7. dubna 2017 • 23:02

CELÝ SESTŘIH: Hradec Kr. – Plzeň 0:1. Lídr se trápil, ale vyhrál. Gól dal Hejda

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Plzně rozhodně neexcelovali, přesto si mohl nový kouč Zdeněk Bečka, který vedl tým poprvé s Pavlem Horváthem, oddechnout. V Hradci Králové rozhodla o jejich výhře 1:0 trefa Lukáše Hejdy z 81. Minuty, ještě předtím v 52. minutě neproměnil Tomáš Hořava penaltu. Viktoria má v čele ePojisteni.cz ligy náskok čtyř bodů před Slavií – ta má sobotní zápas v Karviné k dobru.

Hosté: 81. Hejda

Domácí: Ottmar – Krátký, Nosek, Hůlka, Mudra – Trubač (74. Schwarz), Janoušek (84. Pázler), Jirsák, M. Černý, Malinský – P. Černý (C) (84. Žondra).

Hosté: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník (C), Limberský – Hromada (75. Poznar), Hrošovský – Petržela (70. J. Kovařík), Hořava, Zeman (80. Kopic) – Bakoš.

2266 diváků

Bečka udělal oproti remíze 2:2 v minulém kole s Teplicemi, po které skončil na plzeňské lavičce kouč Roman Pivarník, dvě změny v základní sestavě. Místo Kopice se do zahajovací jedenáctky vrátil Petržela a Chriena ve středu pole nahradil Hromada.

Viktoria si od trenérské změny slibovala zlepšení ofenzivy, ale v první půli se hostům v útočné fázi příliš nevedlo. Zemanovu střelu v úvodu zablokoval stoper Hůlka a první vyloženou šanci pak měli v 21. minutě překvapivě domácí. Janoušek na pravé straně vápna vybojoval balon a poslal ho před branku osamocenému Pavlovi Černému, který však zakopl o míč a 100. ligový start gólem neoslavil.

Až ve 23. minutě měli první gólovou možnost i Západočeši. Řezník z pravé strany nacentroval do vápna a po Hořavově hlavičce zachránil Východočechy skvělým zákrokem brankář Ottmar. Jinak Plzeň v první půli příliš nehrozila a naopak obránci Hejda s Limberským stihli posbírat čtvrtou žlutou kartu, která znamená absenci v příštím kole.

CELÝ SESTŘIH: Hradec Králové - Plzeň 0:1. Hosté nedali penaltu, přesto berou 3 body

Po přestávce hosté přidali a v 53. minutě měli ideální šanci na otevření skóre. Sudí Marek odpískal za zákrok Pavla Černého na Petrželu pokutový kop, ale Hořava na proměněnou penaltu z minulého kola proti Teplicím nenavázal a nechal vyniknout gólmana Ottmara.

Po hodině hry odkulhal ze hřiště zraněný asistent rozhodčího Vysloužil a jeho místa zaujal čtvrtý sudí Proske. Plzni se dál nedařilo a Bečka postupně poslal na trávník střídající Kovaříka, druhého útočníka Poznara a Kopice, který minutu po svém příchodu přispěl k rozhodující trefě. Na jeho přímý kop z levé strany si naskočil stoper Hejda a hlavičkou si připsal pátý gól v ligové sezoně. Hradec vrhnul všechny síly do útoku, ale ze dvou závarů se neprosadil. Na druhé straně odmítl pojistku Kopic.

Hradec Králové - Plzeň: Kopic se v dobré šanci trestuhodně ukopl

Hradec Králové - Plzeň: Hejda po Kopicově přímáku dává Plzni vedení 1:0

Hradec Králové - Plzeň: Milan Černý poslal přímý volný kop kousek nad břevno

Hradec Králové - Plzeň: Zemanova hlavička přeletěla břevno, záložník si vztekle zařval

Hradec Králové - Plzeň: Střídání rozhodčích! Zraněného asistenta Vysloužila musí střídat čtvrtý sudí Proske

Hradec Králové - Plzeň: Pavel Černý fauloval Petrželu a Ottmar chytil Hořavovi penaltu

Hradec Králové - Plzeň: Zeman dal Mudrovi jesle, jeho centr na Bakoše neprošel

Hradec Králové - Plzeň: Fantastický Ottmar! Vytáhl Hořavovu hlavičku ze šibenice

Hradec Králové - Plzeň: Pavel Černý v tutovce zakopl o balon

Hradec Králové - Plzeň: Malinský proletěl půl hřiště, pak ale zazdil koncovku

Hradec Králové - Plzeň: Hořavova střela zpoza vápna letěla mimo bránu

Hradec Králové - Plzeň: Zemanovu tvrdou ránu zastavil před Ottmarem Hůlka

Hradec Králové - Plzeň: Hejda zahrál rukou, dal Hradci zajímavou standardku

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69