15. října 2016 • 19:49

0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Jablonce prohráli v 10. ligovém kole s Brnem 1:2. Skóre otevřel Michal Škoda, do pauzy srovnal domácí Martin Doležal, ale hned po přestávce rozhodl o výhře Zbrojovky Jakub Řezníček. Brňané zvítězili v rámci ligy v Jablonci poprvé od května 2007 a po osmi zápasech. Naopak Severočeši protáhli sérii bez vítězství na devět soutěžních utkání a pozice jejich kouče Zdenka Frťaly je v ohrožení.

Souboj dvou týmů, jimž se nedaří, začala lépe Zbrojovka. Brňané v lize v Jablonci v předešlých osmi zápasech neskórovali, dnes ale udeřili hned v úvodu. Řezníček na půlce hřiště vysunul Škodu a ten svůj dlouhý samostatný únik zakončil chladnokrevně. Brněnský útočník skóroval ve čtvrtém kole po sobě a pátým gólem v sezoně potvrdil pozici nejlepšího střelce svého týmu. Zbrojovka dala v Jablonci v lize branku po 795 minutách.

S Jabloncem mohlo být ještě hůř. Hyčka se dostal sám před branku a domácí zachránil gólman Hrubý. Po půlhodině bylo srovnáno. Na Masopustův centr si naskočil Doležal a hlavou umístil míč obloučkem do sítě.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Brno 1:2. Domácí jsou bez trenéra

Ještě do přestávky mohli Severočeši dokonce otočit skóre, Tecl však v obou velkých šancích nedal. Nejprve z úhlu trefil Melichárka a poté po centru hlavičkoval vedle. Na opačné straně ve výborné pozici Řezníček a po něm Krejčí trefili jen domácí obránce.

Hned po pauze už se Zbrojovka z podobné akce jako před úvodním gólem dočkala. Nový odvrátil míč jen k Přichystalovi, který vysunul Řezníčka a ten po 17 sekundách druhé půle zakončil únik přesnou střelou mezi nohy Hrubého. Jablonec inkasoval už podevatenácté v ligové sezoně a potvrdil pozici celku s nejhorší obranou.

Domácí kouč Frťala po hodině hry stáhl obránce Nového a posílil ofenzivu o třetího útočníka Wágnera. Jablonec si ale větší tlak vytvořil až v závěru. Wágnera v 81. minutě vychytal Melichárek a Kubista překopl bránu. Brno tak poprvé po čtyřech kolech naplno bodovalo.

10. kolo první fotbalové ligy:
FK Jablonec - Zbrojovka Brno 1:2 (1:1)
Branky: 29. Doležal - 8. Škoda, 46. Řezníček. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Pelikán. ŽK: Mihálik, Masopust - Krejčí, Melichárek. Diváci: 1546.
Jablonec: Hrubý - Nový (61. Wágner), V. Kubista, Kouřil, Hybš - Masopust, Trávník (68. Pospíšil), Hübschman, Mihálik (46. Jiráček) - Tecl, Doležal. Trenér: Frťala.
Brno: Melichárek - Šural, Vraštil, Polák, Lutonský (79. Pašek) - Sedlák, Krejčí - Hyčka, Škoda, Přichystal (84. Buchta) - Řezníček (90. Kijanskas). Trenér: Habanec.

Jablonec - Brno: Po rohu hlavičkoval Tecl pouze mimo

Jablonec - Brno: Gól! Škoda po parádní spolupráci s Řezníčkem otevřel skóre, 1:0

Jablonec - Brno: Čtyři hráči se hromadně srazili a musel být povolán lékař