CELÝ SESTŘIH: Jihlava – Sparta 1:0. Favorit propadl, domácí oživili naději

Autor: iSport.cz
0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Jihlavy porazili v 24. ligovém kole Spartu 1:0 brankou lotyšského útočníka Davise Ikauniekse ze 47. minuty a letenského soupeře porazili v nejvyšší soutěži vůbec poprvé. Vysočině vyšla premiéra pod novým trenérem Josefem Jinochem. V tabulce se domácí udrželi na předposledním místě před Příbramí a ztrácejí už jen bod na čtrnáctý Hradec Králové, který bude hrát v pondělí na Slavii. Sparta v lize venku nezvítězila v osmém z posledních devíti zápasů a její manko na vedoucí Plzeň může narůst už na třináct bodů.

Vysočinu hned v desáté minutě potkala nepříjemnost, když kvůli zranění musel střídat Rosa a na trávník šel Zoubele. Sparta byla od úvodu střelecky aktivnější, ale přes jihlavskou obranu se těžko dostávala do velkých šancí. Karavajevův centr nikdo z hostů do sítě neusměrnil a neprosadili se ani Kadlec a po něm Lafata . Na druhé straně skončil Hronkův sražený centr na tyči.

Po změně stran zápas rozhodla velká chyba v hostující defenzivě. Koubek rozehrál na Holka , který se pod tlakem nechal obrat o míč Hronkem. Ten poté vnikl do vápna a nahrál před prázdnou branku Ikaunieksovi, jenž nemohl minout. Lotyšský útočník dal šestý gól v ligové sezoně.

Jihlava se po vedoucí trefě zatáhla a Sparta marně dobývala domácí obranu. Nejblíže k vyrovnání byl aktivní Kadlec, jenže v 61. minutě hlavičkoval sám nad. Letenští tak utrpěli ve čtvrtém zápase pod trenérem Petrem Radou první porážku.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Sparta 1:0. Vysočina porazila Letenské poprvé v historii ligy

Hosté:

Domácí: Hanuš – Vaculík (C), Krejčí, Rosa (11. Zoubele), Urdinov – Fulnek, Štěpánek, Hronek, Batioja (90+1. Popović) – Dvořák, D. Ikaunieks (79. Rabušic).

Hosté: Koubek – Karavajev, Mario Holek, Mareček, Michal Kadlec – Josef Šural, Vácha, Sáček, Konaté (75. Holzer) – Pulkrab (46. Zahustel), Lafata (C).

Jihlava - Sparta: Vácha vypálil z voleje těsně vedle brány

Jihlava - Sparta: Holek ztratil balon, Hronek připravil gól pro Ikauniekse – 1:0 pro Jihlavu

Jihlava - Sparta: Lafata po Marečkově centru hlavičkoval nad bránu

Jihlava - Sparta: Lafata hlavičkoval koníčkem kousek vedle brány

Jihlava - Sparta: Hanuš zariskoval, kličkoval před napadajícím Pulkrabem

Jihlava - Sparta: Michal Kadlec hlavičkoval po rohu těsně vedle

Jihlava - Sparta: Váchovu tvrdou střelu Hanuš vyrazil, dorážejícímu Šuralovi odmával asistent ofsajd

Jihlava - Sparta: Vaculík vybojoval balon, Hronkův centr skončil na tyči sparťanské brány

Jihlava - Sparta: Karavajev umotal Urdinova, Lafata zakončit nedokázal

Jihlava - Sparta: To byla rána! Rosa se srazil s Pulkrabem a musel zkrvavený střídat

Jihlava - Sparta: Šural dostal prostor a vypálil těsně vedle

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49