CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Plzeň 0:0. Domácí opět nevyhráli, lídr ztratil

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Plzně uhráli ve 14. kole ePojisteni.cz ligy jen remízu 0:0 na půdě Mladé Boleslavi a na čele tabulky už mají jen dvoubodový náskok na druhý Zlín, třetí Slavia zaostává o čtyři body. V zápase s minimem šancí Boleslav poprvé v ligové sezoně neskórovala a na výhru čeká už čtyři kola. Viktoria ztratila body teprve podruhé z posledních deseti ligových zápasů.

Plzeň nastoupila bez nemocného Limberského , který tak nenastoupil k jubilejnímu 300. ligovému duelu. Jinak postavila v podstatě to nejsilnější, co má k dispozici. To Mladá Boleslav po třech ztrátách za sebou výrazně obměnila sestavu. Ze zdravotních důvodů chyběli Pauschek a Matějovský, šanci dostali uzdravený Fabián a vůbec poprvé v sezoně i Malpon.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Plzeň 0:0. Mistr ztratil náskok v čele

Plzeň začala aktivněji, ale do výraznějších šancí se nedostávala. Hrálo se zejména ve středu hřiště a v deštivém počasí šlo hlavně o bojovné než pohledné utkání.

Dlouho jediné nebezpečí znamenaly přímé kopy. Na jedné straně prověřil Diviše točenou střelou Zeman , na druhé straně Kozáčik efektně lapil pokus čerstvého reprezentanta Mareše. Největší šanci měl v 36. minutě hostující Hubník , který po standardní situaci hlavičkoval a Diviš zachránil s přispěním tyče na brankové čáře.

Mladoboleslavský Petr Mareš se chytá za hlavu po zmařené šanci v duelu s Plzní

Boleslav se postupně dostávala k brejkům, domácím však chybělo lepší provedení finální fáze. To Plzeň byla nebezpečnější. Po Řezníkově přihrávce byl v 68. minutě ve velké šanci Krmenčík, ale míč si zpracoval na dlouhou nohu a obrana ho stačila zablokovat.

Krmenčík nevyužil ani dva nadějné náběhy za obranu, neboť mu domácí zadáci vždy stihli zabránit v zakončení. A když v poslední minutě z voleje přestřelil Kovařík, rozešly se oba týmy smírně.

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 0:0
Rozhodčí: Orel - Kotík, Hájek. ŽK: Klobása, Fleišman, Přikryl , Fabián - Řezník, Hubník. Diváci: 3951.
M. Boleslav: Diviš - Jánoš, Da Silva, Takács, Fleišman - Kúdela, Malpon (78. Magera) - Klobása (69. Přikryl), Mareš, Fabián - Chramosta (84. Mebrahtu). Trenér: Kalvoda.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Matějů - Hromada, Hrošovský - Kopic (64. Petržela), Hořava, Zeman (78. Kovařík) - Krmenčík (86. Ďuriš ). Trenér: Pivarník.