CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Karviná 1:1. Domácí mají už 13 remíz

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Slovácka pouze remizovali ve 27. ligovém kole s Karvinou 1:1 a prodloužili sérii domácích nevýrazných výsledků. V zápase dvou rozdílných poločasů vstřelil vedoucí branku Slovácka Marek Havlík, po změně stran vyrovnal Mihailo Jovanovič. Svěřenci trenéra Stanislav Levého si připsali už třináctou remízu. Karviná po třech prohrách na hřištích soupeřů dosáhla na bod.

Slovácko začalo v útočném stylu, jednoduchými přímočarými akcemi se dostávalo snadno za soupeřovu obranu do brankových šancí. Ve 14. minutě si chytře zaběhl za obránce Navrátil, ale sólo zakončil jen střelou do vybíhajícího brankáře Laštůvky. Zadní řady Karviné byly hodně propustné. Na nejistotě se podepsalo i zranění stopera Košťála, kterého v 19. minutě nahradil Jovanovič.

Tlak spojený s herní převahou Slovácko zúročilo ve 28. minutě. Tvořivě hrající Machalík uvolnil ze středu pole nabíhajícího Havlíka, který levačkou obstřelil bezmocného Laštúvku. Po vedoucím gólu svěřenci trenéra Levého zvýšili tlak. O dvě minuty později po úniku Civiče z levé strany stačil Navrátilovu střelu Laštůvka jen vyrazit před Daníčka, ten ale přestřelil branku. Karviná zahrozila dvakrát až v závěru poločasu, ale Budínský pokaždé těsně minul branku.

Do druhého poločasu vstoupila Karviná aktivně. Ve 49. minutě po rohovém kopu se kombinací na jeden dotek mezi zadáky soupeře dostal míč k volnému Jovaničovi, který tvrdou střelou prostřelil brankáře Daňka. Vyrovnávací branka hosty povzbudila k další útočné aktivitě, k slibnější příležitosti se ale nedostali.

V závěrečné půlhodině Slovácko srovnalo krok, akcím už ale chyběla lehkost z úvodního poločasu. V závěru Karviná bránila remízu, navzdory bojovnosti Slovácko na tříbodový zisk nedosáhlo. Naopak v závěru mu zachránil alespoň bod brankář Daněk, který chytil vyložené šance Galušky a Kalabišky.

Hosté: 49. Jovanović

Domácí: Daněk – Reinberk (90+1. Šimko), Břečka, S. Hofmann, Civič – Daníček, Šumulikoski (C) – Navrátil, Havlík, Machalík (83. Rezek) – Zajíc (80. Tetteh).

Hosté: Laštůvka – Jan Moravec, Košťál (17. Jovanović), Hošek, Eismann (C) (85. Holík) – Budínský, Weber – Dressler (46. Galuška), Panák, Kalabiška – Wágner.

Domácí: Šimko, Ťok, Tetteh, Rezek, Suchý, Koné, Heča

Hosté: Holík, Jovanović, Galuška, Puchel, Jurčo, Duda, Pindroch

Domácí: Navrátil

Hosté: Kalabiška, Galuška, Eismann