Jasná výhra. Slavia i s posilami uspěla v Číně, pálil Mešanovič

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Úvodní zápas roku 2017 fotbalisté Slavie zvládli. Na soustředění v Číně porazili Chaj-nan Boying Seamen 3:0. Dvě branky dal Muris Mešanovič, o první trefu zápasu se postaral Josef Hušbauer. V sestavě pražského celku se objevilo i pět posil (Kovář, Flo, Alvir, Lüftner, Sýkora), na stoperu odehrál první poločas mladý Vojtěch Mareš.

Trenér Pražanů Jaroslav Šilhavý nasadil do každého z poločasů rozdílnou jedenáctku, z pětadvacetičlenného kádru na soustředění nehráli stoper Bílek, záložník Zmrhal a brankář Otáhal.

Nastoupilo všech pět zimních posil a jedna z nich, norský obránce Flo, musela těsně před pauzou střídat. Zranění třísel by však nemělo být vážné.

Druhý tým české ligy po celý zápas dominoval. V deváté minutě otevřel skóre po Floově akci přesnou střelou k zadní tyči Hušbauer, další dva góly pak Pražané navzdory mnoha šancím přidali až v závěru, když se dvakrát do odkryté branky prosadil Bosňan Mešanovič. Trefa nové posily Sýkory následně neplatila kvůli ofsajdu.

Přípravné fotbalové utkání:

Chaj-nan Boying Seamen (Čína) - Slavia 0:3 (0:1)

Branky: 80. a 84. Mešanovič, 9. Hušbauer.

Sestava Slavie:
I. poločas: Pavlenka - Bořil, Frydrych, Mareš, Flo (41. Švento) - Alvir, T. Souček, Hušbauer, Mingazov - Železník, Škoda.
II. poločas: Kovář - D. Souček, Lüftner, Jablonský, Švento - Van Kessel, Ščuk, Barák, Sýkora - Mešanovič, Van Buren. Trenér: Šilhavý.

Posila Slavie Alvir: Atlético byla velká zkušenost, velkého fotbalu se nebojím

Nový obránce Slavie Flo: Běhám, dokud můžu. A mám dobrou levačku

Trenér Slavie Šilhavý: Věřím, že ještě jedna posila přijde. Chci záložníka