CELÝ SESTŘIH: Dukla - Zlín 1:0. Čtvrtá porážka pro hosty v řadě

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Dukly Praha porazili v utkání 29. kola první ligy vítěze poháru Fastav Zlín 1:0 díky brance Jana Holendy z 58. minuty. Hosté se tak tři dny po triumfu v pohárovém finále nad Opavou vrátili do ligové formy, když prohráli už čtvrté utkání v nejvyšší soutěži v řadě. Naopak domácí bodovali už potřetí za sebou.

Hosté:

Domácí: Hruška – Kušnír, Smejkal, Šimůnek, Podaný – Marek Hanousek (C), Daniel Tetour (61. Bílovský) – Milošević (81. Olayinka), Mustedanagič, Koreš (70. Brandner) – Holenda.

Hosté: S. Dostál – Matejov, Bačo, Gajič, Hubáček (87. Chwaszcz) – Janíček (C), Traoré – Blanař (62. Masař), Hellebrand (68. M. Mlýnek), Bartolomeu – Fantiš.

1352 diváků

Tempo zápasu týmů neohrožených sestupem i bez možnosti vybojovat pohárové příčky udávala od úvodních minut Dukla. Do dobrých příležitostí se po centrech Podaného dostali nejprve Mustedanagič, který ale z voleje minul, a Šimůnek, jehož hlavička jen těsně netrefila branku.

Na opačné straně zahrozil pouze autor vítězného gólu z finále poháru proti Opavě Bartolomeu, avšak jeho pokus domácí brankář Rada zlikvidoval. Největší šanci otevřít skóre měli pak v závěru prvního poločasu opět domácí. Holenda ale z malého vápna zasáhl pouze zlínského gólmana Dostála.

Po přestávce se však už Holenda dokázal prosadit. V 58. minutě si naběhl na centr aktivně hrajícího Podaného a hlavou dal jediný gól utkání. Svým sedmý zásahem v sezoně tak připravil Zlínu už sedmou porážku z posledních osmi zápasů. Pro Duklu pak výsledek znamenal bodový zisk ve čtvrtém z posledních pěti duelů.

Dukla – Zlín: První šance Fastavu. Bartolomeu protáhl brankáře Hrušku

Dukla – Zlín: Další šance Pražanů! Šimůnkova hlavička po rohu těsně minula branku

Dukla – Zlín: Podaný našel Mustedanagiče, jeho střela z první šla těsně vedle