Vácha nahrál soupeři, pak slavil s Radou. Spartu málem srazil i Kadlec

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Vítězství pražské Sparty nad poslední Příbramí se nerodilo lehce. Trenér letenského týmu Petr Rada si sice může mnout ruce nad tím, jak se rozjela zimní posila Bogdan Vatajelu, zároveň ale musí kroutit hlavou nad výkony některých dalších hráčů. V Příbrami na sebe ne zrovna šťastně upozornili Lukáš Vácha a Michal Kadlec.

První situace, která rozezlila sparťanské fanoušky, přišla jen pár sekund před koncem prvního poločasu. Sparta vedla 1:0 zásluhou Josefa Šurala a míč měl na noze záložník Lukáš Vácha . Nepochopitelně se rozhodl poslat malou domů, jeho přihrávku ale dřív než obránci a brankář David Bičík přečetl domácí kapitán Jan Rezek , který s nečekanou asistencí naložil bezchybně a srovnal.

Příbram - Sparta: Vácha vyrobil hrubku! Namazal Rezkovi a je vyrovnáno – 1:1

Netrvalo dlouho a podobnou přihrávku špatnému adresátovi poslal i levý bek Michal Kadlec . Z jeho pasu od půlící čáry málem těžil Zdeněk Linhart, před ním ale ještě stačil zasáhnout sparťanský stoper Mario Holek .

Příbram - Sparta: Michal Kadlec málem opakoval Váchovu chybu, před Linhartem zasáhl Holek

Trenér Sparty Petr Rada měl ale přece jen důvod k radosti, v nastaveném čase druhého poločasu našel Bogdan Vatajelu dalším přesným centrem Josefa Šurala a ten rozhodl o vítězství třetího celku ligy. Rada, ještě než byl rozhodčím vykázán mezi diváky, slavil vítěznou branku přímo na hřišti a plácal si i s chybujícím Váchou.

Příbram - Sparta: Vatajelu má druhou asistenci, Šural druhý gól, Sparta vede 2:1

Příbram - Sparta: Rada po zápase bouřlivě slavil s fanoušky na tribuně

Sparta tak i přes individuální chyby vyhrála podruhé v řadě a na třetím místě má momentálně sedmibodový náskok před Mladou Boleslaví, kterou v sobotu čeká pohárový finalista ze Zlína.

Hosté: 4. Josef Šural, 90+1. Josef Šural

Domácí: Hruška – Kvída, Jiránek, Chaluš, Divíšek – Trapp, Suchan – Bazal (83. Krameš), T. Pilík, Rezek (C) – Linhart (89. Kacafírek).

Hosté: Bičík – Karavajev, Mario Holek, Mareček, Michal Kadlec – Sáček, Vácha – Konaté (74. Juliš), Lafata (C), Vatajelu – Josef Šural.

Domácí: Kočí, Kacafírek, Ayong, Januška, Kukec, Pilík, Krameš

Hosté: Budinský, Čermák, Havelka, Juliš, Zahustel, Holzer

Domácí: Suchan, Kvída

Hosté: Karavajev, Vácha, Josef Šural