CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Brno 2:0. Výhru mistra trefili Krmenčík s Ďurišem

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Další výhra. Fotbalisté Plzně zdolali v 15. Kole ePojisteni.cz ligy Brno 2:0 a připsali si už jedenáctý tříbodový zisk. Skóre zápasu otevřel domácí útočník Michael Krmenčík, který využil parádního centru Martina Zemana. Pojistku přidal 15 minut před koncem Michal Ďuriš. Mistr má tak v polovině soutěže v čele tabulky čtyřbodový náskok před druhou Slavií.

Do plzeňské sestavy se oproti čtvrtečnímu utkání Evropské ligy s AS Řím vrátil kapitán Hubník, který zažehnal problémy se svalem. Nastoupil i uzdravený Řezník. Ke svému 300. utkání v lize pak naskočil Limberský, který tak vstoupil do Klubu legend.

Viktoria od začátku měla zápas pod kontrolou a zatlačila Brno do defenzivy. Krmenčík nejprve zkoušel podobné zakončení, jako ve čtvrtek viděl u hvězdy AS Řím Džeka, ale s pokusem z úhlu na brankáře Melichárka nevyzrál. Stejně jako střelami z dálky Hrošovský a Hořava.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Brno 2:0. Mistr zvýšil náskok v čele

Ve 22. minutě už se ale domácí prosadili. Oslavenec Limberský dobrým obranným zákrokem založil brejk, na jehož konci byl centr Zemana a reprezentant Krmenčík na malém vápně v pádu propálil gólmana.

Brno v tu chvíli hrálo v podstatě o deseti, jelikož kapitán Polák nemohl kvůli zranění běhat a hned po gólu se nechal vystřídat. Zbrojovka se těžko dostávala do hry a měla jen pár náznaků brejků. Šance však nepřicházely a nejlepší střelec ligy Škoda tak ani neměl možnost, jak rozšířit svou sbírku 10 gólů z posledních devíti zápasů.

Naopak plzeňští hráči se předháněli v zahazování šancí. Hejda v dobré pozici ani netrefil branku, Krmenčík pak předvedl hezkou "přešlapovačku", ale trefil jen tyč. A konstrukce branky zvonila i po přímém kopu Zemana.

Do druhé půle nemohl kvůli zranění nastoupit Limberský, trenér Pivarník navíc stáhl Hromadu a do hry poslal Kovaříka s Ďurišem. Plzeň nadále dominovala, ale pojišťující gól dlouho nepřicházel. Až v 75. minutě si na Petrželův centr naskočil Ďuriš a hlavou vstřelil svou první branku od poloviny září.

Na posledních 20 minut přišel hru Brna rozhýbat zkušený záložník Zavadil, který nastoupil poprvé od dubnového zranění kolene. Ale ani on nic nevymyslel a Brno si tak za celý zápas nevytvořilo jedinou vážnější šanci.

15. kolo první fotbalové ligy:
Viktoria Plzeň - Zbrojovka Brno 2:0 (1:0)
Branky: 22. Krmenčík, 75. Ďuriš. Rozhodčí: Berka - Hrabovský, Arnošt. ŽK: Hromada, Petržela - Štohanzl. Diváci: 8812.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský (46. Kovařík) - Hromada (46. Ďuriš), Hrošovský - Petržela (85. Bakoš), Hořava, Zeman - Krmenčík. Trenér: Pivarník.
Brno: Melichárek - Hyčka, Vraštil, Kijanskas, Lutonský - Polák (22. Buchta), Sedlák - Přichystal (73. Zavadil), Škoda, Štohanzl - Řezníček. Trenér: Habanec.