Konec nadějné posily! Kace v Plzni dohrál, neplnil si povinnosti | iSport.cz
10. prosince 2016 • 04:50

Konec nadějné posily! Kace v Plzni dohrál, neplnil si povinnosti

TOP VIDEA
LIGOVÝ INSIDER: Škoda měl být v základu, návrat Dočkala odnese Sáček LIGOVÝ INSIDER: Škoda měl být v základu, návrat Dočkala odnese Sáček
Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2 Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do Plzně přicházel se značným očekáváním, velmi rychle se prokousal do základní sestavy. Jenže v kádru českého mistra se Ergys Kace objevil naposledy 3. listopadu. Co se s nadaným záložníkem stalo? Klub po závěrečném duelu Evropské ligy s Austrií Vídeň (3:2) potvrdil informaci, že albánský reprezentant už nějaký čas funguje pouze v juniorce a počítá se s tím, že v zimě bude jeho hostování předčasně ukončeno. Důvodem je špatná disciplína, kterou klub ani trenér Pivarník nehodlali tolerovat.Kace figuroval v základní sestavě Plzně ještě v zápase Evropské ligy proti rumunské Astře Giurgiu. V remízovém utkání (1:1) odehrál 61 minut, než ho vystřídal Tomáš Hořava. Od té doby o něm nebylo ani vidu, ani slechu.

„Nebyli jsme spokojení s tím, jak si plnil povinnosti v A týmu. Před časem byl přeřazen do juniorky, kde stráví zbytek podzimu a pak budeme řešit, co dál,“ uvedl po utkání s Austrií Vídeň tiskový mluvčí Viktorie Plzeň Václav Hanzlík.

Oficiálně tak potvrdil informaci, o které se v zákulisí už nějakou dobu špitá. Byť měl Kace slušný začátek a rychle se prokousal do základní sestavy, nechtěl plnit taktické pokyny, které po něm trenéři chtěli. Když předčasně střídal (při poháru v Opavě), choval se podrážděně a namistrovaně. Dokonce se prý divil, na jakémže stadionu to měl hrát fotbal… Také kvůli tomu ho plzeňská kabina úplně nepřijala.

Slovácko - Plzeň: Kaceho přímý volný kop vytáhl Heča
720p 480p 360p 240p

Konečná po zápase na Astře

Situace vyvrcholila po utkání na Astře, kde se Kace objevil v plzeňské sestavě naposledy. Utkání v Evropské lize se mu nepovedlo, především směrem dozadu nezahrál dobře. Na tréninku měl podle informací Sportu oznámit, že má problémy s nohou, nemůže pořádně běhat a v následné reprezentační pauze chtěl odjet pryč z Česka. Trenéři ho vzhledem k těmto okolnostem poslali do přípravy s juniorkou, kde se Kace objevil až po několika dnech. Tím si dveře do kabiny prvního týmu definitivně zavřel.

„Kaceho beru tak, že z mužstva v zimě odchází. Je to jediný hráč, který asi v zimě odejde. Pak ještě Suchan. Je to vynikající mladý fotbalista, ale při přetlaku ofenzivních hráčů, které tady máme, mu spíš hledáme hostování. Potřebuje hrát, aby případně mohl jet v létě na EURO za jednadvacítky,“ prozradil plzeňský kouč Roman Pivarník.

Kace se nejspíš předčasně vrátí do řecké Soluně, odkud mu běželo roční hostování s opcí. Účastník červnového EURO ve Francii přišel do Plzně na konci léta spolu s Martinem Zemanem. Ve Viktorii odehrál celkem devět zápasů, nevstřelil jediný gól.

Na startu svého angažmá však na hřišti upoutal. Při hodnocení jeho působení ve Štruncových sadech budou ale převládat rozpaky.

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje v Plzni? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

 

Hořava: Průběh zápasu byl divoký, takový jsem asi nezažil
720p 480p 360p 240p

V Plzni budu až do smrti, řekl kapitán Petržela. Divil se zprávě o odchodu Ďuriše
720p 480p 360p 240p

 


Články odjinud


Články odjinud