CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Bohemians 1:1. Hosté nedali penaltu

Autor: iSport.cz
0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali ve 24. ligovém kole s Bohemians 1905 1:1. Domácí poslal do vedení v 21. minutě Lukáš Železník, ale v 54. minutě srovnal Daniel Krch. V předposlední minutě neproměnil penaltu hostující Josef Jindřišek. "Klokani" i tak bodovali také ve druhém utkání pod vedením nového kouče Martina Haška a získali cenný bod v boji o záchranu. Naopak Boleslav doma podruhé jen remizovala a má už jen dvoubodový náskok před pátými Teplicemi.

V úvodu utkání měli více ze hry hosté a Vejmolovu branku ohrozili už ve druhé minutě. Lutsovu střelu ale gólman vyrazil na roh. První domácí šanci měl Fleišman, který dalekonosnou střelou minul.

Ve 20. minutě vyrazil Berkovec Magerovu střelu k Železníkovi. Ten získal pro domácí roh a po něm otevřel skóre. V pokutovém území měl dostatek prostoru a střelou z voleje uklidil míč k levé tyči. Železník tak navázal na minulý gól na půdě Dukly.

Domácí po vstřelené brance vyrovnali hru a zápas se začal odehrávat především ve středu pole. Vejmola poté vyrazil Haškovu střelu Haška a chytil i Krchovu hlavičku.

V 54. minutě už se ale hostující kapitán prosadil. Luts vybojoval roh a Krch hlavou srovnal. Bohemians ožili. Po hodině hry našel Havel centrem ve vápně Kabajeva, ale jeho hlavička skončila vedle.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Bohemians 1:1. Klokani v závěru neproměnili penaltu a ze Středních Čech vezou bod

O dvě minuty později vyběhl mimo vápno domácí gólman Vejmola a Bohemians měli před sebou prázdnou branku. Kabajev ale fauloval dobíhajícího Čmovše a tak se Pražané k zakončení nedostali. Vrátit Středočechům vedení mohl střídající Mebrahtu, ale v poslední chvíli mu pod nohy skočil gólman Berkovec a zabránil mu tak v zakončení.

Pět minut před koncem hlavičkoval po rohu Krch a Vejmola míč vyrazil na roh. V 88. minutě podrazil ve vápně Čmovš střídajícího Kuchtu a sudí rozhodčí Proske nařídil penaltu. Jindřišek ale nechal vyniknout brankáře Vejmolu a Pražané tak nedokázali Boleslavi oplatit nedávné vyřazení z domácího poháru.

Hosté: 54. Krch

Domácí: Vejmola – Jánoš, Čmovš, Stronati, Fleišman – Levin, Matějovský (C) (76. Takács) – Přikryl, Magera, M. Vukadinovič (62. Mebrahtu) – Železník (58. Nečas).

Hosté: Berkovec – Dostál, Krch (C), Šmíd, Havel – Bartek, Jindřišek, Mašek (74. Kuchta), M. Hašek, Luts (85. Hubínek) – Kabajev (81. Marković).

Domácí: Da Silva, Diviš, Keresteš, Mebrahtu, Nečas, Takács, Kysela

Hosté: Berger, Buchta, Fryšták, Hubínek, Jirásek, Kuchta, Marković

Domácí: M. Vukadinovič, Matějovský, Stronati, Mebrahtu, Jánoš

Hosté: Krch, Bartek, Jindřišek

Z. Proske – R. Kotík, J. Kříž (O. Berka)

Adidas Aréna, Mladá Boleslav

3873 diváků

Klíčové momenty utkání:

Mladá Boleslav - Bohemians: Kuchtu fauloval Čmovš, Jindřišek ale neproměnil penaltu

Mladá Boleslav - Bohemians: Krchovu hlavičku vytáhl na roh Vejmola

Mladá Boleslav - Bohemians: Krch vzal vynikajícím zákrokem šanci Mebrahtovi

Mladá Boleslav - Bohemians: Stronati tlačil míč do brány, Berkovec zasáhl včas

Mladá Boleslav - Bohemians: Před Mebrahtuem sebral balon dobře vyběhnuvší Berkovec

Mladá Boleslav - Bohemians: Vejmola podklouzl a málem daroval gól Kabajevovi. Ten fauloval Čmovše

Mladá Boleslav - Bohemians: Po rohu přesně hlavičkoval Krch a Bohemians vyrovnali na 1:1

Mladá Boleslav - Bohemians: Výborný zákrok – Jánoš ukopl míč před Lutsem

Mladá Boleslav - Bohemians: Přikrylovu tečovanou střelu Berkovec chytil

Mladá Boleslav - Bohemians: Hašek mohl vyrovnat, ale jeho skákavou střelu vyrazil Vejmola

Mladá Boleslav - Bohemians: Železník číhal na zadní tyči a po rohu dal na 1:0

Mladá Boleslav - Bohemians: Ta štípala! Magerovu dělovku vyrazil Berkovec

Mladá Boleslav - Bohemians: Železník nastřelil Šmídovu ruku, rozhodčí penaltu nenařídil

Mladá Boleslav - Bohemians: Fanoušci Klokanů přivezli velikonoční choreo

Mladá Boleslav - Bohemians: Parádní Lutsovu střelu vytáhl Vejmola na roh

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41