Co řeší Sparta po selhání. Penaltu, šanci Konatého i fanoušky

Autor: iSport.cz, jon
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Čtyři ligové zápasy, z toho dvě prohry venku (Jablonec, Mladá Boleslav).  Fotbalisté Sparty nejsou v pohodě, aktuální rozpoložení týmu se projevilo i při nedělní ztrátě se středočeským celkem. Letenský tým padl 0:1 po gólu ze standardky, odehrál špatný zápas. Hostům mohl pomoct pokutový kop, který se měl zahrávat v prvním poločase po faulu na Konatého. Stejný hráč zároveň neproměnil velkou šanci. Sparta řeší i vlastní fanoušky, kteří jsou výkony týmu hrubě nespokojení. V Mladé Boleslavi kvůli hozeným dýmovnicím dokonce v závěru přerušili zápas.

Sparťané prožívají krušné časy. Od začátku jarní sezony se na hřišti trápí, mužstvo se dusí ve velké krizi. Nepřesvědčivý herní projev, k tomu špatné výsledky a ligový titul se pomalu ztrácí v mlze...

„Třicet minut po zápase vám řešení našich problémů neřeknu, ale nicméně se
určitě sejdu s vedením a budeme to muset řešit. Co konkrétně? Vyhodnotíme si, jak aktuálně naše mužstvo vypadá, jakým způsobem budeme pokračovat dál," prohlásil po prohře 0:1 v Mladé Boleslavi hlavní trenér Sparty Tomáš Požár.

David Holoubek, který utkání hodnotil do kamer stanice 02 Sport, mluvil i o konkrétních situacích na hřišti. Sparta měla v zápase kopat penaltu, stejně jako nevyužil velkou šanci Konaté. Závěr utkání zase hrubě ovlivnili letenští fanoušci, kvůli kterým byl zápas přerušený. Jak dané situace okomentoval letenský kouč?

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Sparta 1:0. Zmar Letenských, střelec Da Silva a řádění chuligánů

31. minuta - faul na Konatého

Sparťanský záložník po pěkné narážečce pronikal do boleslavského vápna a řítil se do slušné šance. Cestu mu zkřížil domácí obránce Lukáš Pauschek. Opakované záběry ukazují, že zřejmě šlo o penaltový zákrok, který ale hlavní sudí Orel neodpískal.

"První poločas jsme prospali, přesto jsme tam měli penaltu, šanci Timmyho Konatého, který měl proměnit a vedli bychom 2:0. Co mám zprávy, tak penalta byla," řekl Holoubek.

Mladá Boleslav - Sparta: Konaté upadl po Pauschekově zákroku, penalta se nepískala

44. minuta - šance Konatého

Letenský kouč narážel právě na situaci ze závěru prvního poločasu. V hlavní roli byl opět Tiémoko Konaté. Po pěkném uvolnění přihrávkou skrz vápno se ocitl ve velké gólové šanci, ale jeho střelu stačil zlobkovat domácí kapitán Fleišman.

Mladá Boleslav - Sparta: Konatého střelu ve velké šanci zblokoval Fleišman

80. minuta - dýmovnice ve sparťanském kotli

Vztahy mezi týmem a sparťanským kotlem v poslední době nejsou ideální. Část letenských příznivců i v Mladé Boleslavi pískala na Konatého, v hostujícím sektoru se objevil hanlivý transparent 'Konaté táhni'.

Frustrace fanoušků z vývoje utkání se projevila v závěru zápasu. Deset minut před koncem sparťanský kotel zahalila hustá dýmovnice a utkání muselo být přerušeno. "Nepomáhá nám to," shodli se David Holoubek i brankář Tomáš Koubek.

Mladá Boleslav - Sparta: Fanoušci Sparty řádí, odpálili velkou dýmovnici

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Spartě? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla 30 11 7 12 39:35 40