CELÝ SESTŘIH: Brno – Jablonec 2:0. Domácí slaví důležitou výhru

Autor: iSport.cz
0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Potřebovali tři body a získali je. Fotbalisté Brna dokázali ve 24. kole ePojisteni.cz ligy porazit na domácí půdě Jablonec 2:0. Hosté se přitom před zápasem chlubili výbornou formou. Na Zbrojovku to ale tentokrát nestačilo a tak Severočeši prohráli po čtyřech zápasech. Naopak Brno vyhrálo na jaře teprve podruhé a dost se vzdálilo sestupovým vodám.

Úvodní minuty patřily domácím, kteří si vytvořili převahu. Do prvního náznaku se dostal Zavadil, ale jeho střelu obrana zblokovala na roh. Brno se gólu dočkalo po kuriózní situaci. Taščij chtěl v 17. minutě zády k brance v rohu velkého vápna a v téměř nulovém úhlu poslat centr před Hrubého, ale míč obloučkem zaplul k zadní tyči za zkoprnělého hostujícího gólmana. Ukrajinský útočník se trefil v české lize podruhé.

O minutu později mohla Zbrojovka vést o dvě branky, ale brejk dva na jednoho pokazil Řezníček špatnou přihrávkou. I v dalším průběhu první půle byli domácí lepším týmem, často centrovali do jabloneckého vápna a po Pavlíkově hlavičce skončil míč pár centimetrů nad břevnem.

Severočeši zahrozili v 21. minutě, ale Diviš po rohovém kopu z bezprostřední blízkosti neusměrnil míč mezi tyče. V závěru půle hosté přece jen vyrovnali hru, ale až na Mihálikovu sraženou střelu se k vážnějšímu ohrožení brněnské branky nedostali.

CELÝ SESTŘIH: Brno - Jablonec 2:0. Domácí se po pěti zápasech dočkali výhry

Po přestávce Jablonec pokračoval ve zlepšeném výkonu. Větším pohybem, důrazem i přesnějšími přihrávkami si vytvořil mírnou územní převahu, čímž ale zase dával možnost domácím k rychlým protiútokům. Po Ashirově úniku po pravé straně chyběly Řezníčkovi k balonu jen centimetry.

Blízko k vyrovnání byli hosté v 63. minutě, ale Divišovu tvrdou střelu vyrazil před sebe Melichárek, který si poradil i s dorážkou Beneše. Na opačné straně se neprosadil Taščij.

V 74. minutě Řezníček přehodil hostující gólmana Hrubého, ale jeho lob stačil bez problémů odvrátit Hanousek. Útočník Zbrojovky se tak dočkal páté trefy v ligové sezoně až o dvě minuty později. Ashiru mu při brejku poslal přesně načasovanou přihrávku do vápna, Řezníček si hokejovým blafákem obhodil Hrubého a zvýšil na 2:0.

Když pak Mehanovič deset minut před koncem nastřelil z hranice šestnáctky jen tyč, ztratil Jablonec možnost dát kontaktní gól a zápas ještě zdramatizovat.

Hosté:

Domácí: Melichárek – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, T. Jablonský – Polák, Zavadil (C) – Ashiru (90. Litsingi), Tashchy, Přichystal (72. Lutonský) – Řezníček (87. Sedlák).

Hosté: Hrubý – Janković, Pernica, Beneš (C), Matěj Hanousek – Trávník, Pospíšil, Jiráček (87. Považanec), Zelený – Diviš (65. Doležal), Mihálik (73. Mehanović).

Brno - Jablonec: Tašči chtěl po pádu penaltu, rozhodčí Příhoda ale nepískl

Brno - Jablonec: Krásná akce Brna! Ashiru přihrál Řezníčkovi, ten udělal kličku a zvýšil na 2:0

Brno - Jablonec: Tašči zblízka neprostřelil Hrubého

Brno - Jablonec: Melichárek předvedl tři brilantní zásahy

Brno - Jablonec: Po dlouhém centru byl nepřesný Tašči

Brno - Jablonec: Hrubý lapil centr Přichystala a zastavil brněnský postup

Brno - Jablonec: Řezníček hlavičkoval moc vysoko

Brno - Jablonec: Po rohu Jablonce hlavičkoval Kysela nad

Brno - Jablonec: Nová posila Brna překvapila Hrubého, Tašči dal na 1:0

Brno - Jablonec: Hrubý poprvé zasáhl, sebral míč před nabíhajícím Taščim