CELÝ SESTŘIH: Boleslav - Slavia 1:2. Hosté se báli o výhru, titul ještě nemají | iSport.cz
20. května 2017 • 18:57

CELÝ SESTŘIH: Boleslav - Slavia 1:2. Hosté se báli o výhru, titul ještě nemají

720p480p360p240p
CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Slavia 1:2. Hosty dělí od titulu jedna výhra
Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni
Hokejové hvězdy ve druhé lize. Hlinka a Bednář naskočili za Vrchlabí Hokejové hvězdy ve druhé lize. Hlinka a Bednář naskočili za Vrchlabí

Fotbalisté Slavie se už už viděli na mistrovském trůnu, když v Mladé Boleslavi ve 29. kole ePojisteni.cz ligy i přes problémy v závěru zvítězili 2:1, ale druhá Plzeň pozdním úderem v Brně ještě jejich oslavy nedopustila. V Boleslavi se trefil už v 11. minutě Michael Ngadeu, v závěru zvyšoval Ruslan Mingazov už na 2:0, v 89. minutě pak sice ještě snížil Jan Chramosta, ale Slavia už výhru uhájila. Pražané mají dvoubodový náskok před druhou Plzní a k zisku ligového primátu jim bez ohledu na výsledek Viktorie stačí porazit v závěrečném domácím utkání na Strahově Brno.

MATCH OVERVIEW LEGACY
20. 5. • 17:00
FK Mladá Boleslav vs. SK Slavia Praha FK Mladá Boleslav vs. SK Slavia Praha FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav

Hosté: 11. Ngadeu, 85. Mingazov

Domácí: Vejmola – Pauschek, Da Silva, Stronati, Fleišman (C) – Takács, Levin – Jánoš (53. Chramosta), Přikryl (87. Nečas), Mareš (75. Mebrahtu) – Železník.

Hosté: Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Bořil – Tecl (61. Mingazov), Hušbauer, Ngadeu, Zmrhal (90. Van Buren) – Mešanović (67. Ščuk), Milan Škoda (C).

Domácí: Diviš, Keresteš, Mebrahtu, Chramosta, Nečas, Magera, Čmovš

Hosté: Kovář, Mingazov, Van Buren, Flo, Bílek, Ščuk

Hosté: Lüftner

M. Zelinka – J. Paták, R. Kotík

Městský stadion Mladá Boleslav

5.000 diváků

Hosty poslal v Boleslavi v jedenácté minutě do vedení Michael Ngadeu, v 85. minutě přidal druhý gól Ruslan Mingazov a minutu před koncem už jen snížil Jan Chramosta. Domácí poprvé po sedmi kolech prohráli a na čtvrtém místě tabulky, které znamená účast v předkole Evropské ligy, mají jednobodový náskok před pátými Teplicemi.

Slavistický trenér Šilhavý musel udělat změny v záloze. Ze zdravotních důvodů chyběli Barák se Sýkorou, na pravém kraji zálohy tak poprvé od derby nastoupil od začátku Tecl a v útoku hrála dvojice Škoda a Mešanovič.

720p 480p 360p 240p

Boleslav nezachytila úvod a Slavia si díky tomu od prvních minut vytvořila tlak, který brzy korunovala vedoucí brankou. V desáté minutě zblokovala Zmrhalovu šanci obrana na roh, po němž přetlačil Ngadeu nedůrazného Vejmolu a hlavou otevřel skóre. Kamerunský vítěz letošního afrického šampionátu dal pátý gól v české lize.

Fanoušci Slavie v kouřové euforii po prvním gólu v zápase proti Mladé Boleslavi

Boleslav se nemohla dostat do tempa a nedařilo se jí navázat na výkon z Plzně, kde v minulém kole vedla 3:0 a nakonec remizovala 3:3. Domácí za první půli neměli šanci a naopak mohli být rádi, že v 33. minutě neinkasovali podruhé, když Lüftnerova hlavička prolétla jen těsně vedle.

Domácí vstoupili do druhé půle aktivněji, ale nebezpečnější byla i dál Slavia. Mešanovič nejprve v tísni mířil mimo a poté ho vychytal Vejmola. Boleslav začala hrozit až s příchodem střídajícího Chramosty.

Železník: Slávisté říkali, ať neblázním, že si titul oslavím s nimi

Po hodině hry poprvé vážněji zasahoval hostující gólman Pavlenka, který vytáhl střelu bývalého slávisty Železníka. Boleslav ožila a chvíli poté měl blízko k vyrovnání Chramosta. Brankář Pavlenka špatně vyběhl, ale domácí útočník to nepotrestal a zamířil vedle.

Deset minut před koncem mohl rozhodnout hostující Bořil, jehož střelu zastavilo až břevno. Boleslav pak vystupňovala tlak a Slavii po Přikrylově střele podržel Pavlenka. V 85. minutě Pražané pojistili své vedení. Míč se z levé strany dostal až před střídajícího Mingazova, jemuž první pokus o střelu nevyšel, ale z druhého už k tyči zvýšil.

Minutu před koncem ještě zdramatizoval snižující trefou k tyči závěr střídající Chramosta, ale Slavia už klíčovou výhru udržela. Mrzet jim nemusely ani dvě zahozené šance v závěru v podání Mingazova a Hušbauera.

Šilhavý: Někdo už v závěru zápasu slavil, pak přišla zpráva, že Plzeň vyhrála

Svědík: Proti soupeři jako je Slavie nelze hrát jen jeden poločas

Hušbauer: Když se pískl konec a podívali jsme se na lavičku, věděli jsme, že Plzeň asi dala góla

Škoda: Do Boleslavi jsme přijeli vyhrát, Plzeň jsme ovlivnit nemohli, máme to ve vlastních rukou

Mladá Boleslav - Slavia: Skvělý Pavlenka! Vychytal Železníkovu velkou šanci

Mladá Boleslav - Slavia: Vynikající Vejmola – vychytal velkou Mešanovičovu šanci

Mladá Boleslav - Slavia: Po Škodově centru hlavičkoval těsně vedle brány Mešanovič