Šlágr v Edenu: Ngadeu slavil tancem, Matějovský šel po 21 minutách ven

Autor: ČTK, jon
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Značka Slavie frčí nahoru, červenobílý klub se ve fotbalové ePojisteni.cz lize vyšplhal už na druhé místo. Na sobotní výhře 2:1 nad Mladou Boleslaví měl lví podíl defenzivní štít Michael Ngadeu. Svou první ligovou branku oslavil efektním saltem a rozbouřil nadšené fanoušky. Naopak na zápas nebude rád vzpomínat Marek Matějovský. Zkušený záložník Mladé Boleslavi vydržel na hřišti pouhých 21 minut a po dvou žlutých šel předčasně do sprch.

Ngadeu se dočkal první soutěžní branky v dresu slávistických fotbalistů a gól to byl výjimečný. Trefil se pohotově pokusem přes hlavu a navíc jen necelou minutu poté, co se zápas znovu rozběhl po čtvrthodinovém přerušení vinou výpadku světel. Kamerunský středopolař následně vše oslavil tancem s africkým spoluhráčem Simonem Delim.

"Se Simonem jsme se bavili už dříve, že když on nebo já dáme gól, zatancujeme si. Takže dneska jsem to udělal. Je to africký tanec z Pobřeží slonoviny, z jeho země. Umíme ho oba," usmíval se Ngadeu.

"Snažil jsem se s míčem něco udělat. I když máte malou šanci, musíte to zkusit. I když je pravda, že jsem to spíš dával před bránu někomu ze spoluhráčů. Neviděl jsem, že jde balon do brány pod břevno," dodal spokojený šestadvacetiletý defenzivní záložník.

Slavia - Mladá Boleslav: Ngadeu se trefil přes hlavu a Slavia vede 1:0

Zlín prohrál? Opravdu? Olala, smál se

Ngadeu se trefil opravdu krásně. K brance navíc přidal perfektní výkon v poli, za který ho pochválil i trenér Šilhavý . Africký tvrďák se našel na pozici štítového hráče a ve Slavii roste s každým zápasem.

"Neřekl bych, že to byl nejhezčí gól v kariéře. Ještě jsem ho pořádně neviděl, tak se na to musím podívat ze záznamu. Ale minulou sezonu jsem dával za svůj klub dost branek," řekl Ngadeu, který přišel do Edenu v létě a v předešlém ročníku dal v rumunské lize za Botosani šest gólů.

"Je pravda, že teď jsem šťastný, že jsem dal první gól tady. Čekal jsem na něj dlouho. Ale nejdůležitější je vítězství. Končíme podzim v dobrém rozpoložení," pochvaloval si Ngadeu.

Slavia se díky výhře posunula na druhé místo tabulky o bod před Zlín, kde se představí v posledním podzimním kole. "Zlín prohrál? Opravdu? Olala," smál se Ngadeu. "Musíme hrát ve Zlíně stejně dobře jako dnes. Chceme do přestávky udržet naši pozici," burcoval.

Sezonu začínal ve Slavii jako stoper, ale poté se přesunul do zálohy. "Moje pozice je spíš v obraně. V záloze jsem dlouho dobu nehrál, tak pět šest let. Ale cítím se dobře tam i tam. Teď zase mám více šancí útočit a třeba dát gól," dodal Ngadeu.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Mladá Boleslav 2:1. Domácí útočí na čelo tabulky

Matějovský stihl dvě žluté a musel ze hřiště

Jedním ze smolařů utkání byl naopak Marek Matějovský. Záložník, který se do Boleslavi vrátil na konci léta ze Sparty, šel do utkání z lavičky. Středočeský špílmachr se postupně zapojuje po zranění kolene a stále není v plné zápasové formě.

Na Slavii vyběhl na trávník v 58. minutě za stavu 1:0 pro domácí, střídal reprezentanta Petra Mareše. Už po šesti minutách viděl po faulu první žlutou kartu.

Stopku pro Matějovského znamenala situace ze 79. minuty. Boleslav se snažila dostat do slávistického vápna, do ofenzivy se zapojil i Matějovský. Po ztrátě balonu ale zbytečně dohrál Hušbauera a trest byl jasný - druhá žlutá a odchod do kabin.

Oslabení Středočeši poté zvládli jen snížit na 1:2 (penaltu proměnil Magera), na větší odpor se nezmohli. Domácí tak brali všechny tři body a v ligové tabulce se posunuli bod za vedoucí Plzeň (ta má nedělní zápas s Brnem k dobru).

Slavia - Mladá Boleslav: Matějovský zajel do Hušbauera a dostal druhou žlutou

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Slavii? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

Slavia - Mladá Boleslav: Slávistická děkovačka s Tribunou Sever

Slavia - Mladá Boleslav: Jako na koncertě - fanoušci Slavie mávají rozsvícenými mobily

Slavia - Mladá Boleslav: Nehraje se - v Edenu zhasla světla, týmy šly do kabin

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49