Sparťanská legenda Chovanec do Zlína? Ševci hledají náhradu za Páníka | iSport.cz
Michal Koštuřík
6. dubna 2017 • 04:59

Sparťanská legenda Chovanec do Zlína? Ševci hledají náhradu za Páníka

TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Zlín: Šťastný odraz vybídl ke skórování Přikryla a ten se nemýlil, 2:0 Mladá Boleslav - Zlín: Šťastný odraz vybídl ke skórování Přikryla a ten se nemýlil, 2:0
David Sklenička před semifinále: Medaile? Chtěli bychom fanouškům vrátit to, jak nás povzbuzují David Sklenička před semifinále: Medaile? Chtěli bychom fanouškům vrátit to, jak nás povzbuzují
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dnes se ve fotbalovém Zlíně slaví postup do semifinále MOL Cupu přes Liberec, ovšem za kulisami se intenzivně řeší pozice trenéra Bohumila Páníka (60). Ten po sérii osmi ligových utkání bez výhry povede mužstvo i v neděli v Jablonci. A dál? Klub podle informací iSport.cz v předstihu oslovil bývalého reprezentačního trenéra Jozefa Chovance (57) a myslí si také na Romana Skuhravého, v současnosti kouče druholigové Opavy!Jak dlouho „přežije“ Bohumil Páník (60) na lavičce Fastavu Zlín? Do neděle určitě. Nabídku na prodloužení smlouvy, která mu doběhne v létě, však na stole nemá a nedá se očekávat, že s ní vedení včas přispěchá. Úspěchu v domácím poháru navzdory.

Nahradí jej internacionál Jozef Chovanec či Roman Skuhravý, jenž ve FNL hraje atraktivní fotbal s Opavou? Tihle dva jsou podle dostupných informací hlavními adepty na Páníkovo místo.

Možná od léta, třeba ještě dřív. Hodně záleží na tom, jak se hlavně Chovanec k případné nabídce postaví a rovněž na výsledku Fastavu v Jablonci. Zatímco „Velký Jozka“ je volný, hecíř Skuhravý má v Opavě platnou smlouvu. Jeho příchod dříve než po sezoně by byl velmi složitý, ne-li nemožný.

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Hradec Králové 1:3. Překvapivou výhru zařídilo duo Černý, Černý
720p 480p 360p 240p

Na den přesně dva roky je sparťanská legenda bez angažmá. Šestého dubna 2015 odvolal Chovance z funkce Slovan Bratislava, pakoval se i jeho asistent Horst Siegl. Od té doby se bývalý vynikající obránce či záložník objevoval jen ve spekulacích, kam by mohl zamířit. V této rovině také zůstal, novou práci nedostal.

Nyní je reálně spojován se Zlínem, který vytipovává náhradu za Páníka. Při loňském jarním soužení oslovil Petra Radu s Miroslavem Koubkem, aktuálně jsou ve hře jiní adepti. V jejich čele stojí elegán Chovanec. „Každý klub hledá nějaké řešení směrem do budoucna,“ reagoval neurčitě majitel pátého celku ePojištění.cz ligy Zdeněk Červenka.

„Nebráním se žádné nabídce, ale ze Zlína mi nikdo nevolal. Jen jsem se sešel se Zdeňkem Grygerou a bavili jsme se všeobecně o fotbale,“ reagoval Chovanec.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Zlín 0:0. Radova premiéra gól nepřinesla
720p 480p 360p 240p

Sportovní manažer Grygera se s ním před derby pražských „S“ sešel v Praze, probrali prý i možnost vzájemné spolupráce. Znají se dlouho, Grygera ve Spartě působil v letech 2000-2003 jako hráč a na tamní Letné má stále nadstandardní kontakty. Obsah soukromé debaty s uvažovaným Páníkovým nástupcem včera komentovat nechtěl.

„Mapujeme situaci, poslední výsledky nás samozřejmě nenechávají v klidu. Vyjednávají všichni,“ sdělil opatrně Grygera. Je zjevné, že s někdejším koučem Sparty neprobíral plán činnosti mladých hasičů v Přílepech, kde se zlínský manažer s rodinou usadil. Evidentně došlo na řeč o eventuálním Chovancově přesunu na Moravu.

Nebo snad ne? Grygera mluvil vyhýbavě, ale Páníkovi v tuhle chvíli žádnou jistotu nedal. Důvěra v jeho schopnosti protlačit tým ve zbytku ročníku do předkola Evropské ligy je chatrná.

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slovácko 1:1. Domácí protrhli jarní čekaná na gól
720p 480p 360p 240p

Jaro nerozjel Fastav dobře, ze šesti zápasů vydoloval jen čtyři body za remízy. K tomu zpackal duely s nováčky z Karviné (0:1) a s Hradcem Králové (1:3). Výkony? Nic moc, jen proti favoritům Spartě a Plzni se Jugas a spol. vytáhli. Zkušenému kouči, který před rokem ve druhé půlce sezony nevyhrál s týmem ani jeden zápas, navíc končí kontrakt.

Manažer Grygera včera odpoledne dorazil do Liberce, aby viděl na vlastní oči, zda se mužstvo po sobotní facce od Hradce zvedne. Zvedlo, ale až ve druhé půli. Ta první byla špatná. Postup mezi elitní kvarteto nicméně Páníka ve funkci udržel. Prozatím.

Vážnost situace stvrzuje fakt, že si následující bitvu v Jablonci nenechá ujít ani šéf Červenka. Ten přitom na venkovní zápasy nejezdí, pouze na derby do sousedního Uherského Hradiště. Teď však chce mít hráče i trenéra pod dohledem. Na jeho trpělivosti a připravené náhradě všechno visí.

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI OHLEDNĚ MOŽNÉHO PŘÍCHODU JOZEFA CHOVANCE DO ZLÍNA ČTĚTE VE ČTVRTEČNÍM VYDÁNÍ DENÍKU SPORT.

Elektronickou verzi si můžete přečíst ZDE>>>

 

Titulní strana čtvrtečního vydání deníku Sport

Deník Sport v čtečce přímo ve vašem počítači objednávejte zde, nebo přímo na www.isport.cz/epaper >>

Deník Sport v App Storu pro mobily a smart phony se systémem iOS (Apple) stahujte zde >>

Deník Sport v Google play pro mobily a smart phony se systémem Android stahujte zde >>

 


 


Články odjinud


Články odjinud