CELÝ SESTŘIH: Boleslav - Slavia 1:2. Hosté se báli o výhru, titul ještě nemají | iSport.cz
20. května 2017 • 18:57

CELÝ SESTŘIH: Boleslav - Slavia 1:2. Hosté se báli o výhru, titul ještě nemají

iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!

Fotbalisté Slavie se už už viděli na mistrovském trůnu, když v Mladé Boleslavi ve 29. kole ePojisteni.cz ligy i přes problémy v závěru zvítězili 2:1, ale druhá Plzeň pozdním úderem v Brně ještě jejich oslavy nedopustila. V Boleslavi se trefil už v 11. minutě Michael Ngadeu, v závěru zvyšoval Ruslan Mingazov už na 2:0, v 89. minutě pak sice ještě snížil Jan Chramosta, ale Slavia už výhru uhájila. Pražané mají dvoubodový náskok před druhou Plzní a k zisku ligového primátu jim bez ohledu na výsledek Viktorie stačí porazit v závěrečném domácím utkání na Strahově Brno.

Hosté: 11. Ngadeu, 85. Mingazov

Domácí: Vejmola – Pauschek, Da Silva, Stronati, Fleišman (C) – Takács, Levin – Jánoš (53. Chramosta), Přikryl (87. Nečas), Mareš (75. Mebrahtu) – Železník.

Hosté: Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Bořil – Tecl (61. Mingazov), Hušbauer, Ngadeu, Zmrhal (90. Van Buren) – Mešanović (67. Ščuk), Milan Škoda (C).

Domácí: Diviš, Keresteš, Mebrahtu, Chramosta, Nečas, Magera, Čmovš

Hosté: Kovář, Mingazov, Van Buren, Flo, Bílek, Ščuk

Hosté: Lüftner

M. Zelinka – J. Paták, R. Kotík

Městský stadion Mladá Boleslav

5.000 diváků

Hosty poslal v Boleslavi v jedenácté minutě do vedení Michael Ngadeu, v 85. minutě přidal druhý gól Ruslan Mingazov a minutu před koncem už jen snížil Jan Chramosta. Domácí poprvé po sedmi kolech prohráli a na čtvrtém místě tabulky, které znamená účast v předkole Evropské ligy, mají jednobodový náskok před pátými Teplicemi.

Slavistický trenér Šilhavý musel udělat změny v záloze. Ze zdravotních důvodů chyběli Barák se Sýkorou, na pravém kraji zálohy tak poprvé od derby nastoupil od začátku Tecl a v útoku hrála dvojice Škoda a Mešanovič.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Slavia 1:2. Hosty dělí od titulu jedna výhra

Boleslav nezachytila úvod a Slavia si díky tomu od prvních minut vytvořila tlak, který brzy korunovala vedoucí brankou. V desáté minutě zblokovala Zmrhalovu šanci obrana na roh, po němž přetlačil Ngadeu nedůrazného Vejmolu a hlavou otevřel skóre. Kamerunský vítěz letošního afrického šampionátu dal pátý gól v české lize.

Fanoušci Slavie v kouřové euforii po prvním gólu v zápase proti Mladé Boleslavi

Boleslav se nemohla dostat do tempa a nedařilo se jí navázat na výkon z Plzně, kde v minulém kole vedla 3:0 a nakonec remizovala 3:3. Domácí za první půli neměli šanci a naopak mohli být rádi, že v 33. minutě neinkasovali podruhé, když Lüftnerova hlavička prolétla jen těsně vedle.

Domácí vstoupili do druhé půle aktivněji, ale nebezpečnější byla i dál Slavia. Mešanovič nejprve v tísni mířil mimo a poté ho vychytal Vejmola. Boleslav začala hrozit až s příchodem střídajícího Chramosty.

Železník: Slávisté říkali, ať neblázním, že si titul oslavím s nimi

Po hodině hry poprvé vážněji zasahoval hostující gólman Pavlenka, který vytáhl střelu bývalého slávisty Železníka. Boleslav ožila a chvíli poté měl blízko k vyrovnání Chramosta. Brankář Pavlenka špatně vyběhl, ale domácí útočník to nepotrestal a zamířil vedle.

Deset minut před koncem mohl rozhodnout hostující Bořil, jehož střelu zastavilo až břevno. Boleslav pak vystupňovala tlak a Slavii po Přikrylově střele podržel Pavlenka. V 85. minutě Pražané pojistili své vedení. Míč se z levé strany dostal až před střídajícího Mingazova, jemuž první pokus o střelu nevyšel, ale z druhého už k tyči zvýšil.

Minutu před koncem ještě zdramatizoval snižující trefou k tyči závěr střídající Chramosta, ale Slavia už klíčovou výhru udržela. Mrzet jim nemusely ani dvě zahozené šance v závěru v podání Mingazova a Hušbauera.

Šilhavý: Někdo už v závěru zápasu slavil, pak přišla zpráva, že Plzeň vyhrála

Svědík: Proti soupeři jako je Slavie nelze hrát jen jeden poločas

Hušbauer: Když se pískl konec a podívali jsme se na lavičku, věděli jsme, že Plzeň asi dala góla

Škoda: Do Boleslavi jsme přijeli vyhrát, Plzeň jsme ovlivnit nemohli, máme to ve vlastních rukou

Mladá Boleslav - Slavia: Skvělý Pavlenka! Vychytal Železníkovu velkou šanci

Mladá Boleslav - Slavia: Vynikající Vejmola – vychytal velkou Mešanovičovu šanci

Mladá Boleslav - Slavia: Po Škodově centru hlavičkoval těsně vedle brány Mešanovič

Mladá Boleslav - Slavia: Slávisté jsou v Boleslavi jako doma, ukázali choreo přes půl tribuny

Mladá Boleslav - Slavia: Lüftnerova hlavička proletěla těsně vedle tyče

Mladá Boleslav - Slavia: Mešanovičovo sólo zastavil ofsajd. Byl?

Mladá Boleslav - Slavia: Ngadeu zválcoval Vejmolu a Slavia vede 1:0

Mladá Boleslav - Slavia: Zmrhal měl výbornou šanci, ale jeho střelu zblokoval Fleišman

Mladá Boleslav - Slavia: Další centr, další Škodova hlavička, ale opět mimo

Mladá Boleslav - Slavia: Škoda po centru zleva hlavičkoval nepřesně

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41