CELÝ SESTŘIH: Brno - Boleslav 2:3. Hosté ovládli přestřelku a nahánějí Spartu

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvládli důležité utkání 25. kola ePojisteni.cz ligy na půdě Brna, kde vyhráli 3:2 a přiblížili se třetímu místu na pouhý bod. Sparta má však zítřejší domácí zápas s Plzní k dobru. Naopak Zbrojovka stále nemá jistou záchranu nejvyšší soutěže a již příští týden ji čeká možná klíčový souboj na půdě Jihlavy.

Trenér Brňanů Habanec postavil místo potrestaného střelce Řezníčka na hrot útoku Taščiho. Boleslavský kouč Svědík po nevydařeném duelu v minulém kole s Bohemians sáhl k ráznému řezu do sestavy, v níž vyměnil šest hráčů. Pouze na lavičce zůstali Čmovš, Magera, Ljevin nebo Železník.

Hosté působili v úvodu zápasu živějším dojmem, větší aktivitou ovládli střed hřiště, do koncovky se však nedostali. Brňané poprvé zahrozili ve 12. minutě, kdy Buchtova střela ze třiceti metrů proletěla těsně vedle tyčky. O čtyři minuty později unikl Ashiru po pravé straně. Jeho centrovaný míč se od domácích zadáků odrazil k volnému Přichystalovi, který tvrdou ranou pod břevno otevřel skóre utkání.

Po inkasovaném gólu boleslavští fotbalisté zrychlili své útočné akce. První slibnější šanci měl ve 28. minutě Stronati, jehož hlavičku brankář Melichárek zneškodnil. O minutu později Stronati z levé strany po dlouhém nákopu před brněnskou branku trefil tyčku, odražený míč se dostal k volnému Mebrahtuovi a ten vyrovnal. V závěru poločasu se dostal do šance hostující Fleišman, který přestřelil branku.

CELÝ SESTŘIH: Brno - Mladá Boleslav 2:3. Hosté ovládli divokou přestřelku a nahánějí Spartu

Po změně stran převzali režii zápasu do svých rukou boleslavští fotbalisté. Větším důrazem i agresivitou dostali soupeře pod tlak, který zúročili po hodině hry. Domácí obránce Jablonský fauloval v trestném území Mareše a Mebrahtu vstřelil z penalty druhý gól.

Za pouhé tři minuty Zavadil z přímého kopu na hranici šestnáctky trefil přesně horní růžek boleslavské branky. Z vyrovnání se však Zbrojovka radovala pouhé dvě minuty. Po chybě domácích zadáků Mebrahtu propálil Melichárka potřetí.

I když domácí v závěrečných dvaceti minutách získali převahu, vyrovnat se jim už nepodařilo. Největší šanci měl v 87. minutě Zavadil, jehož přímý kop z levé strany vyrazil hlavou střídající Magera.

Hosté: 29. Mebrahtu, 60. Mebrahtu, 65. Mebrahtu

Domácí: Melichárek – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, T. Jablonský (82. Rybička) – R. Buchta (75. Litsingi), Zavadil (C) – Ashiru, Krejčí (67. Lutonský), Přichystal – Tašči.

Hosté: Vejmola – Jánoš, Da Silva, Stronati, Keresteš – Takács, Mareš – Nečas (82. Magera), Přikryl, Fleišman (C) (76. J. Kysela (C)) – Mebrahtu (85. Čmovš).

2918 diváků

Brno - Ml. Boleslav: Melichárek vyboxoval balon z šestnáctky po Přikrylově centru

Brno - Ml. Boleslav: Jánoš to zkusil zpoza vápna, mířil ale hodně mimo

Brno - Ml. Boleslav: Vyrovnáno! Mebrahtu nadvakrát dostal balon do sítě

Brno - Ml. Boleslav: Stronati hlavičkoval zblízka, skvělý Melichárek zachránil Brno!

Brno - Ml. Boleslav: Přichystal po akci Ashiru hlavičkoval nad bránu

Brno - Ml. Boleslav: Fleišman po Přikrylově pobídce zakončoval vedle pravé tyče

Brno - Ml. Boleslav: Melichárek opět v akci, následná Fleišmanova dorážka skončila nad bránou

Brno - Ml. Boleslav: Takács střílel zpoza vápna mimo bránu

Brno - Ml. Boleslav: Mebrahtu s poklidem proměnil penaltu a Boleslav otáčí skóre

Brno - Ml. Boleslav: Znovu vyrovnáno! Zavadil se nádherně trefil z přímého kopu

Brno - Ml. Boleslav: Přestřelka v Brně! Mebrahtu završil hattrick a hosté vedou 3:2

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla 30 11 7 12 39:35 40
8. Jablonec 30 9 12 9 43:38 39