CELÝ SESTŘIH: Liberec - Karviná 2:0. Důležitou výhru řídili Bartl a Potočný

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Důležité domácí utkání zvládli fotbalisté Liberce, kteří v rámci 22. kola ePojisteni.cz ligy zdolali Karvinou 2:0. Domácí poslal do vedení ve čtrnácté minutě jejich nejlepší střelec Daniel Bartl a pojistku přidal v polovině druhé půle Roman Potočný. Slovan dosáhl na teprve druhou výhrou z posledních dvanácti kol a polepšil si v boji o udržení. Nováček z Karviné po předešlé porážce s Plzní podruhé za sebou nebodoval.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Karviná 2:0, důležitou výhru zařídili Bartl a Potočný

Liberec začal velmi aktivně, k otevření skóre mu ale pomohla chyba hostující obrany. Ta na konci čtrnácté minuty nedoskočila na dlouhý nákop ze středu pole, který se odrazil od Baroše přímo k nabíhajícímu Bartlovi a ten střelou pod břevno propálil Laštůvku. Domácí záložník čtvrtým gólem v ligové sezoně potvrdil pozici nejlepšího střelce Slovanu.

Karviná postupně srovnala hru. Ve 28. minutě napálil za vápnem z voleje odražený balon Šisler a přízemní pokus šel jen těsně vedle. Poté hosté prováhali nadějný brejk a na druhé straně mohl udeřit Voltr, jenže po přečíslení střílel vedle.

Po změně stran nováček usiloval o vyrovnání, ale k vyloženým šancím to nevedlo. V 64. minutě měl nabito Budínský, jehož ránu v poslední chvíli zblokovala domácí obrana. Krátce nato zůstal po centru zleva ve vápně volný Kalabiška, ale v dobré pozici špatně trefil balon.

Místo vyrovnání Liberec v polovině druhé půle pojistil svůj náskok. Souček přiťukl ve středu pole míč Potočnému a za jeho dalekonosnou střelou k tyči se brankář Laštůvka jen ohlédl. Domácí útočník dal svůj první soutěžní gól v dresu Slovanu od zimního příchodu z Teplic.

V 74. minutě mohl snížit Budínský, ale domácí brankář Hladký, který mezi tyčemi nahradil zdravotně indisponovanou jedničku Dúbravku, tvrdou ránu vyrazil. Čisté konto uhájil liberecký gólman i proti šanci střídajícího Jurča, na druhé straně pálil kousek vedle Ekpai.

Hosté:

Domácí: Hladký – Mikula, Kúdela, Karafiát, Kerbr – Breite, Souček, Potočný – Bartl (80. Ševčík), Baroš (C) (88. Obročník), Voltr (64. Ekpai).

Hosté: Laštůvka – Jan Moravec, Hošek, Košťál, Eismann (C) – Šisler, Janečka (76. Jurčo) – Budínský, Panák (62. Weber), Kalabiška (86. Puchel) – Wágner.

Domácí: Obročník, Kouřil, Ševčík, Vůch, Bartošák, Ekpai, Kolář

Hosté: Holík, Jovanović, Puchel, Weber, Jurčo, Duda, Pindroch

Domácí: Potočný

Hosté: Košťál