20. května 2017 • 19:06

CELÝ SESTŘIH: Brno - Plzeň 0:1. Krmenčík zachránil šanci na titul

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

To bylo o fous. Fotbalisté Plzně před posledním kolem ePojisteni.cz ligy stále živí naději na titul. Důležitou výhru vystřelil v nastavení útočník Michael Krmenčík. Hosté i tak ztrácí na vedoucí Slavii dva body a k zisku titulu budou potřebovat zaváhání Pražanů.

Brňané se snažili v úvodu o aktivní hru, záměr jim ale dlouho nevydržel. Jedinou vážnější šanci měl Řezníček, s jeho střelou si ale brankář Bolek snadno poradil.

Plzeň postupně získala územní převahu, která ale nevedla do šancí. Za celý první poločas Viktoria se před důraznou obranou soupeře neprosadila a brněnskou branku neohrozila. Zůstalo jen u náznaku šanci. Ve 12. minutě po Hubníkově centru Krmenčík hlavou vysoko přestřelil, o čtyři minuty později Petrželův centr přistál v Melichárkově náruči.

CELÝ SESTŘIH: Brno - Plzeň 0:1. Naději na titul vystřelil v závěru Krmenčík

Plzeňský trenér Bečka musel už ve 36. minutě sáhnout k první změně v sestavě. Po souboji s Řezníčkem ve středu hřiště se zranil stoper Hejda, kterého nahradil Matějů. Těsně před přestávkou zahrozil Bakoš, jehož střela z trestného kopu ale minula branku.

Po změně stran Plzeň zrychlila hru a také zpřesnila kombinační souhru. Získala ještě výraznější územní převahu, s hrou do plné obrany si ale příliš nevěděla rady. Ve 49. minutě po Pilařově centru z levé strany hlavičkoval z úhlu Matějů, který ale Melichárka nepřekonal. O pět minut později Krmenčík hlavičkou netrefil branku.

Zbrojovka spoléhala jen na brejky. V 58. minutě zachránil situaci za cenu žluté karty brankář Bolek, jenž po vyběhnutí před trestné území fauloval Přichystala. Jelikož ale nešlo o vyloženou šanci, sudí vytáhl jen žlutou kartu.

Trenér Bečka se pokusil oživit neproduktivní hru svých svěřenců zařazením Kopice a Poznara. V závěru plzeňský tlak ještě zesílil. V 83. minutě po rohovém kopu Hájek těsně minul branku. Nervózně hrající hosté se prosadili až v 90. minutě, když únik Kopice po pravé straně proměnil Krmenčík a udržel naděje Plzně na obhajobu titulu.

Hosté: 90+2. Krmenčík

Domácí: Melichárek – Jakub Šural, Pavlík, Kijanskas, T. Jablonský – Zavadil (C), Polák – Přichystal (85. Litsingi), Tašči, Lutonský – Řezníček.

Hosté: Bolek – Hubník (C), Hejda (39. Matějů), Hájek, Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (71. Poznar), Bakoš (56. Kopic), Pilař – Krmenčík.

Brno - Plzeň: Krmenčíkova prudká hlavička proletěla těsně vedle brány

Brno - Plzeň: Melichárek vychytal hlavičku Matějů, to byla velká šance!

Brno - Plzeň: Bakoš si zpracoval míč rukou, rozhodčí to neodpískal

Brno - Plzeň: Bakoš z přímého volného kopu o kousek minul bránu

Brno - Plzeň: Potyčka veteránů – Bakoš se postrkal se Zavadilem, oba dostali žlutou

Brno - Plzeň: Krmenčík v souboji s Pavlíkem upadl ve vápně, penalta se nepískala

Brno - Plzeň: Řezníček trefil Hejdu loktem do nosu, dostal žlutou

Brno - Plzeň: Velké choreo fanoušků Zbrojovky na motivy reklamy KFC

Brno - Plzeň: Hořavův centr Melichárek v pohodě chytil

Brno - Plzeň: Po Hubníkově centru hlavičkoval Krmenčík nepřesně

Brno - Plzeň: Řezníčkovu nebezpečnou ránu Bolek chytil

Brno - Plzeň: Petržela ztratil balon a Taščiho střelu zastavil Bolek

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67