CELÝ SESTŘIH: Slavia porazila Teplice, ligu vede o 4 body. Rozhodl vlastňák

Autor: iSport.cz
0
Zůstaň, jaký jsi... Řepku hráči žerou, bude výborný trenér, předpovídá Páník
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…

Fotbalisté Slavie ve 20. ligovém kole udolali Teplice 2:1. Domácí poslal do vedení v 25. minutě nejlepší střelec soutěže Milan Škoda, za chvíli srovnal Martin Fillo, ale v 87. minutě rozhodl vlastní gól hostujícího Davida Vaněčka. Pražané navázali na minulou výhru nad mistrovskou Plzní, v lize posedmé za sebou zvítězili a vedou tabulku o čtyři body před Viktorií. Západočeši mají k dobru středeční dohrávku na půdě Bohemians 1905. Třetí Sparta ztrácí na Slavii už devět bodů.

Trenér Slavie Šilhavý udělal oproti vítěznému utkání s Plzní dvě změny. Střelec jediné branky proti Viktorii Frydrych se zranil na předzápasovém tréninku a 150. ligový start si zatím nepřipsal. Baráka pak nahradil Mešanovič a domácí tak nastoupili v rozestavení s dvěma útočníky.

Teplice v prvních třech jarních kolech neprohrály a do Edenu si přivezly sebevědomí. Severočeši byli v úvodu překvapivě aktivnější a v 25. minutě mohli otevřít skóre. Sýkorovu špatnou malou domů zachytil jeden z bývalých slávistů v hostujícím dresu Červenka, obrovské šance se ale zřejmě zalekl a sám před brankářem Pavlenkou zamířil ukvapeně mimo.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Teplice 2:1

Z protiútoku udeřili Pražané. Mešanovič z úhlu přeloboval gólmana Chudého, míč se odrazil od břevna a Škoda jej dorazil do prázdné branky. Dvanáctou trefou v ligové sezoně se osamostatnil na čele tabulky kanonýrů.

Severočeši ale hned za pět minut srovnali. Krob nacentroval z levé strany do vápna a nabíhající Fillo nekompromisní hlavičkou nedal Pavlenkovi šanci. Teplický ofenzivní záložník navázal na proměněnou penaltu, kterou rozhodl o výhře nad Jihlavou. Slavia po inkasované brance převzala až do přestávky iniciativu, ale gól nedal ani Zmrhal, který mířil vedle.

Do druhé půle vstoupili náporem domácí, první gólovou šanci ale měly v 50. minutě Teplice. Pavlenka nejprve vyrazil Fillovu střelu, následně si skvěle poradil i s hlavičkou nabíhajícího Kroba, který mohl dorážet, jenže před prázdnou brankou netrefil míč. V 53. minutě se blýskl i hostující gólman, když vyrazil Škodovu hlavičku.

FK Teplice

Domácí: 25. Milan Škoda, 87. Vaněček (vl.)

Hosté: 30. Fillo

Domácí: Pavlenka – Bořil, Deli, Lüftner, Flo – Sýkora, Hušbauer (82. Barák), Ngadeu, Zmrhal (72. Tecl) – Mešanović (63. Van Buren), Milan Škoda (C).

Hosté: Chudý – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob – Soungole, Kučera – Fillo (C), Hora, Vošahlík (85. Vachoušek) – Červenka (77. Vaněček).

Domácí: Kovář, Bílek, Barák, Mingazov, Ščuk, Tecl, Van Buren

Hosté: Plachý, Hyčka, Kodeš, Nivaldo, Ciskaridze, Vachoušek, Vaněček

Domácí: Flo, Van Buren

Hosté: Kučera, Šušnjar, Vošahlík, Fillo

Proske – Blažej, Kotík

Eden

Kouč Šilhavý se pokusil oživit ofenzivu a postupně nasadil čerstvé útočníky Van Burena s Teclem . Krátce po příchodu druhého z nich hlavičkoval Škoda, ale obránci srazili balon na roh.

Proti Plzni dala Slavia vítězný gól v 88. minutě a dnes jen o minut dříve. Z přímého kopu centroval opět Sýkora a střídající Vaněček si hlavou srazil míč do vlastní sítě. Slavia tak doma porazila Teplice poprvé po třech zápasech a ani v osmnáctém soutěžním duelu pod koučem Šilhavým neprohrála. Teplice po první jarní porážce klesly na sedmé místo tabulky.

Slavia - Teplice: Chudý vyběhl na centr bídně, Škoda hlavičkoval nad bránu

Slavia - Teplice: Fillo zkusil zakončit nůžkami, ale netrefil míč

Slavia - Teplice: Sešívané zmrtvýchvstání – tribuna Sever roztáhla povedené choreo

Slavia - Teplice: Ngadeu vypálil z dálky, ale netrefil míč pořádně

Slavia - Teplice: Sýkora připravil tutovku Červenkovi, ten nepochopitelně selhal

Slavia - Teplice: Mešanovič trefil po brejku břevno, Škoda donesl míč do prázdné brány – 1:0

Slavia - Teplice: Fillo předskočil Floa a parádní hlavičkou vyrovnal na 1:1

Slavia - Teplice: Škoda na Mešanovičovu přihrávku před prázdnou bránu těsně nedosáhl

Slavia - Teplice: Zmrhal dělovkou z úhlu netrefil bránu

Slavia - Teplice: Hušbauerova střela šla jen doprostřed brány, Chudý ji kryl

Slavia - Teplice: Fillovu střelu Pavlenka vyrazil, Krob před prázdnou bránou netrefil míč

Slavia - Teplice: Škodovu hlavičku zastavil fantastický Chudý na brankové čáře

Slavia - Teplice: Zmrhalův centr proletěl kousek od tyče teplické brány

Slavia - Teplice: Chudý zase vyběhl nepřesvědčivě, držený Škoda bránu o kousek minul

Slavia - Teplice: Sýkora poslal do slávistického vápna centr a Vaněček si dal vlastní gól – 2:1

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla 30 11 7 12 39:35 40
8. Jablonec 30 9 12 9 43:38 39