Laštůvkův smutný návrat na Spartu: Je to kruté, Lafata to má v sobě

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Po dlouhé době okusil, jaké to je chytat na pražské Letné. Naposledy zde brankář Jan Laštůvka prožíval vyhecované bitvy ještě v barvách Baníku. V neděli však ve 14. kole ePojisteni.cz ligy hájil barvy Karviné a při svém návratu musel přijmout fakt, že divácká kulisa i konečný stav zápasu (0:3) byly poněkud odlišné, než byl zvyklý. „Výsledek je pro nás krutý, protože jsme na Spartu rozhodně nejeli předem poražení,“ řekl po utkání 34letý brankář.

Na Letnou jste v rámci české ligy přijel téměř po dvanácti letech. Příjemný výlet to však zrovna nebyl, že?
„Tehdy to bylo ještě v dresu Baníku při mistrovské sezoně, když nebudu počítat zápasy s národním týmem. Ten výsledek, který jsme tu uhráli, je pro nás krutý. Nejeli jsme na Spartu předem poražení. To by byla blbost. Dobře jsme věděli o tom, že má problémy s marodkou a nehraje tak, jak by si sama představovala. Bohužel jsme toho nevyužili. Udělali jsme hned chybu na začátku utkání a poté jsme dostali branku na konci prvního poločasu. To se potom hraje těžce. Přitom jsme šance měli, kdyby se nám některé povedly proměnit, tak ten duel mohl být zajímavější a nemuseli jsme domů odjíždět s takovou porážkou.“

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Karviná 3:0. Nováček neměl šanci

Vy jste chvílemi byl jakýmsi třetím stoperem, jelikož jste většinu zápasu hrál dost vysoko. To byl záměr?
„Jsem zvyklý hrát takhle vysoko, abych pomohl obráncům, zároveň mohl číst hru a sbíral odražené míče.“

Nebál jste se před zápasem domácího kapitána Davida Lafaty, který vás nakonec ve druhém poločase překonal?
„To nemá cenu. Všichni víme, jaký on je. Ve vápně to prostě umí. Nevadí mu zakončit levou, pravou nohou či hlavou. Má to v sobě. Při tom gólu to byla spíš chyba obrany, kdy tam jeden soupeř vyšachoval dva nebo tři naše hráče. Je to škoda.“

Sparta - Karviná: Mazák Lafata! Poslal Dreksu na procházku a dal na 3:0

Dá se říct, že ten zápas rozhodla produktivita? Sparta měla celkem osm střel na branku a třeba v prvním poločase vstřelila ze dvou střel dvě branky.
„Určitě. To jsem říkal v kabině, že jsme prostě udělali dvě chyby a Sparta nás za ně potrestala. Naopak, my když jsme se do šancí dostávali, tak jsme nebyli schopni gól vstřelit.“

Sparta - Karviná: Julišovu tečovanou ránu zlikvidoval Laštůvka

Sparta - Karviná: Juliš vypálil z úhlu, Laštůvka ho vychytal