cz ligy Mladá Boleslav na hřišti Bohemians 1905 3:1. Hosty poslal do vedení navrátilec ze Sparty Marek Matějovský. Přestože byli aktivnější domácí, ještě do poločasu zvýšil Jan Chramosta. Naději dal domácím Milan Jirásek, který snížil na 1:2. Jenže záložník „klokanů“ se nechal hloupě vyloučit a hosté v závěru udeřili z brejku. Na konečných 1:3 upravil Tomáš Přikryl.

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v předehrávce 10. ligového kola 3:1 na půdě Bohemians 1905. O triumfu hostů rozhodli už v úvodní půli svými góly Marek Matějovský s Janem Chramostou. Hned po pauze snížil Milan Jirásek, který byl ale v 65. minutě vyloučen, a pojistku v závěru přidal Tomáš Přikryl. Boleslav zvítězila v lize počtvrté za sebou a nejméně do soboty se dostala do čela tabulky o tři body před Plzeň. Bohemians naopak doma prohráli po předešlých třech výhrách.

Záložník Matějovský premiérově od návratu do Boleslavi nastoupil v základní sestavě, v zahajovací jedenáctce Bohemians zase poprvé od úvodního kola hrál Berger. První šanci měli "Klokani" a Diviš se musel natahovat, aby vytáhl teč vlastního beka Da Silvy na roh.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians 1905 - Mladá Boleslav 1:3. Skvělý zápas pro efektivnější hosty

V 27. minutě udeřili hosté. Jirásek přišel o míč, kterého se ujal Matějovský, navedl si jej na střelu a technicky k tyči zpoza vápna překonal Budinského. Bývalý reprezentant skóroval v lize poprvé od listopadu 2013.

Bohemians mohli vzápětí odpovědět. Domácí ale nejprve nepotrestali hrubku hostujícího gólmana a po následném rohu a závaru hlavičkoval mimo Havel. V 36. minutě naopak málem znovu udeřila Boleslav. Klobásu však nejprve vychytal Budinský a Matějovskému zkazila radost z druhého gólu tyč.

O minutu později už hosté zvýšili. Po Přikrylově centru se uvolnil Chramosta a ze strany propálil Budinského. Sedmým gólem si pojistil vedení v ligové tabulce kanonýrů. Bohemians před pauzou vyvinuli drtivý tlak, ale měli smůlu v zakončení. Havla nejdříve vychytal Diviš a stejný hráč pak po obrovském závaru pálil ve skluzu vedle.

Po návratu z kabin se už Pražané dočkali. Dostál poslal centr před bránu, míč se dostal až k Jiráskovi a ten v 30. sekundě druhé půle přesnou střelou k tyči odčinil zaváhání před úvodním gólem. Bohemians se tlačili za vyrovnáním, ale po hodině hry mohl hostům vrátit dvoubrankový náskok Fleišman, kdyby ve velké šanci netrefil Budinského.

Bohemians - Mladá Boleslav: To je vstup do poločasu! Jirásek snížíl na 1:2

Na druhé straně zasáhl proti Holendovi Diviš, domácím ale poté v 65. minutě zkomplikoval závěr Jirásek, který zezadu "zajel" do Matějovského a sudí Proske mu dal rovnou červenou kartu. Bohemians i v oslabení zahrozili, Diviš ale Bergrovu střelu po standardce vyrazil.

Na opačné straně v 75. minutě Přikryl napálil břevno a poté sudí Proske po tříminutové poradě s asistentem neuznal pro ofsajd gól hostujícího Vukadinoviče, přestože se zdálo, že míč k němu zahrál domácí Švec. Pojistku tak přidal až v 87. minutě technickou střelou Přikryl.

10. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav 1:3 (0:2)
Branky: 46. Jirásek - 27. Matějovský, 36. Chramosta, 87. Přikryl. Rozhodčí: Proske - Dobrovolný, Kříž. ŽK: Holenda - Da Silva, Jánoš. ČK: 65. Jirásek (Bohemians). Diváci: 4103.
Bohemians: Budinský - Dostál (86. Kuchta), Krch, Gajič, Havel - Švec - Berger (82. Mikuš), Mašek, Jirásek, Hašek - Holenda. Trenér: Koubek.
M. Boleslav: Diviš - Pauschek (71. Vukadinovič), Da Silva, Takács, Fleišman - Přikryl, Kúdela, Matějovský (88. Kalabiška), Mareš - Chramosta, Klobása (64. Jánoš). Trenér: Kalvoda.

Klíčové momenty utkání:

Bohemians - Mladá Boleslav: Fanoušci Bohemians polili střídajícího Matějovského pivem

Bohemians - Mladá Boleslav: Rozhodčí neuznali Vukadinovičovi gól po chybně vyhodnoceném ofsajdu

Bohemians - Mladá Boleslav: Přikryl trefil břevno

Bohemians - Mladá Boleslav: Jirásek dostal červenou kartu za drsný zákrok na Matějovského

Bohemians - Mladá Boleslav: Holendovu pěknou střelu ještě lépe zlikvidoval Diviš

Bohemians - Mladá Boleslav: Havel nezvládl zakončení, v pádu bránu netrefil

Bohemians - Mladá Boleslav: Chramosta po zemi Budinského překonal, 0:2

Bohemians - Mladá Boleslav: Budinský dvakrát podržel Bohemians, po střele Matějovského mu pomohla tyč

Bohemians - Mladá Boleslav: Havel mohl srovnat po rohu a závaru Bohemians, hlavička se ale do brány nevešla

Bohemians - Mladá Boleslav: Matějovský obral Jiráska o balon a zdálky ho poslal do brány, 0:1

Bohemians - Mladá Boleslav: Douglas Da Silva si málem vstřelil vlastní gól, brankář Diviš byl pozorný

Bohemians - Mladá Boleslav: Holenda dostal dobrou přihrávku, v zakončení ale ztratil stabilitu

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla 30 11 7 12 39:35 40