8. dubna 2017 • 20:23

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Liberec 3:1. Domácí bodovali potřetí v řadě

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Teplic ve 23. kole první ligy zvítězili 3:1 nad Libercem a bodovali pošesté z posledních sedmi zápasů. V tabulce se tak přiblížili na rozdíl jediného bodu k pátému Zlínu, který má zápas k dobru. Naopak Liberec po šesté venkovní prohře za sebou zůstává na dvanáctém místě šest bodů od pásma sestupu.

Hosté: 64. Mikula

Domácí: Grigar – Vondrášek, Ljevakovič (C), Šušnjar, Krob – Soungole, Kučera – Nivaldo (67. Vošahlík), Hora, Fillo – Červenka (78. Vaněček).

Hosté: Dúbravka – Mikula, Karafiát, Kúdela (C) (40. Ševčík), Kerbr – Obročník, Souček – Vůch, Bosančič, Bartl (46. Ekpai) – Da Silva (73. Potočný).

Domácí: Chudý, Vošahlík, Vaněček, Král, Vachoušek

Hosté: Voltr, Potočný, Ševčík, Kouřil, Hladký, Ekpai, Polák

Domácí: Kučera, Červenka, Šušnjar, Vaněček

Hosté: Karafiát, Bosančič, Potočný (č), Kerbr

Zelinka – Mokrusch, Hrabovský

Na Stínadlech, Teplice (kapacita 18 221)

4 133 diváků

Teplické poslal do vedení v nastavení první půle Marek Červenka, náskok navýšil Jakub Hora. Jan Mikula sice snížil, ale po vyloučení libereckého útočníka Romana Potočného za oplácení se Teplice ubránily, navíc Jan Vošahlík skóre završil.

Oba trenéři museli při skládání sestav trochu improvizovat. Teplice nastoupily na stoperu se záložníkem Ljevakovičem , Liberec zas do útoku poprvé na jaře nasadil útočníka Da Silvu, který hrává spíše za juniorku.

Právě Da Silva měl první velkou šanci, když mu domácí nechali hodně volnosti, ale Brazilec hlavičkoval nedůrazně jen do rukavic brankáře Grigara. Ten vzápětí vychytal i Vůcha.

Tepličtí se začali výrazněji prosazovat až v závěru poločasu a to hlavně díky aktivnímu Fillovi. Ten vybojoval i rohový kop, po kterém zaváhal brankář Dúbravka, vyrazil míč jen do Ljevakoviče, ale na brankové čáře hosty zachránil Obročník.

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Liberec 3:1 Liberec na výhru s Karvinou nenavázal. Teplice potvrdily výbornou formu

V nastavení už se ale domácí prosadili. Krob rychle rozehrál trestný kop na Filla, který běžel z úhlu do vápna, přehodil gólmana a míč zřejmě mířící do branky ještě raději dorazil Červenka. Skóroval tak ve třetím utkání po sobě.

Krátce po změně stran mohl srovnat hostující Bosančič, ale trefil jen tyč. Místo toho Teplice vzápětí zvýšily. Nejlepší nahrávač soutěže Krob svou desátou asistencí v sezoně našel nabíhajícího Horu, který střelou z voleje o tyč nedal Dúbravkovi šanci.

Liberec se ale rychle vrátil do hry. Po kombinaci Vůcha s Ekpaiem se míč dostal ve vápně k Mikulovi, na kterého zcela zapomněl Nivaldo, a liberecký bek snížil svým druhým ligovým gólem kariéry a prvním od srpna 2015.

Slovan náhle zapomněl na únavu ze středečního pohárového utkání a tlačil se za vyrovnáním, jenže šest minut před koncem Potočný po faulu loktem od Šušnjara oplácel a dostal červenou kartu. Teplice pak už výhru nepustily. Navíc v 90. minutě utekly do brejku a Vošahlík po Vaněčkově přihrávce přidal třetí gól.

Teplice - Liberec: Vaněček potřetí v krátké době v centru dění, svůj pokus poslal nad bránu

Teplice - Liberec: Vaněček znovu krásně nahrával, Hora tentokrát mířil nepřesně

Teplice - Liberec: Je rozhodnuto! Vaněček našel Vošahlíka, který mířil do prázdné brány

Teplice - Liberec: Červená! Potočný nesmyslně oplácel a hosté jdou do deseti

Teplice - Liberec: Karafiát přímý kop poslal pouze vedle brány

Teplice - Liberec: Ekpai pálil, Grigar stále drží teplické naděje na výhru nad vodou

Teplice - Liberec: Výborný zákrok Dúbravky proti Ljevakočivě střele zblízka!

Teplice - Liberec: Moses mohl vyrovnat, tutovku ale neproměnil!

Teplice - Liberec: Sníženo! Ekpai vybojoval šanci pro Mikulu, který prostřelil Grigara

Teplice - Liberec: Nádherná akce, nádherná střela a domácí vedou 2:0!

Teplice - Liberec: Mohlo být vyrovnáno! Bosančič trefil tyč

Teplice - Liberec: Nivaldo znovu hledal Červenku, ten se tentokrát k zakončení nedostal

Teplice - Liberec: Vůchova střela skončila nad bránou

Teplice - Liberec: Obročník zachránil hosty, když vykopl balon z brankové čáry!

Teplice - Liberec: Kerbr centroval na Da Silvu, ten svou hlavičku poslal vedle brány

Teplice - Liberec: Hora hledal před bránou Červenku, liberecká defenziva stihla zasáhnout

Teplice - Liberec: Grigar zasahoval po Vůchově zajímavém pokusu