CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Liberec 1:0. Rozhodl vlastní gól Kúdely

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Plzně udolali ve 20. ligovém kole Liberec 1:0 a po dvou zápasech bez vítězství opět naplno bodovali. Zápas rozhodl ve 44. minutě vlastní gól hostujícího Ondřeje Kúdely. Západočeský obhájce titulu se na druhém místě tabulky přiblížil na rozdíl jednoho bodu k vedoucí Slavii, která hraje v neděli s Teplicemi. Plzeň má k dobru dohrávku na půdě Bohemians 1905. Liberec venku v lize popáté za sebou prohrál a zůstal třináctý s tříbodovým náskokem na sestupové příčky.

Plzeňský trenér Pivarník udělal oproti minulé prohře 0:1 na Slavii tři změny v sestavě. Dvě byly vynucené, neboť kvůli trestu nemohli hrát Řezník s Hořavou, na pravém kraji zálohy pak místo Petržely nastoupil Kopic. Vedle Krmenčíka nasadil domácí kouč do základní sestavy na pozici podhrota druhého útočníka Bakoše, jenž v minulosti působil v Liberci.

Západočeši byli od začátku více na míči, ale přes dobře organizovaný liberecký tým se v první půli těžko dostávali do vyložených šancí. První z nich přišla až ve 26. minutě, kdy Krmenčík zpracoval dlouhý nákop, přiťukl patičkou zpět na Bakoše a ten obstřelem z hranice vápna těsně minul.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Liberec 1:0

Viktoria před pauzou stupňovala tlak a v 44. minutě se dočkala vedení. Kopic poslal z přímého kopu balon do vápna, který si hlavou srazil do vlastní sítě Kúdela. Domácí Krmenčík ale stál v době centru v ofsajdu. Plzeň skórovala po 244 minutách.

Liberecký kouč Trpišovský poslal do druhé půle Graiciara. Hosté přidali a v 62. minutě měli první velkou šanci. Baroš se protlačil až do zakončení, ale v době, kdy se chystal ke střele, se mu vrhnul pod nohy domácí kapitán Hubník a brankář Kozáčik míč mířící na vlastní branku chytil. Vzápětí na druhé straně přestřelil Krmenčík.

Slovan začal hrozit a domácí v poslední chvíli zblokovali Součkův pokus. V 73. minutě mohla Plzeň vedení pojistit, po nakrátko rozehraném kopu ale zkazila Kopicovi po pěkné střele radost spojnice břevna a tyče.

Viktoria jako by se začala strachovat o výhru a v 79. minutě měl na hlavě vyrovnání Graiciar. K prvnímu ligovému gólu mu chyběly centimetry. Plzeň nepřidala pojišťující ani v 83. minutě, kdy hostující Dúbravka po rohu udržel míč na čáře a vzápětí Bakoš pokazil brejk špatnou přihrávkou. Liberec pak v závěru na chvíli dostal Viktorii pod takový tlak, pod kterým doma dlouho nebyla, ale srovnat nedokázal ani dalekonosnou ranou Karafiát.

Hosté:

Domácí: Kozáčik – Matějů, Hejda, Hubník (C), Limberský – Hromada (82. Chrien), Hrošovský – Kopic, Bakoš, Zeman (85. J. Kovařík) – Krmenčík (76. Poznar).

Hosté: Dúbravka – Mikula, Karafiát, Kúdela, Kerbr – Bartl (82. Voltr), Ševčík, Souček, Ekpai (46. Graiciar) – Potočný – Baroš (C) (71. Bosančič).

Plzeň - Liberec: Baroš se hnal do šance, míč mu vypíchl Hubník

Plzeň - Liberec: Kúdela si dal vlastní gól, Krmenčík stál v ofsajdu – Plzeň vede 1:0

Plzeň - Liberec: Kopic odcentroval, Krmenčík se ale přes Kúdelu k míči nedostal

Plzeň - Liberec: Zeman se ve velké šanci ukopl

Plzeň - Liberec: Zeman se krásně uvolnil a odcentroval, Hromada přestřelil bránu

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48