20. května 2017 • 18:56

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Hradec 3:2. Votroci sestupují do druhé ligy

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Hradce Králové dnes prohráli v 29. kole na hřišti Sparty 2:3 a po roce v nejvyšší soutěži se vracejí do druhé ligy. K sestupu předposlední celek tabulky odsoudily góly Václava Kadlece, Josefa Šurala a Davida Lafaty a také remíza Jihlavy s poslední Příbramí 1:1 a výhra Bohemians 1905 nad Karvinou 2:0. Za Východočechy snižovali Jakub Šípek s Adamem Vlkanovou.

Hosté: 70. Šípek, 90+1. Vlkanova

Domácí: Bičík – Zahustel, Karavajev, Mario Holek, Hybš – Vácha, Sáček – V. Kadlec (73. Juliš), Lafata (C), Vatajelu (90. Čermák) – Josef Šural (86. M. Frýdek).

Hosté: Ottmar – Plašil, Bederka, Čech, Mudra (81. Vlkanova) – Janoušek (46. Trubač) – Malinský, Schwarz, M. Černý (C), Martan – Pázler (46. Šípek).

8 234 diváků

Sparta měla před zápasem již tradičně problémy se sestavou, protože kromě dlouhodobě zraněných nebyl ani na lavičce Mario Holek. Ve stoperské dvojici tak s Michalem Kadlecem musel zaskočit Vjačeslav Karavajev, který dosud nastupoval na pravém kraji obrany.

Úvodní šance sice patřila Hradci, ale Pavel Černý v těžké pozici trefil pouze jednoho z obránců. Naopak Sparta se prosadila hned z první vážnější příležitosti. Ve 24. minutě se o to z otočky postaral Václav Kadlec, který tak symbolicky oslavil dnešní 25. narozeniny.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Hradec Králové 3:2. Votroci marně dotahovali a sestupují z ligy

Sparta byla i nadále velmi efektivní. Po půlhodině hry sice z přímého kopu jen těsně minul David Lafata, ale minutu na to už vedli domácí o dvě branky. Po centru se u vzdálenější tyče dostal k míči Josef Šural a připsal si čtvrtý gól v posledních čtyřech zápasech.

Po přestávce se dlouho hrálo jen na jednu branku a v 55. minutě toho využil David Lafata. Sparta se díky němu ujala vedení 3:0 a kapitán letenského celku si připsal 15. gól v sezoně, kterým se v čele tabulky střelců dotáhl na vedoucího Milana Škodu ze Slavie.

Hradec přesto dokázal ještě zápas zdramatizovat. V 69. minutě se po rohovém kopu dostal k míči za vápnem nikým nehlídaný Šípek a zamířil přesně k tyči. V nastavení snížil na rozdíl jediné branky Adam Vlkanova, ale pro Východočechy to však bylo příliš málo a příliš pozdě. Nejvyšší soutěž opouští spolu s poslední Příbramí, Sparta si naopak pojistila třetí místo. Východočeský celek sestoupil potřetí za posledních pět let, zatím se ale pokaždé dokázal po jedné sezoně ve druhé lize vrátit.

16. Příbram 30 6 4 20 29:61 22

Sparta - Hradec Králové: Vlkanova přesně hlavičkoval, Hradec v závěru snížil!

Sparta - Hradec Králové: Trubač přihrával před poloodkrytou síť, kde na míč těsně nedosáhl Černý

Sparta - Hradec Králové: Východočeši dvacet minut před koncem snížili, trefil se Šípek

Sparta - Hradec Králové: Šuralova hlavička v síti neskončila, výborně zakročil Ottmar

Sparta - Hradec Králové: Letenští utíkají do tříbrankového trháku! Trefil se kapitán Lafata

Sparta - Hradec Králové: Malinský pálil z první, Bičík ale zasahovat nemusel

Sparta - Hradec Králové: Karavajev pálil zpoza vápna, bránu Hradce netrefil

Sparta - Hradec Králové: Votroci mohli snížit! Černý ale zblízka pálil nepřesně

Sparta - Hradec Králové: Znovu gól z otočky! Šural s tečí protihráče navýšil náskok Sparty

Sparta - Hradec Králové: Lafata to zkusil z přímého kopu, mířil těsně vedle

Sparta - Hradec Králové: Sparta otevírá skóre! Z otočky se trefil Kadlec

Sparta - Hradec Králové: Malinský nasadil jesle Váchovi, po jeho akci nebezpečně pálil Černý

Sparta - Hradec Králové: Martan stál na konci akce Hradce, do zakončení se ale nakonec nedostal

Sparta - Hradec Králové: Vatajelu pálil ze standardky vysoko nad bránu