CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 3:0. Výhru favorita řídil kapitán Lafata

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Senzaci nepřipustili. Fotbalisté Sparty porazili v dnešním utkání desátého kola první ligy předposlední Jihlavu 3:0 a ukončili čtyřzápasovou sérii bez vítězství. O výhře letenského celku rozhodl dvěma góly kapitán David Lafata, jednu branku přidal Vjačeslav Karavajev.

Sparta, které chyběli zranění Costa, Frýdek, Vácha, Šural a Rosický, měla od začátku navrch a už v šesté minutě ji mohl poslat do vedení Lafata. Domácí kapitán ale po Julišově rychlé akci a centru Václava Kadlece hlavičkoval v pádu těsně vedle branky.

Další velkou šanci měla v 26. minutě Jihlava, když ale Tlustý sám před gólmanem Koubkem neuspěl, přišel trest. Po půlhodině hry se po Marečkově centru za obranu ve vápně nejrychleji zorientoval Lafata, který poslední duel s Vysočinou rozhodl rekordními pěti góly.

Při chuti byl pětinásobný nejlepší střelec ligy i po přestávce, ale v 50. minutě neuspěl v nájezdu proti brankáři Hanušovi. Druhého gólu se však Sparta dočkala vzápětí - střelou zpoza vápna se o něj postaral Karavajev. V 55. minutě už se prosadil i Lafata, který se dostal k dorážce po Kadlecově sólu.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 3:0

Zatímco domácí mohli navýšit skóre po střele Marečka a obloučku Pulkraba, Jihlava na Letné ukazovala, proč je předposlední. Do jediné šance ve druhém poločase se dostala až po zaváhání brankáře Koubka, kterému vypadl centrovaný míč z rukou, ale Dvořák jeho chybu potrestat nedokázal.

Sparta, kterou ve čtvrtek čeká duel Evropské ligy s Hapoelem Beer Ševa, se tak v tabulce posunula na čtvrté místo o bod před Slavii, zatímco od první Mladé Boleslavi ji dělí šest bodů. Jihlava naopak zůstává v lize jediným týmem bez vítězství a na příčky zajišťující záchranu ztrácí pět bodů.

Sparta Praha - Vysočina Jihlava 3:0 (1:0)

Branky: 30. a 55. Lafata, 51. Karavajev. Rozhodčí: Pechanec - Peřina, Boček. Bez karet. Diváci: 8447.

Sparta: Koubek - Karavajev, Mazuch, Holek, M. Kadlec - Juliš (79. Havelka), Mareček, Dočkal, Holzer (67. Dudl) - Lafata (70. Pulkrab), V. Kadlec. Trenér: Holoubek.
Jihlava: Hanuš - Tlustý (75. Blaič), Krejčí, Rosa, Mišůn - Vaculík (59. Vitásek), Hronek, Dvořák, Zoubele, Ikaunieks - Rabušic (46. Batioja). Trenér: Bílek.