Boj o trenéra Vrbu vrcholí. Sparta i Plzeň však zvažují i náhradní varianty | iSport.cz
20. dubna 2017 • 04:58

Boj o trenéra Vrbu vrcholí. Sparta i Plzeň však zvažují i náhradní varianty

TOP VIDEA
FIFA pod širým nebem! Unikátní esportová show iSport LIGA přilákala davy FIFA pod širým nebem! Unikátní esportová show iSport LIGA přilákala davy
Rangers omlazují, ale na play-off teď nemají, tvrdí Pavelec Rangers omlazují, ale na play-off teď nemají, tvrdí Pavelec
VŠECHNA VIDEA ZDE

A jde se do finále. Následující dny rozhodnou, kde zakotví Pavel Vrba. Sparta, nebo Viktoria Plzeň? Velký zájem o něj projevily oba celky, teď čekají na definitivní vyjádření exreprezentačního trenéra. Termín je stanoven do konce dubna, aby v případě odmítnutí začali zástupci klubů intenzivněji řešit jiné trenérské varianty. Pár jmen už na Letné i ve Štruncových sadech zvažují.Pavel Vrba nad zájmem Sparty i Plzně dosud váhal, protože čeká na případnou nabídku z ruské ligy. Cosi se údajně rýsovalo, další lukrativní angažmá po Machačkale mu měl shánět jeden z tamějších agentů. S přibývajícím časem už ale moc nepočítá, že by mu nějaké našel. A tak Vrba musí zvážit návrat do české ligy, jestliže nechce od nové sezony zůstat bez práce.

S tuzemskými zájemci si stanovil konec dubna jako deadline pro definitivní rozhodnutí a v nejbližších dnech proběhne schůzka se zástupci Sparty, konkrétně s majitelem Danielem Křetínským či sportovním ředitelem Tomášem Požárem.

Na ní teoreticky mohou zaznít i jisté Vrbovy požadavky směrem k managementu, nastavení jasných pravomocí v rozhodovacím procesu o přestupech apod. Také je otázkou, jak by fungovala například jeho kooperace s Jaroslavem Hřebíkem, šéfem strahovského mládežnického centra, s nímž se v minulosti kolikrát rozcházel v názorech na akademie FAČR či analýzu neúspěšného EURO 2016.

„Přestože Spartu již několikrát odmítl, naposledy po odvolání Davida Holoubka, přání přivést Vrbu trvá. Ale na Letné se objevují i takové hlasy, že by měla hledat jiným směrem,“ tvrdí zdroj deníku Sport, který má blízko k vedení klubu.

Sparta se poohlíží po jiných trenérech i z toho důvodu, aby byla připravena na Vrbovo „NE“. Vydat se může československou cestou (Jindřich Trpišovský z Liberce, Pavel Hapal od slovenské reprezentace U21, žilinský Adrián Guľa), anebo vsadí na západoevropského trenéra, k čemuž se momentálně kloní spíš.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Sparta 1:0. Vysočina porazila Letenské poprvé v historii ligy

Jak zjistil Sport, v hledáčku má jednoho německého a tři italské kouče, jejichž jména zůstávají utajena. Prý ale nejsou pro českého fanouška neznámá. Se dvěma z nich se měl dokonce již sejít generální ředitel Sparty Adam Kotalík. I to mimochodem potvrzujepředpoklad, že nynější kouč Petr Rada po sezoně skončí.

Plzeň tak daleko, co se týká plánu B, zatím není. Vrbovi už v březnu předložila nabídku, jejíž podmínky si obě strany odsouhlasily (plat, délka smlouvy, atd.), a nyní chce docílit podpisu. Podle všeho je reálnější než v případě Sparty. „Pavel cítí, že to dluží Adolfu Šádkovi. Pokud nepřijde nabídka z ciziny, kloní se spíš k Plzni,“ říká důvěryhodný zdroj z Vrbova okolí. Údajně měl zkušený trenér už dřív šéfovi Šádkovi slíbit, že jestli se vrátí do Česka, tak jedině do Plzně.

Pokud to klapne, do realizačního týmu patrně nainstaluje jako své asistenty Karla Krejčího a Dušana Fitzela, jenž by zároveň mohl figurovat i v nějaké manažerské roli. Ale určitě ne na strategické pozici s velkými pravomocemi k A mužstvu. K tomu ho Šádek nepustí. U týmu by pokračoval také asistent Pavel Horváth, zatímco pozice Zdeňka Bečky, papírově hlavního kouče, je nejistá.

Jde o to, že současné provizorní řešení Bečka–Horváth nehodlá Viktoria zachovat pro další sezonu. I v případě, že by nevyšly námluvy s Vrbou, bude hledat jiné řešení. Na západě Čech se znovu šušká o obnoveném zájmu o Luboše Kozla, reprezentačního kouče U18. Dalšími adepty jsou Karel Krejčí (reprezentace U20), Daniel Šmejkal (Teplice) a Pavel Hapal.

Ovšem jedno Vrbovo kývnutí by všechny ostatní možnosti smetlo ze stolu. Jak v Plzni, tak ve Spartě.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Slovácko 2:0. Mistr jistil výhru spornou penaltou

Udělal by Pavel Vrba dobře, kdyby se vrátil do Plzně? Polemiku čtěte v dnešním vydání deníku Sport

Elektronickou verzi si můžete přečíst ZDE>>>

Titulní strana čtvrtečního vydání deníku Sport

Deník Sport v čtečce přímo ve vašem počítači objednávejte zde, nebo přímo na www.isport.cz/epaper >>

Deník Sport v App Storu pro mobily a smart phony se systémem iOS (Apple) stahujte zde >>

Deník Sport v Google play pro mobily a smart phony se systémem Android stahujte zde >>

 


Články odjinud


Články odjinud