30. dubna 2017 • 04:59

Cena pro Rajtorala! Patřil mezi tvrdý jádro, skrýval Petržela těžko slzy

Autor: pta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Boston - Florida 1:2. Zachův gól nestačil, Bruins v play off končí
Gudasova proměna: Z průšviháře do kliďase. Už si nic nedokazuje, líčí Salfický
VŠECHNA VIDEA ZDE

Soustředit se na fotbal? To šlo jen obtížně. V Plzni za sebou mají těžký týden, ve kterém se museli vyrovnat s tragickým úmrtím svého bývalého spoluhráče Františka Rajtorala. Jak složité to bylo zřejmé i ze slov Milana Petržely po vítězství nad Duklou 2:0. Na svoji cenu pro nejlepšího hráče zápasu, kterou přebíral v televizním přenosu, napsal fixou věnování: „Rajty, to je pro tebe - 27.“ A jen těžko se bránil slzám.Právě Petržela byl v sobotu večer jednoznačně nejlepším mužem na hřišti. První gól vstřelil, pak se postaral o penaltu, z níž Marek Bakoš zvýšil. Dostat z hlavy myšlenky na kamaráda, jenž dobrovolně ukončil život v Turecku, ale nešlo. Petrželovy ruce mířily po jeho trefě k nebi s jasným vzkazem.

„Nebyli jsme v lehké situaci. Rajty patřil mezi tvrdý jádro. Chtěli jsme vyhrát kvůli němu a jsem rád, že se to podařilo,“ řekl Petržela pro ČT roztřeseným hlasem a v očích měl slzy.

Kromě zprávy o Rajtoralově úmrtí musela Plzeň také řešit, jak se ještě udržet se Slavií v boji o titul. „Motivaci jsme tímhle měli zvýšenou. Takhle se o titul nehraje a řekli jsme si k tomu pár slov, i když nám do řeči moc nebylo,“ uvedl Petržela.

Plzeň - Dukla: V Plzni uctili památku Františka Rajtorala minutovým potleskem
Video se připravuje ...

Také trenér Zdeněk Bečka neskrýval, že uplynulé dny byly složité. „Po událostech, které se staly, nebyl tréninkový proces vůbec jednoduchý. Kluci na to ale odpověděli svým výkonem.“ Rajtoralova památka bude pro Plzeň důležitým motivem i ve zbytku sezony. „Nakonec jsme si řekli, že nejen tohle utkání, ale i celý konec soutěže, budeme bojovat za Frantu,“ vyhlásil Bečka.

Smutná zpráva zasáhla také záložníka Andrease Ivanschitze, který přišel do klubu až po Rajtoralově přestupu do Turecka. „Františka jsem osobně nepoznal, na hřišti jsme se nesetkali. Jako hráče jsem ho znal, tento týden pro nás byl těžký, všechny to samozřejmě zasáhlo. Franta si zaslouží respekt za všechno, co v kariéře dokázal,“ řekl bývalý rakouský reprezentant. Proti Dukle poprvé neoblékl dres s číslem 27 – to patřilo právě Rajtoralovi a bylo navždy vyřazeno.

Cenu pro hráče utkání Milan Petržela věnoval Františku Rajtoralovi
Cenu pro hráče utkání Milan Petržela věnoval Františku Rajtoralovi

Plzeň - Dukla: Choreo fanoušků s Františkem Rajtoralem
Video se připravuje ...

Plzeň - Dukla: Petržela tečoval do brány střelu Hořavy, 1:0
Video se připravuje ...

Plzeň - Dukla: Šimůnek zfauloval Petrželu, nařízena penalta! Bakoš ji proměnil, 2:0
Video se připravuje ...

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Dukla 2:0. Viktoriáni uctili památku Rajtorala a vrátili se do čela ligy
Video se připravuje ...

Jak si v Plzni si připomněli památku Františka Rajtorala
Video se připravuje ...

 

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud