CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Boleslav 2:1. Domácí rozhodli v 90. minutě

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Slovácka si mohou oddechnout, poprvé na jaře se jim podařilo vyhrát. A hned si připsali cenný skalp Mladé Boleslavi, přestože prohrávali od čtvrté minuty. Rozhodující trefu dal v 90. minutě Marek Havlík. Zatímco u Slovácka propukla euforie, Boleslav po výhře nad Spartou dostala pořádnou facku.

Slovácko vstoupilo do zápasu špatně. Hofmann poslal malou domů mimo dosah vlastního brankáře a zajistil Středočechům roh. Domácí stoper znovu chyboval ve čtvrté minutě, kdy mu na polovině hřiště sebral míč Přikryl a dlouhé sólo zakončil přesnou technickou střelou.

Boleslav se poté zatáhla a přenechala aktivitu domácím. Hofmann mohl napravit své zaváhání, ale po standardní situaci hlavou minul branku. Po půl hodině hry mohl po Přikrylově přihrávce zvýšit Jánoš, ale sám před Hečou selhal a napálil jen domácího gólmana.

Boleslavské zahozená tutovka mrzela už ve 37. minutě, kdy z Havlíkova rohu vyrovnal hlavou Zajíc a zařídil Slovácku teprve druhý jarní gól. Těsně před pauzou ještě Přikrylovu střelu z úhlu vyrazil Heča.

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Mladá Boleslav 2:1. Domácí rozhodli v 90. minutě

Ten měl práci i na začátku druhé půle, kdy Fabiánovu střelu vyboxoval na roh. Jánoš pak v krátkém sledu dvakrát pálil nepřesně. Zápas pak dlouho nabízel jen boj mezi šestnáctkami bez šancí na obou stranách. Mladá Boleslav si v 78. minutě zkomplikovala situaci. Stoper Da Costa, který v minulém kole gólem zařídil domácí výhru nad Spartou, fauloval Zajíce a po druhé žluté kartě musel předčasně ze hřiště.

Zajíc mohl vyloučení brzy potrestat druhým zásahem, jenže si špatně zpracoval míč a obrana ho stihla odzbrojit. V poslední minutě se Slovácko přece jen dočkalo vítězné branky, když Havlíkův přímý kop lehce tečoval hlavou Šumulikoski. Svěřenci Stanislava Levého tak Boleslav v lize porazili poprvé po osmi utkáních.

Hosté: 5. Přikryl

Domácí: Heča – Reinberk, Břečka, S. Hofmann, Civič – Šumulikoski (C), Daníček (86. T. Rada) – Navrátil, Havlík, Machalík (75. Rezek) – Zajíc.

Hosté: Šeda – Pauschek, Da Silva, Stronati, Fleišman (C) – Mareš, Valenta (59. Nečas, 81. Čmovš) – Jánoš, Železník (66. Magera), Fabián – Přikryl.

Klíčové momenty utkání:

Slovácko - Mladá Boleslav: Šumulikoski naskočil na Havlíkův centr a je to 2:1 pro Slovácko

Slovácko - Mladá Boleslav: Zajíc měl tutovku, ale míč do brány nedostal

Slovácko - Mladá Boleslav: Da Silva sundal Zajíce a po druhé žluté kartě musel do sprch

Slovácko - Mladá Boleslav: Šumulikoski tečoval Fabiánovu střelu, Heča si poradil

Slovácko - Mladá Boleslav: Fabiánovu záludnou ránu vyboxoval Heča na roh

Slovácko - Mladá Boleslav: Daníčkovu ránu Šeda kryl

Slovácko - Mladá Boleslav: Zajíc se prosadil po rohu a je srovnáno – 1:1

Slovácko - Mladá Boleslav: Zajíc v závaru střílel patičkou, domácí ale bránu neohrozili

Slovácko - Mladá Boleslav: Jánoš byl sám před prázdnou bránou, míč vyhlavičkoval Hoffman

Slovácko - Mladá Boleslav: Havlík z přímého volného kopu z dobré pozice trefil zeď

Slovácko - Mladá Boleslav: Po Havlíkově centru hlavičkoval Hoffman těsně nad bránu

Slovácko - Mladá Boleslav: Přikryl ukradl míč Hoffmanovi, prostřelil Heču a Boleslav vede 1:0

Slovácko - Mladá Boleslav: Heča podklouzl při malé domů, měl štěstí, že míč šel mimo bránu

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla 30 11 7 12 39:35 40