CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Zlín 1:3. Hosté tlačí na Plzeň, rozhodl kuriózní gól

Autor: iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Stále druzí! Fotbalisté Zlína zvládli ve 14. kole ePojisteni.cz ligy utkání v Jihlavě, kterou porazili 3:1. Domácí se sice díky krásné střele útočníka Pavla Dvořáka dostali do vedení, ale ještě do poločasu vyrovnal Diop po individuální akci Vukadina Vukadinoviče. Rozhodující branka hostů byla velmi šťastná. Střelu Josefa Hnaníčka si srazil do brány obránce Antonín Rosa. V nastevní potvrdil výhru střídající Marko Jordan. Zlín díky výhře bude i po tomto kole na druhém místě ligové tabulky.

V základní sestavě Zlína nastoupil i záložník Harba, přestože je v týmu na hostování právě z Jihlavy, která se proti jeho nastoupení pojistila ve smlouvě. Hosté proto budou muset za start bosenského záložníka Vysočině připlatit podle médií zhruba 200 tisíc korun.

První branka v Jihlavě padla po čtvrthodině hry, kdy se z hranice vápna prosadil Dvořák. Za deset minut však bylo srovnáno, postaral se o to Vukadinovič, který se prosadil podél padajícího brankáře Hanuše. Hostující záložník mohl vzápětí přidat další gól, ale po kličce Hanušovi netrefil prázdnou branku.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Zlín 1:3

Osm minut po přestávce se Zlín ujal vedení a málo vídaným gestem fair play k němu přispěl Rosa. Rozhodčí totiž původně kvůli ofsajdu hostujícího Diopa branku neuznali, ale domácí stoper se přiznal k teči a gól tak platil.

Jihlava vrhla všechny síly do útoku, ale v 77. minutě Krejčí v dobré pozici místo střely přihrával Rabušicovi. Zlín se naopak prosadil v nastavení, kdy se trefil střídající Jordan. Hosté si tak připsali třetí výhru za sebou, naopak Vysočina prohrála po třech zápasech a od příček zajišťujících záchranu ji dělí čtyři body.

14. kolo první fotbalové ligy:
Vysočina Jihlava - Fastav Zlín 1:3 (1:1)
Branky: 16. Dvořák - 27. Vukadinovič, 50. Hnaníček, 90.+3 Jordan. Rozhodčí: Ardeleánu - Blažej, Pelikán. ŽK: Hanuš, Batioja, Štěpánek - Bačo, Diop. Diváci: 2633.
Jihlava: Hanuš - Tlustý, Krejčí, Rosa, Mišůn - Zoubele (86. Šamánek), Štěpánek, Dvořák (74. Ikaunieks), Urblík (68. Hronek), Batioja - Rabušic. Trenér: Bílek.
Zlín: Dostál - Kopečný, Bačo, Hájek, Matejov - Vukadinovič (83. Jordan), Hnaníček, Traoré, Štípek (68. Fantiš) - Harba, Diop (90.+4 Hubáček). Trenér: Páník.

Klíčové momenty utkání:

Jihlava - Zlín: Jihlavští fotbalisté se podílejí na úklidu hrací plochy

Jihlava - Zlín: Mišůn obranným zákrokem po rohu podržel Jihlavu

Jihlava - Zlín: Krejčí před bránou místo střely hledal Rabušice, ten na balon nedosáhl

Jihlava - Zlín: Rabušicova střela proskákala kolem zlínské brány

Jihlava - Zlín: Férový Rosa! Jihlavský obránce přiznal gól Zlínu na 2:1

Jihlava - Zlín: Rabušicova hlavička letěla po standardce mimo

Jihlava - Zlín: Batiojův pád ve vápně vyhodnotil Ardeleánu jako simulování a dal mu žlutou kartu

Jihlava - Zlín: Hanuš měl problémy udržet balon

Jihlava - Zlín: Vukadinovič udělal kličku brankáři, pak ale netrefil prázdnou bránu

Jihlava - Zlín: Vukadinovič dostal balon do brány, domácí reklamují ofsajd, rozhodčí ale gól uznal a je vyrovnáno, 1:1

Jihlava - Zlín: Zoubelova střela trefila jen obranu, odražený balon poslal Krejčí do brankáře

Jihlava - Zlín: Dvořák se trefil o tyč a Jihlava vede 1:0

Jihlava - Zlín: Batioja dotíral na Dostála po riskantní malé domů

Jihlava - Zlín: Centr Štípka proletěl vápnem a spoluhráče nenašel

Jihlava - Zlín: Rabušic selhal v zakončení

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49